­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Abd ve Brezilya g├╝nl├╝k toplam 100 bin vaka bildiriyor Hindistan da eklenirse 120 bini ge├žiyor ilerleyen g├╝nlerde ABD gunluk vaka 100 bini bulabilirmis Hindistan da 30 bini bulabilece─čini hatta ge├žece─čini dusunursek g├╝nl├╝k vaka 300 bini ge├žer d├╝nyada sonbahar nas─▒l olacak ├žok merak ediyorum ayr─▒ca??(

• Abd ve Brezilya g├╝nl├╝k toplam 100 bin vaka bildiriyor Hindistan da eklenirse 120 bini ge├žiyor ilerleyen g├╝nlerde ABD gunluk vaka 100 bini bulabilirmis Hindistan da 30 bini bulabilece─čini hatta ge├žece─čini dusunursek g├╝nl├╝k vaka 300 bini ge├žer d├╝nyada sonbahar nas─▒l olacak ├žok merak ediyorum ayr─▒ca

A─čustos ta belki azal─▒r ve biter art─▒k temenni ve umuda kald─▒k nediyelim bitsin art─▒k?(:31582 insano─člu ├žok yorucu bir s├╝re├ž ge├žiriyor..

• Bu haber Dr. Mehmet ├ľz'├╝n bu vir├╝s zamanla insanlarla birlikte ya┼čamay─▒ ├Â─črenecek, ├Âld├╝r├╝c├╝l├╝─č├╝ ve hasta etme g├╝c├╝n├╝ azalt─▒p hayat─▒m─▒zda hep varolacak tezini kan─▒tlar.

• milyonlar─▒ ka├ž g├╝nde g├Ârd├╝k yazarm─▒s─▒n─▒z

10 M - 11 M 5 g├╝n

• ├çocu─čunu g├Ân├╝l rahatl─▒─č─▒ ile 40-50 ki┼čilik s─▒n─▒flara g├Ânderebilecek var m─▒d─▒r acaba :/ Benim yi─čen ─░stanbul'da okuyor 1. s─▒n─▒fa gidiyordu s─▒n─▒f─▒ 39-40 ki┼čilik.Bakal─▒m ne olacak.

• ├çocu─čunu g├Ân├╝l rahatl─▒─č─▒ ile 40-50 ki┼čilik s─▒n─▒flara g├Ânderebilecek var m─▒d─▒r acaba :/ Benim yi─čen ─░stanbul'da okuyor 1. s─▒n─▒fa gidiyordu s─▒n─▒f─▒ 39-40 ki┼čilik.Bakal─▒m ne olacak.

Sabah├ž─▒ - ├Â─členci sistemine ge├žilir ama yine de ne kadar g├╝venli olur bilmiyorum. Ders saatleri de k─▒salabilir belki.

• Bir iki saat kadar ├Ânce bir kanalda Ankara'daki vaka say─▒s─▒n─▒n 10 bin oldu─čunu s├Âylediler. ─░ki hafta ├Ânce 8 binmi┼č. Doktordu san─▒r─▒m konu┼čan.

• Orta okul ve Lise seviyesindeki ├Â─črencilere sosyal mesafe ve hijyen konusunu ├žo─čunlukla anlatabilirsiniz ama okul ├Âncesi ve ilkokul ├ža─č─▒ndaki ├žocuklar─▒n pratikte bunu idrak edip uygulayabilmeleri imkans─▒z.

Ders saati i├žersinde g├Ârevli ├Â─čretmen elinden geleni yapsa da teneff├╝ste o kadar ├Â─črenciyi kontrol edemezsiniz.

• Bir iki saat kadar ├Ânce bir kanalda Ankara'daki vaka say─▒s─▒n─▒n 10 bin oldu─čunu s├Âylediler. ─░ki hafta ├Ânce 8 binmi┼č. Doktordu san─▒r─▒m konu┼čan.

Ankara ┼čehir hastanesinde 11 marttan bug├╝ne kadar 7 bin ki┼či korona vir├╝s tedavisi g├Ârm├╝┼č ve 99 ki┼či bu hastanede hayat─▒n─▒ kaybetmi┼č. Vaka yo─čunlu─ču en fazla ├çankaya il├žesinde.