Beyaz Kış Bitmedi... 27 Şubat'ı Bekleyin...

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bünyamin Sürmeli kışı bitirmişti zaten diyenler varda ne zaman bitirmişti arkadaşlar bitirdiğini hiç duymadım ben. Hatta 9-10 Şubat sisteminide ta modeller görmeden önce söyledi sert dalga olabilir demişti. Batıda sahillere artık kar zor diyo bu tarihten itibaren Bence doğru söylüyor. Çünkü önümüzdeki 10 gün sert dalga görünmüyor. Artık Martada bişey kalmadı zaten. Martta sahillere kar yapacak düzeyde sistem gelmeside çok zor bence Çünkü martta sahillere kar kırkda yılda bir olan bişey. Tabi gelme ihtimali her sene var gelmez demiyorum. Fakat düşük ihtimal bence. Bünyamin beyde yüksek ihtimal o yüzden bitirmiştir. İç bölgelerin 31 Marta kadar şansı var

• Hocam yeni konunuz hayırlı uğurlu olsun.Özlediğimiz kar yağışlarına İnşAllah kısa zamanda kavuşmak dileğimle. Ben inanıyorum bu kış bitmeden çok güzel bir sistem alacağız içime bir his doğuyor.:)

hava-kars323 hava-kars323 <3 DEK Candır Gerisi Yalan <3 hava-kars323 hava-kars323

• Geçetigimiz sistemde de şaşırdık dedi.Kaç yıllık tecrübe.Yıl 2060 Bünyamin bey 60 yıllık meteorolog ve hala şaşırıyor.^^

Oh ne kadar kolay iki pozitif endeks gör kış bitti de :)

Hocam bu arada inşallah tahmininiz tutar.Emeğinize sağlık.En kısa sürede sağlığınıza kavuşmanız dileğiyle.

• Sabah işe gelirken Power fm de Bünyamin Sürmeli ayın 20 sinden sonra gibi bir sistem var , bir görülüyor bir kayboluyor net değil şeklinde söyledi.Sonuçta adamı milyonlarca insan dinliyor, ağzından çıkan her kelime önemli

böyle olunca da temkinli konuşmak zorunda, inanın sağlam bir sistem görse oda gereğini yapacaktır, ancak -6,-8 lerin girdiği sistemlerle pek ilgilenmiyor, gaza gelmiyor..Söyle sağlam -12 lerin olduğu siklonlu bir sistem gelse oda coşacaktır.

• Hisler yetmiyor tabi ama ben de sinerjiye inanan birisiyim.

Aslında 2019 Aralık ortasından şuana kadar olan süreci yakın takip edenlerin içine doğmasına bile gerek yok. Modelleri bir kenara koyarsak aslında doğa arka planda çalışmaları tamamlamak üzere. Adım adım kışı getirdi. Giriş ve geçen hafta ile gelişme tamam sonuç eksik. Oda üstadların belirttiği gibi Şubat sonunda olabilir. Bazen sonuç Mart aylarına hatta Nisan ayına kalabiliyor o zaman zaten geç kış diyoruz. Bu sefer gelişmeyi tam zamanında aldık. Sonuç için şartlar uygun sanki.

• Bu başlık altında Bünyamin Sürmeli değerlendirmesi yapmayalım. Kendisi bir meteoroloji mühendisi olarak kamuya geniş anlamda hitap etme fırsatını yakalamış bence saygıdeğer bir kişiliktir. Mesleği bu iş olup ekmeğini bu yolla kazanmaktadır. Lütfen bu başlık altında kimsenin ne dediğini değil burayı konuşalım.