🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • arkadaşlar merhaba iyi aksamlar . Bilgisi olanlar bana yardımcı olabilir mi ?

Bu aksam uzeri boğaz ağrısı öksürük ve halsizlik uzerine hastaneye gittim. Bunlar belirti olduğu için tomografi çekil di temiz çıktı test yapıldı ancak sabah çıkacak. Malum yarın kpss sınavı var. 14 gun ev karantinaya verildi rapor ile birlikte. Osym merkezini defalarca aramama rağmen ulaşamadım. Bu sekil yarin ki sınava girebilirmiyim. Test sonucu negatif yada pozitif cikarsa .tesekkur ederim

Bu aksam uzeri boğaz ağrısı öksürük ve halsizlik uzerine hastaneye gittim. Bunlar belirti olduğu için tomografi çekil di temiz çıktı test yapıldı ancak sabah çıkacak. Malum yarın kpss sınavı var. 14 gun ev karantinaya verildi rapor ile birlikte. Osym merkezini defalarca aramama rağmen ulaşamadım. Bu sekil yarin ki sınava girebilirmiyim. Test sonucu negatif yada pozitif cikarsa .tesekkur ederim

Öncelikle çok geçmiş olsun resmi olarak biryerden bu saatten sonra cevap alabileceğini pek düşünmüyorum sınav saat kaçta onuda bilmiyorum ama sabah erken saatte ise sonucun yetişeceğini sanmıyorum sanırım sizin kendi kararınıza kalacak gittiğiniz hastanede doktora sordunuzmu ne dedi merak ediyorum

• Öncelikle çok geçmiş olsun resmi olarak biryerden bu saatten sonra cevap alabileceğini pek düşünmüyorum sınav saat kaçta onuda bilmiyorum ama sabah erken saatte ise sonucun yetişeceğini sanmıyorum sanırım sizin kendi kararınıza kalacak gittiğiniz hastanede doktora sordunuzmu ne dedi merak ediyorum

Cok tesekkur ederim.112 yi aramamız gerektiğini söylediler aradim,ordan baska bir yere yönlendirdiler.osym i arayın dediler aradim ulaşamadım. Sabah test sonuçları belli olsun son kez test yaptırdığım hastane ile görüşeceğim. Artik ne derseler onu yapacağım.ev karantinasini ihlal etmek istemiyorum.

• Cok tesekkur ederim.112 yi aramamız gerektiğini söylediler aradim,ordan baska bir yere yönlendirdiler.osym i arayın dediler aradim ulaşamadım. Sabah test sonuçları belli olsun son kez test yaptırdığım hastane ile görüşeceğim. Artik ne derseler onu yapacağım.ev karantinasini ihlal etmek istemiyorum.

Valla çok zor bir durumda kalmışsın sabah test sonucu yetişirse duruma göre hareket edersiniz karantinayı ihlâl etmekten çok başkasının vebaline girebileceğinizide unutmayın derim inşallah test sonucunuz negatif çıkar tekrar geçmiş olsun

• Valla çok zor bir durumda kalmışsın sabah test sonucu yetişirse duruma göre hareket edersiniz karantinayı ihlâl etmekten çok başkasının vebaline girebileceğinizide unutmayın derim inşallah test sonucunuz negatif çıkar tekrar geçmiş olsun

Ins dediğiniz gibi kimsenin vebaline girmemeliyiz. Tekrardan teşekkür ederim.iyi aksamlar

Hicbir yetkiliye ulaşamiyorsan sonucunda belli degilse en iyisi sinava girmen benim tavsiyem tabi tedbirle

Hocam öncelikle çok geçmiş olsun durumunuza çok üzüldüm gerçekten çok zor bir durumda kalmışsınız ama ben bir şey soracağım bu akşam üzeri yaptırdığınız testin sonucu nasıl sabaha çıkabiliyor, benim acil ameliyat olmam gerekiyor fakat doktor ameliyattan önce koronavirüs testi yapmamız lazım yaptırmazsanız ameliyat olamazsınız dedi şimdi yaptırsam sonucu pazartesi veya salı çıkıyor, benimki neden bu kadar uzun anlamadım

• Hiçbir sonuç alamazsanız yarın önleminizi alıp sınav yerinize gidin orada ÖSYM yetkilisi olacaktır. O size yol gösterici olur. MEB in sınavlarında yedek salonlar var bu durum için. Bugün bursluluk sınavında 2 temaslı öğrenci yedek salonlarda tek başına sınav oldular. ama ÖSYM de durumu bilmiyorum.

• 15_db6aec64af22469c7d1a.png

Düzce Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi pandemi servisinde gönüllü olarak staj yapan doktor adaylarından biri Korona Virüse yakalandı. Korona Virüs testi pozitif çıkan öğrencinin stajları devam eden 7 öğrenciye daha korona virüs bulaştırdığı öğrenildi. Edinilen bilgilere göre; Düzce Üniversitesi Tıp Fakültesi eğitim gören ve gönüllü branş stajına devam eden 1 öğrenci halsizlik şikayeti ile doktora başvurdu. Stajyer öğrencinin yapılan koronavirüs testi pozitif çıktı. Öğrencinin temas ettiği diğer stajyer öğrencilere de koronavirüs testi yapıldı. Yapılan testler sonucunda koronavirüsün 6 öğrenciye daha bulaştığı tespit edildi. Öğrencilerin tedavilerinin devam ettiği ve karantina altında oldukları öğrenildi.

Haber gönüllü demiş ancak öğrenciler twitter,ekşi gibi ortamda gönüllü değil zorla 2 haftadır staj yaptırıldıklarını söylemiş.

• Vakti olan okusun..

Yaz ayında bitecek demişlerdi viruse sonra %68 doluluk oranın var diyerek geçiştirmeye başladık.Sonbaharda Allah yardımcımız olsun tsunami yolda.Yasaklar hiçbir işe yaramıyor deniyordu ki görüyoruz yaramış cidden kesik kesik yasak yapmamız bile işe yaramış.Yoğun bakımlardaki hastaların yaş ortalamaları düştü.Eskiden yalanlama geliyordu artık yalanlama bile gelmiyor.

• Hiçbir sonuç alamazsanız yarın önleminizi alıp sınav yerinize gidin orada ÖSYM yetkilisi olacaktır. O size yol gösterici olur. MEB in sınavlarında yedek salonlar var bu durum için. Bugün bursluluk sınavında 2 temaslı öğrenci yedek salonlarda tek başına sınav oldular. ama ÖSYM de durumu bilmiyorum.

gece gecte olsa bilgi edindik dediğiniz gibi özel oda olacak ve özel arac gelip alacak. Test sonuçlarında az once belli oldu negatif cikti cok sukur.

• Hocam öncelikle çok geçmiş olsun durumunuza çok üzüldüm gerçekten çok zor bir durumda kalmışsınız ama ben bir şey soracağım bu akşam üzeri yaptırdığınız testin sonucu nasıl sabaha çıkabiliyor, benim acil ameliyat olmam gerekiyor fakat doktor ameliyattan önce koronavirüs testi yapmamız lazım yaptırmazsanız ameliyat olamazsınız dedi şimdi yaptırsam sonucu pazartesi veya salı çıkıyor, benimki neden bu kadar uzun anlamadım

tesekkur ederim. Ben saat dun saat 14 gibi verdim bu sabaha karşı saat 05:50 gibi cikti . Belki hastanelerden dolayi boyle olabilir.benim verdiğim.yer Çanakkale on sekiz mart uni. Araştırma has.