Konu Dışı [Genel Sohbet]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şimdikiler 2+1 otobüslerde rahat edemiyor hocam ey gidi bilmiyorum varmıydı bizim zamanımızda varsada bizde onlara binecek paramız yoktu belkide 2+2 koltuğun tadı farklıydı be. şimdi nerde bütün otobüslerde rahatlık var geniş geniş ferah ferah.

Küçükken Tekirdağ-İstanbul arası çok seyahat ederdik. İstanbul Seyahat'in O403'leriyle, ventil sesi eşliğinde keyifli yolculuklardı. Pet bardaklara koyulan kola ve krakerle zevkimiz artardı. Otobüste ne tv var ne ekran, sadece yol izlenen yolculuklardı. O403'lerin lacivert temalı koltuk kaplamaları olurdu, yaşlı otobüslerde koltuk taş gibiydi.

2+2'yi geçtim, annemin kucağında gider gelirdim. Anne ne zaman bana bilet alacaksın diye hep kavga çıkardı. Konforu azdı ama keyifliydi o yolculuklar. Şimdi her şey sunileşti.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Küçükken Tekirdağ-İstanbul arası çok seyahat ederdik. İstanbul Seyahat'in O403'leriyle, ventil sesi eşliğinde keyifli yolculuklardı. Pet bardaklara koyulan kola ve krakerle zevkimiz artardı. Otobüste ne tv var ne ekran, sadece yol izlenen yolculuklardı. O403'lerin lacivert temalı koltuk kaplamaları olurdu, yaşlı otobüslerde koltuk taş gibiydi.

2+2'yi geçtim, annemin kucağında gider gelirdim. Anne ne zaman bana bilet alacaksın diye hep kavga çıkardı. Konforu azdı ama keyifliydi o yolculuklar. Şimdi her şey sunileşti.

Hiç bişeyin eskisi kadar tadı kalmadı bu kelimeyi aban büyüklerimiz kullandığında hep derdim aman başladılar gene eskiler güzeldi şöyle böyle falan diye insan büyüdüğünde daha iyi anlıyor 2006 2007 yaşlarında çıkardık arsalarda herşeyi oynar ederdik biri bize bişe yapacak korkusu 0 yoktu o zamanlarda böyle bişe herkes rahat keyfi yerinde huzurluydu mükemmel hayatlardı isterdik hiç bişeyimiz olmazdı ama biz genede mutlu olurduk şimdi istediğimiz olduğu halde mutluluk yok anlamıyorum ileriki zamanlarda dahada kötü olacak mı acaba.

• Vintersaga, @Tıpi54 kardeslerim,yolculuklar değil, insanlar sunileşti.Ben daha 2 hafta önce Trabzon'a otobüs ile gittim,geldim.dediğiniz gibi zamanla herseyin tadı kaçmış zaten kaçmamasına da imkan yok bu çağda

• Hiç bişeyin eskisi kadar tadı kalmadı bu kelimeyi aban büyüklerimiz kullandığında hep derdim aman başladılar gene eskiler güzeldi şöyle böyle falan diye insan büyüdüğünde daha iyi anlıyor 2006 2007 yaşlarında çıkardık arsalarda herşeyi oynar ederdik biri bize bişe yapacak korkusu 0 yoktu o zamanlarda böyle bişe herkes rahat keyfi yerinde huzurluydu mükemmel hayatlardı isterdik hiç bişeyimiz olmazdı ama biz genede mutlu olurduk şimdi istediğimiz olduğu halde mutluluk yok anlamıyorum ileriki zamanlarda dahada kötü olacak mı acaba.

Aynen öyle hocam eski güzel muhabbeti hep bayardi ama yaş aldıkça anlıyor insan. Top oynar, oynar çeşmeye su içmeye koşardık. Abur cubur pek bilmezdik, bahçelerden meyve yerdik. Şimdi şehirlerde ne bahçe kaldı ne de meyve.

Çocukluğun sokakta geçtiği son nesillerden biriyiz sanırım, şu anki çocuklar için kocaman bir kayıp....

• Vintersaga, @Tıpi54 kardeslerim,yolculuklar değil, insanlar sunileşti.Ben daha 2 hafta önce Trabzon'a otobüs ile gittim,geldim.dediğiniz gibi zamanla herseyin tadı kaçmış zaten kaçmamasına da imkan yok bu çağda

Ahh hocam maalesef. Birde bu pandemi geldi, iyice uzaklaştık birbirimizden. Sevinçler bile sunileşti. Eskiden yollar kötüydü ama işte ortam sıcaktı herhaldeki çok rahat yolculuklardı. Gerçekten dediğin gibi hocam, sunileşen biz olduk...

• Aynen öyle hocam eski güzel muhabbeti hep bayardi ama yaş aldıkça anlıyor insan. Top oynar, oynar çeşmeye su içmeye koşardık. Abur cubur pek bilmezdik, bahçelerden meyve yerdik. Şimdi şehirlerde ne bahçe kaldı ne de meyve.

Çocukluğun sokakta geçtiği son nesillerden biriyiz sanırım, şu anki çocuklar için kocaman bir kayıp....

Mahallemde çocukluğumda yediğim meyve tatlarını yemin ediyorum şuanda alamıyorum. ne bahçe ne meyve ufak bi fidan dikilecek yer bile kalmadı benim mahallemde şuanda heryer beton bitane boş yer yok ki heryerde böyledir istanbulda biliyorum.

Sabah çıkardık akşam hava kararmadan evdeydik biz yaşıdık be hocam. 16 yaşında liseye giderken telefon sahibi oldum şimdi 10 yaşında çocugun elinde ıphone var gülermisin ağlarmısın ^^ ^^

• Ben çok daha küçüğüm.Buralar İstanbulun merkezine göre köy sayılır.Evin hemen karşısında gecekondu vardı.Arsayla beraber bayağı büyüktü.Neredeyse tüm çocukluğum burada geçti.Kayısı,şeftali,elma,armut,ceviz,yer fıstığı,üzüm yerdim hep.Sahibi 70'li yaşlarda Amasyalı bir kadındı.Şu an 90'ına yakındır.Yılda birkaç kez köyünden gelip bahçenin etrafını temizleyip anahtarı babama verip geri giderdi.Çam ağaçları da vardı.Arkadaşlarla bahçede sıkıldığımızda hemen yanındaki yolda top oynardık.Hiç araba geçmezdi nüfustan dolayı.Hatta yol bile değildi.Toz toprakti.Top ağaçlara takıldığında taş atardık,düşmezse ağaca çıkardık.Her yerimiz çamın yapışkanı olurdu.Maç bittiğinde camiiye gidip elimizi yüzümüzü yıkayıp su içerdik.Sonra camii bekçisi kovalardı bizi.Ailemizin telefonlarıyla oynardık ama çok izin vermezlerdi.En azından 15 yaşına kadar böyle geçti.Arkadaşlarımdan biri bilgisayar almıştı.Herkes o arkadaşla takılmaya başladı.Bahçe boş kaldı.Yollara kaldırım ve asfalt atılmaya başlandı.Arabasını yola park edenler top oynayan bizlere kızmaya başladı.Herkesin evinde bilgisayar vardı artık.Bizimde.Ama ben dışarıda oynamayı tercih ediyordum.İki yıl böyle sıkıcı geçti İki yıl önce apartmana taşındık.Herşey daha kötü oldu.Corona yüzünden evlere hapsolduk.Şimdi kısıtlamalar kalktı.Arkadaşlarımı gördüğümde yüzlerini çeviririyorlar artık.Çok tuhafıma gidiyor.Herhangi bir şeyi sırf eski olduğu için sevmem.Ama hayat eskiden güzeldi.Fotoğraflar çocukluğumun geçtiği bahçenin.

• Vallahi maçı izlerken o kadar duygulandım ki bilmem kaç yıldır bu oyunu görememekten o kadar mutsuzduk ki. Hakettik kazandık.

Son dakikalarda seyircilerin coşkusu çok güzeldi özellikle. Kadıköy ruhu geri dönmüş gibiydi. İsmail hocayı tebrik etmek lazım daha da gelişebilir bu oyun

• Vallahi maçı izlerken o kadar duygulandım ki bilmem kaç yıldır bu oyunu görememekten o kadar mutsuzduk ki. Hakettik kazandık.

En son fb denizli maçını izlemiştim.Futboldan soğutmuştu.Daha da izlemedim.Bazı şeyler değişmedikçe izlemeyi düşünmüyorum.

Maçı ben de seyrettim, Her iki taraf için de üretkenlikten uzak bir mücadele oldu, Konya beraberliğe gelmiş ama istediği olmadı.Fenerbahçe'nin sıkıntısı kaliteli ayak sayısı çok az,Ama yüksek ihtimal zorlarlarsa 2. ci olacaklar.

• Fenerbahçe Mesut Özil-Serdar Dursun ikilisiyle oynamaya devam ettiği sürece 9-10 kişi oynar :) .Baba bir forvet babanın bir tık altı yedek forvet Mesutuda bu takımdan yollayın.Crespo,Arda,Kim Min Jae,Pelkas harikaydı.Mesut,Serdar,Ozan,Mert Hakan yollayın abi bunlar el freni başka bir şey değil.

• Fenerbahçe Mesut Özil-Serdar Dursun ikilisiyle oynamaya devam ettiği sürece 9-10 kişi oynar :) .Baba bir forvet babanın bir tık altı yedek forvet Mesutuda bu takımdan yollayın.Crespo,Arda,Kim Min Jae,Pelkas harikaydı.Mesut,Serdar,Ozan,Mert Hakan yollayın abi bunlar el freni başka bir şey değil.

Mesutun takımda yeri yok dostum bitmiş daha iyileri mevcut on numara ve kaptanlığı haketmiyor isterse 50 tane gol atsın genede faydasız forvetin farkında yönetim ama bile bile almadı denyolar.

• Maçı ben de seyrettim, Her iki taraf için de üretkenlikten uzak bir mücadele oldu, Konya beraberliğe gelmiş ama istediği olmadı.Fenerbahçe'nin sıkıntısı kaliteli ayak sayısı çok az,Ama yüksek ihtimal zorlarlarsa 2. ci olacaklar.

Kaliteli ayaktan ziyade kondisyon düşüklüğü var yoksa bileklerine hakim oyuncular var abi 2 cilik garanti diyorum abi 6 maçta açıldı devamı gelir inşaallah sapitmaz kadro oturdu hep aynı kadro görmeyeli çok oldu.

• Son dakikalarda seyircilerin coşkusu çok güzeldi özellikle. Kadıköy ruhu geri dönmüş gibiydi. İsmail hocayı tebrik etmek lazım daha da gelişebilir bu oyun

Ozledik bu oyunu fener ruhu daha tam gelmedi hele bi devamı gelsin oynasınlar yeterki başka birşey istemiyoruz biz kendi takımımızı yuhlatmasınlar yeter.