🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Umarım yakalanmamışsınızdır yakalanmışsanızda mevlam tez zamanda acil şifalar versin inşallah

• Çok geçmiş olsun. İnşallah yakalanmamışsınızdır. Allah acil şifa versin.

• Çok geçmiş olsun, inşallah yakalanmamışsınızdır, yakalanmışsanız da Allah acil şifalar versin inşallah

• Çok geçmiş olsun. Ailenize felan yaklaşmadan direkt gidin.

• Geçmiş olsun, inşallah bu hastalığa yakalanmamışsınızdır, yakalandıysanız da inşallah en kısa sürede atlatırsınız.

• Kırklareli'nde koronavirüs tanısı konulduğu için karantinada olması gerek çiğ köfteci M.A. dükkanda satış yaparken yakalandı ve M.A., Benim bir yerim ağrımıyor, ağrım sızım yokki dedi.

• Covid hastası çiğköfte satarken yakalandı Kırklareli'de karantinada olması gereken çiğ köfteci satış yaparken yakalandı.

Kırklareli'nde yeni tip corona virüs (Covid-19) tanısı konulduğu için karantinada olması gereken çiğ köfteci dükkanda satış yaparken yakalandı.

Balkan Caddesi'nde Covid-19 tanısı konulan bir esnafın dükkanını açtığı ihbarını değerlendiren polis ve sağlık ekipleri bölgede araştırma yaptı.

Ekipler, kontrollerde M.A'nın virüs tanısı sebebiyle izolasyonda bulunması gerektiğini tespit etti.

"BİR YERİM AĞRIMIYOR Kİ"

M.A. evine götürülmek üzere ambulansa bindirildiği sırada, "Benim bir yerim ağrımıyor, ağrım sızım yok ki", "Ateşim çıkmadı ki", "Dükkana bir şeyler almaya geldim, eve gidecektim" sözlerini sarf etti.

M.A'ya karantina tedbirlerine uymadığı gerekçesiyle 3 bin 150 lira ceza uygulandı.

https://www.ntv.com.tr/turkiye…di,7b9sjF-FhEugOFbzEK-Tuw

Allah bildiği gibi yapsın seni cahil, bir yeri ağrımıyormuş... iyi *** yedin ağrımıyor bir yerin.Kim bilir kaç kişiyi hasta ettin.

• Artışın en önemli nedeninin teşhis konulan hastayı kontrol edememek olduğunu belirten Prof. Dr. Tutluoğlu, Hasta bize geliyor, test yaptırıyor. Test 2 veya 3 günde çıkıyor. Git evine izole ol diyoruz. Otobüsle, metro ile gelen hasta kesin tanı konulmadığı için rahat hareket ederek evine gidiyor. Sonuç pozitif çıkınca, sen evinde kendini 14 gün izole et diyoruz. Kendi haline bıraktığımız hasta ayaklarıyla virüsü yayıyor. Hastalık bu şekilde yayılıyor ve bir türlü önlenemiyor, dedi.

• Dışarıda neden yemek yememeliyiz sorusunun en güzel cevabı bu olay işte. evde ekmek arası domates peynir yapıp yeyin ama dışarıda asla yemek yemeyin.

Kafkaslar'dan gelen soğuk hava dalgası...

• - Antalya'nın Alanya İlçe Belediye Başkanı MHP'li Adem Murat Yücel'in koronavirüs testi pozitif çıktı.

- Elazığ'ın Keban Belediye Başkanı Fethiye Atlı'nın koronavirüs testi pozitif çıktı.

- İnegöl Mobilyacılar Odası Genel Sekreteri ve Gençler Gücü Spor Kulübü Başkanı Kamuran Kalkan'ın koronavirüs testi pozitif çıktı.