🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Zonguldak’taki görümcemin iş yerinde arkadaşı Kayseri’ye düğüne gitmiş. Dönünce de görümcem dahil iki çalışma arkadaşına bulaştırmış. İlaçlarını yeni getirmişler. Çocukları da pek iyi değil . Birinin tek böbreği var. Eşine de test yapmışlar. Anne babasıyla da teması var. Umarım bulaşmamıştır onlar yaşlı . Görümcem “ Hani iltihaplı bir yerini bir yere çarparsın ya öyle bir ağrı “ diyor.

Öte yandan evimin olduğu bölge çok riskli bölgeye terfi etmiş. Evvelsi gün bir velim arıyor Hocam içeri girsek deprem dışarıda virüs var , şaşırdık ne yapacağız diyor... Artık çok yakınlarda da , tanınan ünlülerde de duymaya başladık. Ana artçı deprem de daha olmadı. Of of, ne diyorum ben

Yakınları vefat edenlerin başı sağolsun , hastalara acil şifa diliyorum .

Einmal editiert, zuletzt von Neftis ()

• Yakalanmak ayrı psikoloji , yakalanmamak ayrı psikoloji. Evdeyiz daha kötü olacak mıyız ? Derdindeyiz. Enfekte olmasak , ne zaman olacağız , nasıl olacak diye düşünecektik.

Allah herkesin sonunu hayır etsin. Hastalık mı zor ? Psikolojisi mi zor ?

• Yakalanmak ayrı psikoloji , yakalanmamak ayrı psikoloji. Evdeyiz daha kötü olacak mıyız ? Derdindeyiz. Enfekte olmasak , ne zaman olacağız , nasıl olacak diye düşünecektik.

Allah herkesin sonunu hayır etsin. Hastalık mı zor ? Psikolojisi mi zor ?

Bu hastalığın başında uzmanlar psikolojik durumların hastalık kadar tehlikeli bir boyutunun olduğunu söyleyince hiç ciddiye almadım ama hastalık sırasında o geçmeyen günler ve dışarıya çıkamama gerçekten çok zor hocam

• Bu hastalığın başında uzmanlar psikolojik durumların hastalık kadar tehlikeli bir boyutunun olduğunu söyleyince hiç ciddiye almadım ama hastalık sırasında o geçmeyen günler ve dışarıya çıkamama gerçekten çok zor hocam

Tam kendimi iyi hissediyorum diyorum ,bir bakarsın ateş yine yükselmiş. Ağrı yok diyorum ,gece yatarken başlıyor. Vitamin alıyorum taze sebze meyvalardan .asitten dolayı bu kezde gastritim azdı karnım yanıyor. hakikaten demir gibi irade lazım.

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• Valla çok takmayın kafanıza. Hele benim gibi geçiriyorsanız tatil yapıyorsunuz demektir. Birkaç gün başım ağrıdı, az halsizlik geldi. Test yaptırdığım günden beri hiçbir şey kalmadı. 10 günlük tatil yapıyorum, ama evde. :) Keşke herkes böyle geçirse.

• Tam kendimi iyi hissediyorum diyorum ,bir bakarsın ateş yine yükselmiş. Ağrı yok diyorum ,gece yatarken başlıyor. Vitamin alıyorum taze sebze meyvalardan .asittem dolayı bu kezde gastritim azdı karnım yanıyor. hakikaten demir gibi irade lazım.

Hocam bende ülser sinüzit gibi hastalıklar vardı vallahi bu hastalıklar tavan yaptı yani anlayacağınız zayıf nokta neresiyse bu illet oraya yapışıyor ama elhamdulillah bu tür küçük şikayetlerle atlattık vede ailem dahi çevreme bulaştırmadım dediğiniz gibi maske sayesinde

• Valla çok takmayın kafanıza. Hele benim gibi geçiriyorsanız tatil yapıyorsunuz demektir. Birkaç gün başım ağrıdı, az halsizlik geldi. Test yaptırdığım günden beri hiçbir şey kalmadı. 10 günlük tatil yapıyorum, ama evde. :) Keşke herkes böyle geçirse.

Bünye ve bağışıklıkla alakalı bende ilaç kullanmadan atlattım

Ne güzel adınıza sevindim. Ben size göre biraz daha ağır geçiriyorum. Eşimde aynı benim gibi. Tatil sayılmaz yani. Ama şükretmek için çok sebeb var.

• Tam kendimi iyi hissediyorum diyorum ,bir bakarsın ateş yine yükselmiş. Ağrı yok diyorum ,gece yatarken başlıyor. Vitamin alıyorum taze sebze meyvalardan .asitten dolayı bu kezde gastritim azdı karnım yanıyor. hakikaten demir gibi irade lazım.

Hocam hepsi geçecek inşallah, kronik rahatsızlığınız yoksa,karantina bitiminde kendinizi iyi hissetmeye başlayacaksınız ama psikolojik olarak nasıl olacak orasını kendim dahi bilmiyorum çünkü aklım hala tekrar yakalanır mıyız durumunda kaldı.

• Ne güzel adınıza sevindim. Ben size göre biraz daha ağır geçiriyorum. Eşimde aynı benim gibi. Tatil sayılmaz yani. Ama şükretmek için çok sebeb var.

Tabi orası öyle, hepsi imtihan ve Allah'ın izniyle bitecek. Ne güzel buyurmuş Rahman.

Andolsun ki elbette sizi (koruduğumuz bunca belâya nazaran) çok az bir şeyle; korkuyla ve açlıkla, bir de mallardan, canlardan ve mahsullerden biraz eksiltmeyle mutlaka imtihan edeceğiz. (Habîbim!) O (belâlara) sabreden kişileri (cennetle) müjdele!

• Bünye ve bağışıklıkla alakalı bende ilaç kullanmadan atlattım

Hayat felsefeme ters bir durum. Orta bir sorun var ve bu sorun için bir protokol var. Ben bu protokolun dışına çıkmam.

Yalnız plequneil ve favirayı neye göre veriyorlar anlamış değilim. Laborant olan yeğenim dedi ki favira bu virüsün ilacı , plequneil sıtma ilacı. Benim üç tane hapım kaldı şikayetlerim bitmedi. Belki favira verseler bitmişti.

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• söyledilerimi yanlış anlamayın meselâ üniversiteler neden kapalı gençler bir arada olmasın birbirine bulaştırmasın gibi nedenlerden peki o üniversiteye gitmesi gerekirken açılmadığı için gidemeyen gençler nerede avmlerde eğlence mekanlarında cafelerde ne yapıyorlar bu cafelerde birşey yiyip içiyoruz diye maskesiz iç içe saatlerce oturuyorlar birazda bu işler zihniyet meselesi birde avrupa meselesi var adamlar yasak getiriyorlar ne oluyor binlerce kişi bir arada protesto ediyorlar adam yasağı 1 ay yapmış zaten 3 günde 1 aylık bulaştırmayı yakalıyor bunun artık orası burası kalmadı hödük heryerde hödük biliyorum zor ama bundan sonra yapılacak tek şey kendi tedbirlerimizi alarak takdiri allaha bırakmak elbet bununda bir sonu olacaktır mevlâm bu zor günlerin sonunu görmeyi nasip etsin diyerek allaha emanet olun inşallah

Einmal editiert, zuletzt von Orasa ()