🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Günlük 50bin vaka var İngilterede ve okullar açık. Okullar bencede açık kalmalı. Tedbirler daha sıkı tutularak, okuldaki eğitim aralıksız devam etmeli.

Sen başka hiç bir tedbir alma ama okulları açık tut, olacak iş mi? Benim bir çok öğrencimin evinde , akrabalarında virüs var. Herkes sokakta , restoranda , avmde. Bir öğrencim mesela pozitif ama 37 ateş dışında bir şeyi yok. Bir de saklama huyları var. Bu çocuklar okula gelip evden Sokaktan aldıkları virüsü sağlıklı insanlara bulaştırırlarsa yazık değil mi?

• Sen başka hiç bir tedbir alma ama okulları açık tut, olacak iş mi? Benim bir çok öğrencimin evinde , akrabalarında virüs var. Herkes sokakta , restoranda , avmde. Bir öğrencim mesela pozitif ama 37 ateş dışında bir şeyi yok. Bir de saklama huyları var. Bu çocuklar okula gelip evden Sokaktan aldıkları virüsü sağlıklı insanlara bulaştırırlarsa yazık değil mi?

Sayın Hocam diyelim okulları kapattık. Çocuk illaki dışarıdan başka bir yerden kapacak virüsü sonuçta işin ciddiyetini veliler veremiyor. Okulu kapatmak çözüm değil ve her hangi bir artısı yok. O çocuk avmye gidecek veya markete gidecek yada dışarda arkadaşıyla oynayacak. Maskeyi, mesafeyi ve temizliği velilerin anlatması lazım. Okullar kesinlikle açık kalmalı.

• Sayın Hocam diyelim okulları kapattık. Çocuk illaki dışarıdan başka bir yerden kapacak virüsü sonuçta işin ciddiyetini veliler veremiyor. Okulu kapatmak çözüm değil ve her hangi bir artısı yok. O çocuk avmye gidecek veya markete gidecek yada dışarda arkadaşıyla oynayacak. Maskeyi, mesafeyi ve temizliği velilerin anlatması lazım. Okullar kesinlikle açık kalmalı.

20 yaş altı yasaklar getirilebilir mesela. Şunu da söyleyeyim mesela çocuk annesinden, babasından veya hocasından virüsü aldı sonra bütün çocuklara bulaştıracak. Bu yüzden bence okul açık kalmamalı. Tamam size yinede katılıyorum ama en azından sizin söylediğiniz çözüm var 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı getirilirse kimse avm markete cafelere gitmez.

2 Mal editiert, zuletzt von Snowyy ()

• Anneme dün korona teşhisi kondu evde karantinada ve bundan 3-4 saat sonra bende halsizlik başladı gece uyurken de başım ağrıdı şu an halsizliğim ve baş ağrım azaldı boğazımda da hafif acı var. Bizimkilere dedim psikolojiktir dediler sizce nedir?

• İlk önce şehirler arası araç trafiği durdurulmalı.

20 yaş ve 65 yaş sokak çıkışı günlere bölünmeli ve sınırlı olmalı.

Haftasonu TC kimlik numarasına göre sonu tek olanlar cumartesi sonu çift olanlar pazar günü gibi uygulama yapılmalı.

Vardiya olmayan işyerlerinde 2 vardiya dönüşümü sağlanmalı.

Bunlardan sonra kontrol sağlanmaya başlanabilir.

Başka şans yok çünkü tüm kamu kurumları ağzına kadar dolu.

• Anneme dün korona teşhisi kondu evde karantinada ve bundan 3-4 saat sonra bende halsizlik başladı gece uyurken de başım ağrıdı şu an halsizliğim ve baş ağrım azaldı boğazımda da hafif acı var. Bizimkilere dedim psikolojiktir dediler sizce nedir?

Yinede bir test yaptırsanız iyi olur aslında. Belki pisikolojiktir ama bilemedim.

• 20 yaş altı yasaklar getirilebilir mesela. Şunu da söyleyeyim mesela çocuk annesinden, babasından veya hocasından virüsü aldı sonra bütün çocuklara bulaştıracak. Bu yüzden bence okul açık kalmamalı. Tamam size yinede katılıyorum ama en azından sizin söylediğiniz çözüm var 20 yaş altına sokağa çıkma yasağı getirilirse kimse avm markete cafelere gitmez.

Çözüm mantıklı ama okullar açık kalmalı. Eğitim devam etmeli. Tamamen çocukları evlere tıkamak ciddi psikolojik etkileride olur.

• Çözüm mantıklı ama okullar açık kalmalı. Eğitim devam etmeli. Tamamen çocukları evlere tıkamak ciddi psikolojik etkileride olur.

Böyle dahamı iyi kardeşim çocukların sağlığı söz konusu. Okullarda vakalar artıyor. Sanada katılıyorum ama yapacak bir şey yok sağlık eğitimden daha önemli eğitim bir şekilde halledilir.

• Okullardaki tedbiri artırarak ve velilerin çocuklarına maske, mesafe ve temizliğin önemini anlatarak. Eğitimin devam etmesi gerekir. Eğitim ve sağlık benim gözümde kıyaslaması olmaz. İkiside aynı derece önemli.

• Şahsen bence okulların açılması ayrı dert, açılmaması da ayrı dert. Her iki yandan da hak veriyorum. Öyle bir zor durumda ki eğitim alanı. Allah hakkımızda hayırlısını eylesin...

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Sağlık önemli evet ama eğitimde önemli! benim iki oğlum var biri lise de biri ilkokulda durumlar pek parlak değil çocuklar inişe geçti sıkıntı büyük anne ve babalar için, maalesef okul gibi olamıyor evde eğitim ve pek faydası olmadı da çocuklar tatil havasından çıkamıyor özellikle lise okuyanlar için.

Okula gitmeyen çocuk dışarı gidiyor geziyor tozuyor arkadaşları ile nereye kadar men edebilirsin çocuğu!

Okullar açık olmalı diğer herşeyi kısıtlamalı devlet.

Evet sağlığımız önemli ama eğitimde bir o kadar önemli dostlar.

• Sağlık önemli evet ama eğitimde önemli! benim iki oğlum var biri lise de biri ilkokulda durumlar pek parlak değil çocuklar inişe geçti sıkıntı büyük anne ve babalar için, maalesef okul gibi olamıyor evde eğitim ve pek faydası olmadı da çocuklar tatil havasından çıkamıyor özellikle lise okuyanlar için.

Okula gitmeyen çocuk dışarı gidiyor geziyor tozuyor arkadaşları ile nereye kadar men edebilirsin çocuğu!

Okullar açık olmalı diğer herşeyi kısıtlamalı devlet.

Evet sağlığımız önemli ama eğitimde bir o kadar önemli dostlar.

Kesinlikle katılıyorum. Eğer devlet okulları açık tutacaksa en azından 20 yaş altına cumartesi-pazar sokağa çıkma yasağı uygulayabilir. Veyahutda Akşam saat 6 ile sabah 5 arası sokağa çıkma yasağı. Ama ben pek uyulucağını düşünmüyorum. Polislerin veya yetkililerin bu işi sıkı tutması lazım. 20 yaş altı sokakta gördüğünde hadi oğlum yada kızım evine git yerine direk ailesini çağırıp ceza kesmeleri lazım. Eğer böyle sıkı tutulursa okullar açık kalsa bile vaka sayılarında ciddi düşme olur. Çünkü özelikle 20 yaş altı hayalet taşıyıcılar. Evde ki büyüklere çok bulaştırıyorlar. Allah hakkımızda hayırlısını eylesin hocam.

İstikbal Göklerdedir -Mustafa Kemal Atatürk

• Arkadaşlar bence dayanabilecekleri özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir genelinde son haftadayız. Bu haftadan sonra alınmayacak her önlem gerçekten düşüncenin ölen ölür kalan sağlar bizimdir mantığı olduğunu gösterir. Yoğun bakımların bu saydığım şehirlerde tamamen dolmasına çok az bir süre kaldı hatta bazı hastanelerde başka şehirlere transfer yapılıyor. Bu işi en iyi ihtimalle yine haftasonları yasak ve 20 yaş altı 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağıyla azaltabilirler başka bir çözüm yolu gözükmüyor. Çoğu doktora göre günlük vaka sayısı 40-50.000 sınırına gelmişken yapılabilecek başka hiçbir şey yok umarım önlem almaya başlarlar.

• Okullardaki tedbiri artırarak ve velilerin çocuklarına maske, mesafe ve temizliğin önemini anlatarak. Eğitimin devam etmesi gerekir. Eğitim ve sağlık benim gözümde kıyaslaması olmaz. İkiside aynı derece önemli.

1'e 2'ye giden çocuğa önemini anlatsan kaç yazar, çocuklar daha