🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Baş sağlığı dileyen bütün arkadaşlardan allah razı olsun.

İnanın hiç şakası yok inan arkadaşlar çocuk genç büyük yaşlı demeden canlara sevdiklerimizi elimizden alıyor özellikle kronik rahatsızlığı olmadığı halde malesef ölüme kadar götürüyor.

• Çok şükür 2. Günümde şikayetim artmadı. Omuzlarım ağrıyor göz yanması geçti. Fakat aç olmama rağmen hiç bir şey yiyemiyorum. Sanırım bu sebeble sigarayıda bırakmış Olcam.

Kardeşim ben doktor değilim ama sana tavsiyem yanlış anlama sakın

Bol bol c vitamini ve d vitamini yükle kendine zorla yemek ye gerekirse kus ama yemek ye aslan kardeşim allah yardımcın olsun

• ultrAs başınız sağolsun mevlam sabır versin mekanı cennet olsun inşallah

Valla ilginç bir hastalık köydeki evimin 150 mt ilerisinde 93 yaşında bir amcamız var kendisinde her türlü kronik rahatsızlıkda var yaklaşık 25 gün önce pozitif çıkmıştı 18 gün hastanede yattı hastalığı yendi şimdi evinde geziyor tozuyor ve gururla ben koronayı yendim diye anlatıyor yaşı var tansiyor var kalp var daha rahatsızlıklarıda var biz haberini beklerken o hastalığı yenip geldi gerçekten ilginç bir hastalık

Allah razı olsun çok sağol kardeşim

Bilmiyorum haber sitelerinde gördün mü bugun hastaneden 4ay yoğun bakımda kalan toplam 5.5 ay tedavi gören bir amcayı taburcu ettilwr 73 yaşında kendi öz yakınım mış gibi sevindim

Zeytinburnu kaynıyor sanırım bu 2 hafta içinde kaybettiğimiz 2. Yakınımız geçen hafta da cerrahpaşa da yatan aile dostumuz olan çok sevdiğim bir ağabeyimi kaybettim ikiside zeytinburnunda yaşıyordu ve ikiside çocukluktan arkadaşlar.

Vallahi bende moral falan hiç yok

Bayram sabahı dedemi(yaşlılıktan) son 2 hafta da çok sevdiğim 2 kişiyi kaybettim inan mezarlarına gitmek istesem gidemiyorum taziye evine giremiyorum eşine çocuğuna sarılıp onlarla birlikte acısını paylaşamıyorum çok zor inan çok zor

Samet allah razı olsun çok teşekkür ederim.

• Annem babam koronada 12.günleri. İkisi de 60 yaş üstü. Verdikleri Favicovir isimli ilacı hiç kullanmadılar. Bazı doktorlar kullanın bazıları da kendinizi kötü hissetmiyorsanız kullanmayın diyor. İlaç ilk günkü dozu 8 hap sabah, 8 hap akşam kullanmalısınız deyince insan bi korkmuyor değil. Sonra gramaj hesabı yapınca 3.5 tane Parol ilacına denk geliyor. Yan etkilerinde ishal, karın ağrısı, mide bulantısı ve çok enteresan Bağışıklık sistemini zayıflatıyor. Bu ilacı kullanıp üstüne ishal olmak, kusmak, bağışıklığı düşürmek falan düşününce doktor arkadaşım kullanmayın dedi. Ama birçok doktor kullanın dedi. Bu konuda bilgisi olan, deneyimleyen, bu ilaç konusunda fikri olan varsa aydınlatırsa sevinirim

• Çok şükür 2. Günümde şikayetim artmadı. Omuzlarım ağrıyor göz yanması geçti. Fakat aç olmama rağmen hiç bir şey yiyemiyorum. Sanırım bu sebeble sigarayıda bırakmış Olcam.

Sigarayı bırakırsın işte ne güzel ben bırakalı 1 yıl oldu olacak. Gerçekten nefes alıyorum artık .😉

• ultrAs başınız sağolsun.Allah rahmet eylesin.Forumda artık kendisi ya da yakınlarının haberlerinin sıklaşması bile çemberin ne kadar daraldığını gösteriyor.Artık rakamlara takılmamayı öğrendiniz sanıyorum.Ama bunun için de kendinizi yiyip bitirmeyin.Olabildiğince temastan kaçınmaktan başka yapacak bir şey yok.Bazı üniversiteli arkadaşların özellikle yeni kazananlar okulları için heves etse de bence bu ortamda 1 senelerini feda etsinler derim.Çocukları ilk öğretimde olanlar göndermesin.Okullar müşteri grubumda olduğu için işleyişleri bildiğimden teori hiç bir zaman pratiğe dökülmez.Çalışmak zorunda olanlar her gün sırat köprüsünden geçiyormuş gibi azami dikkati göstersinler.Hükümetten bir şey bekleme yanlışına düşmeyin.Tepkinizi göstereceğiniz yer sandıktır zaten.Her koyun kendi bacağından değil toplu kesimhaneye gidebileceğimiz dönemdeyiz.Allah yardımcımız olsun...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• ultrAs Başın sağolsun, Allah sabırlar versin komşum.

Son zamanlarda gerek arkadaş gerekse de akraba vs olsun virüse yakalanan sayısı çok ciddi şekilde arttı. Nereye kadar böyle gidecek bilmiyorum

Allah razı olsun çok sağol komşum.

Sitenin halini görüyorsundur ne maske takan var ne denetleyen var 4.kat a asansör kullanmadan çıkıyorum artık çünkü maske takan insan yok site yönetimine şikayet etmekten ben bıktım yasak varken 2 3 kere polis e bastırdım siteyi herhalde onlarda bıktı artık gelip bakmıyorlar bile.

Bulaşma hızı muazzam derece hızlı cidden 4 günde sağlıklı kronik hastalığı olmayan yaş aralığıda yok sağlıklı bir bireyi anında ölüme götürüyor.

Allah sonumuzu hayır etsin

• Mart ayından beri ailece sıkı tedbirlerimizi aldık, paraları bile dezenvekte ediyorduk. Zorunlu olmadıkça çıkmadık hiç. Ofisi bile açtırmadım, evden esnek çalışma modeline geçtim. Ailece dışarda hiç bir zaman maskesiz dolaşmadık. Eve 6 aydır misafir kabul etmedik, düğün davetiyelerine gitmedik. Dede-torun bile anca balkondan baktırdık.Hem kendi sağlığımız için hem de başkasının ölümüne sebep olmamak için hastalanıp acı çekmesine vicdanen rahat olamayacağımız için 6 ay her şeyden ama her şeyden vazgeçtik. Ama çember bir yerde öyle bir daralıyorki bizim kaçış yok. Sonunda kapıyorsunuz o virüsü. Şimdi de evde ayrı ayrı odalara düştük. Bakın dışarda gördüğünüz o kimi vampirler var ya onlar birer katil. Bunu böyle bilin. Buna sebep olana da hakkımı helal etmiyorum. Siz de etmeyin.

• Bugün, bir kat üstümde oturan amcamın testi pozitif çıkmış, yaklaşık 2 haftadır belirtileri vardı ama klima altında kaldım o çarpmıştır diye test yaptırmıyordu, 2 gün önce test yaptırmış bu sabah pozitif çıkmış görevliler gelip evde karantinaya almışlar ilaç felan getirmişler ama temas ettikleri çok kişi var onu biliyorum, bende temaslıyım ve 2 gün önce zorunlu şehir çıktım, pazar günüde dönmem gerekiyor.