🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İzmir’de Covid-19 vakaları her geçen gün artıyor. Perşembe günü 312 kişinin PCR testinin pozitif çıkmasının ardından Pazar günü yapılan yaklaşık 5 bin testin 440’ının pozitif sonuçlandığı belirtildi. —İzmir Tabip Odası

• Usain Bolt'un koronavirüs testi pozitif çıktı

Doğum günü partisi düzenlemişler orada kaptığını açıklamışlar. Allah'ım bu insanlar ünlüsü de ünsüzü de bu işin ciddiyetini ne zaman idrak edecekler aylardır evde olmaktan bizde sıkıldık misafirliğe gitmiyoruz biz kabul etmiyoruz bizim gibi yaşayanlara da yazık... Çok şey yazasım varda forumdan atılırım...

• Acaba bana test yapsalar virüsü taşıdığımı bilmeden pozitif çıkma olasılığım ne kadardır. Bu ihtimal her geçen gün artıyor. Bu kadar ünlü isimlerin, bakanlar v.b. pozitif çıkıyorsa ben haydi haydi pozitif çıkarım herhalde :/

• Corona Testim Pozitif Çıktı Arkadaşlar Ama Aynı Evde 4 kişi yaşıyoruz sadece benim pozitif çıktı bu nasıl olur ? Testlerde bi sorun mu var yoksa gerçekten aileme bulaşmamış olabilir mi ? Herhangi bir problemim yok her zaman ki gibiyim hiç bi öksürük vb. Belirtisi yok

çok geçmiş olsun

• Corona Testim Pozitif Çıktı Arkadaşlar Ama Aynı Evde 4 kişi yaşıyoruz sadece benim pozitif çıktı bu nasıl olur ? Testlerde bi sorun mu var yoksa gerçekten aileme bulaşmamış olabilir mi ? Herhangi bir problemim yok her zaman ki gibiyim hiç bi öksürük vb. Belirtisi yok

Eray kardeşim çabucak atlat bak kış yaklaşıyor Çorumla ilgili sorularını bekliyoruz :)

Geçmiş olsun kardeşim.

• Bu arada sabah birşeyim yoktu ama sanki yavaştan tad alamamaya başladım yemeklerden bomboş geliyor tadsız tudsuz hatta kötü geliyor

Çok geçmiş olsun hocam Allah acil şifalar versin, bir eczacı olarak önerilerim boğazınızda gezdirerek bol bol sıcak şeyler için; ama kaynar da olmasın, takviye olarak D vitamini alabilirsiniz, ilaç yazıldıysa ilaçlarınızı düzenli kullanın, Allah'ın izniyle iyileşirsiniz inşallah, gerçekten de bulaşmamış olabilir; ama aileniz birkaç test daha yaptırmalı hocam, onlar da negatif çıkarsa o zaman bulaşmadığına emin olabiliriz, kendinizi 25 gün karantinada tutmanızı öneririm mümkünse, 22 - 23 güne kadar virüs vücutta kalabiliyor çünkü, onun dışında da maske mesafe hijyen önemli, hayırlı akşamlar hocam.

• Çok geçmiş olsun hocam Allah acil şifalar versin, bir eczacı olarak önerilerim boğazınızda gezdirerek bol bol sıcak şeyler için; ama kaynar da olmasın, takviye olarak D vitamini alabilirsiniz, ilaç yazıldıysa ilaçlarınızı düzenli kullanın, Allah'ın izniyle iyileşirsiniz inşallah, gerçekten de bulaşmamış olabilir; ama aileniz birkaç test daha yaptırmalı hocam, onlar da negatif çıkarsa o zaman bulaşmadığına emin olabiliriz, kendinizi 25 gün karantinada tutmanızı öneririm mümkünse, 22 - 23 güne kadar virüs vücutta kalabiliyor çünkü, onun dışında da maske mesafe hijyen önemli, hayırlı akşamlar hocam.

Allah Razı Olsun Hocam Dediklerinizi Dikkate Alıcam

• Bu arada sabah birşeyim yoktu ama sanki yavaştan tad alamamaya başladım yemeklerden bomboş geliyor tadsız tudsuz hatta kötü geliyor

Semptomlar yavaş yavaş gerçekleşiyor olabilir. Bizi bilgilendir kardeşim geçmiş olsun.

Ben de hastalığımın 5. Günü başladı bugün 17. Gün yavaş yavaş geçiyor, bu arada geçmiş olsun Allah acil şifalar versin.