🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Malesef bir yakınımız daha coronadan vefat etti.

Çevremde corona yüzünden vefat eden 4. Akrabamız ve yine malesef zeytinburnunda oturuyordu.

Sadece 5 gün hastanede kaldı bir anda ağırlaşmış durumu yarım saat önce vefat haberi geldi.

Bu illetin durmaya ve DURDURULMAYA niyeti ve niyetleri yok.

Allah yardımcımız olsun

• Başınız sağolsun.allah sabır versin.

• Hocam cidden üzüldüm. Başınız sağ olsun.

Artık bir şeyler yapsalar da insanlar yatağa düşmese tanıdıklarımıza tanımadıklarımıza kimseye bu virüs yüzünden bir şey olmasa...

Ama hiç niyetleri yok gerçekten çok yazık bu ülkenin insanlarına

• Başınız sağ olsun hocam. :(3232

• Allah razı olsun çok teşekkür ederim :( elden birşey gelmiyor malesef taziye evine gidim dedim bu sefer babam engel oldu ne yapacağız biz böyle işim gereği 3 4 hem özel hem devlete ait hastane ile çalışıyorum inanın dün şirketten saat akşam 7de arkadaş test e gitti gece 12de sıra gelmiş bugun sonucu çıktı oda pozitif çıktı allahtan temas yok ama insan tedirgin oluyor.

Açık açık dünyada ki insan nufüsünü azaltmaya çalışıyor artık buna inanıyorum.

• Tavsiyede bulunmak, teşvik etmek vb. gerçek manada önlem değil. Net ve yaptırım yönü olmayan hiçbir uygulamanın başarı şansı yoktur.

• Hastalığın yaptırımı Ölüm

Buna rağmen maske takmayan Ahmaktır

Ve bugün onlarca maskesiz Ahmak gördüm

Kasım Aralık Ocak Şubat Mart boyunca hayat durdurulamaz

Geçen karantinada gördük milleti

Bugün karantina diyenler dahil bıktık yeter diye kafa ütülüyorlardı

Hatta CB son sokağa çıkma yasağını iptal etmek zorunda kalmıştı

İnsanoğlu çabuk unutuyor

Her kafadan ses çıkıyor bu işlerde

Hala üniversiteler açılsın diye baskı yapan aptalca bir z kuşağımız var

Kendini düşünmeyeni bırak hükümeti Allah bile affetmez ve düşünmez

• Hastalığın yaptırımı Ölüm

Buna rağmen maske takmayan Ahmaktır

Ve bugün onlarca maskesiz Ahmak gördüm...

Maske takmayan ahmaklar, kalabalık kaldırımda yürürken sigara içen ahmaklar, sıra beklerken sen uzaklaştıkça dibine dibine yanaşan ahmaklar... Sadece ahmak olsa, kul hakkı yiyen, saygısız, bencil zararlılar... Bugün bu ülkede nelerden şikayet ediyorsak sorumlusu olan ve hiçbirisine hakkımı helal etmediğim zavallılar...

• Cold.EFso Hocam herkesden beklerdim aptalca Z kuşağı olmadı her yer açık bugün caddeler full kafeler full herkes kafasına göre geziyor filam neyse dersten gram verim alamıyoruz şimdi biri çıkıp derki üniversitelerde eğitim malum neyin tatavası bu diye haklılar da bunun faturası neden biz öğrencilere kesiliyor anlam veremiyorum 6 yaşındaki kardeşim 1.5 aydır full okula gidiyor şükürler olsun bir şey olduğu yok Avrupada adamlar her yeri kapatırız eğitim devam diyorlar ben bunların yanında psikolojik sıkıntıları saymıyorum bile sıkıntıdan spor salonuna gidiyorum ne kadar yanlış olsada çünkü yok yapacak başka bir şey yok evde okula gitmeyenlerde dışarıda çalışıyorlar onuda söyliyim

• Maske takmayan ahmaklar, kalabalık kaldırımda yürürken sigara içen ahmaklar, sıra beklerken sen uzaklaştıkça dibine dibine yanaşan ahmaklar... Sadece ahmak olsa, kul hakkı yiyen, saygısız, bencil zararlılar... Bugün bu ülkede nelerden şikayet ediyorsak sorumlusu olan ve hiçbirisine hakkımı helal etmediğim zavallılar...

Gerçek hayatta ve sosyal medyada Hastalıkla yeterince mücadele edemedik

Bir kesim ölümüne muhalefet ederken

Bir kesim ölümüne herşeyi savundu

Ve öyle olmaya devam ediyor

Sadece çok küçük bir kesim (buradaki Üyelerin çoğu) hassas ve objektif davrandı

Geri kalan herkes politik duygusal takıldı

Oysa tüm enerjimizi sizin saydığınız yüzsüz ahmakları ıslah etmeye , ifşa etmeye , düzeltmeye verseydik bugün bu halde olmazdık

Bu sayfada bile politik kaprisler yüzünden bilimsel analiz yapamadık , şahsen uzak durmak zorunda kaldım uzunca süre

Doğruya doğru , yanlışa yanlış demek şart

Bugün Devletin eksikleri ne kadar çok olsa da hastalık toplumsal bir hastalık ve toplumla yeneceğiz

Devlet yarın herşeyi yasaklasa , ergeç yine açacak mecburen , iş yine toplumda bitecek ve maalesef sorumsuzlar yüzünden işimiz çok ama çok zor