­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• karamon

Hocam erken gitme derim yap─▒lan test sonucu negatif ├ž─▒kabilir

─░ki g├╝n kendini izole et daha sonra git

Senden tomografi istiyorlar ate┼č veya ├Âks├╝r├╝─č├╝n varsa sadece ba┼č a─čr─▒s─▒ dersen test bile yapm─▒yacaklar

E─čer ki ├Âzellikle tat,koku kayb─▒n varsa hi├ž bekleme o zmn vir├╝s vurmaya ba┼člam─▒┼čt─▒r.

Hocam oksuruk falan yok ├žok ┼č├╝k├╝r , bu kadar h─▒zl─▒ geli┼čen bo─čaz a─čr─▒s─▒ ve ba┼č a─čr─▒s─▒ beni korkutuyor sadece

• Valla 2-3 g├╝nd├╝r bende de bir bo─čaz a─čr─▒s─▒ var. D├╝n ge├žmi┼čti bug├╝n tekrar ba┼člad─▒ fakat ba┼čka hi├ž bir┼čey yok hafif bir v├╝cut a─čr─▒s─▒ oluyor. Bu aralar kiminle konu┼čsam bo─čaz a─čr─▒m var diyor, acaba grip salg─▒n─▒ m─▒ var ortal─▒kta

Bo─čaz a─čr─▒s─▒ problemi bende ya┼čad─▒m 4-5 g├╝n kadar s├╝rd├╝ sonra ge├žti , e┼č zamanl─▒ halsizlikte ya┼čad─▒m ,biran teredd├╝t ettim test yapt─▒rmak i├žin ama vazge├žtim,ge├žmi┼č olsun

• karamon

Hocam ┼čimdi sen zaten vir├╝s├╝ kapm─▒┼č olsan teste girsende sonu├ž negatif olarak ├ž─▒kar

├ť├ž g├╝n sonra ortaya ├ž─▒kar farkl─▒ belirtiler ile kendisini iyice belli ediyor

Kendini izole et bu vir├╝s├╝n belirtileri ile so─čuk alg─▒nl─▒─č─▒ belirtileri bire bir ayn─▒ tek fark─▒ bana g├Âre tat,koku kayb─▒ ba┼čka bir fark bulamad─▒m kendimce di─čer belirtiler zaten tipik so─čuk alg─▒nl─▒─č─▒ belirtileri bende bo─čaz a─čr─▒s─▒ olmad─▒ mesale yutkunmada zorluk bu belirtileri ben ya┼čamad─▒m pandemi doktorunada s├Âyledim kan testlerinde bakt─▒ ba─č─▒┼č─▒kl─▒k sistemin vir├╝s ile baya iyi sava┼čm─▒┼č dedi bitkinlikte ba─č─▒┼č─▒kl─▒─č─▒n d├╝┼čmesinden imi┼č

Siz bo─čaz a─čr─▒s─▒ ├žeken arkada┼člar

Sesiniz bo─čukla┼č─▒rsa koku ve tat alamazsan─▒z o zmn gidin test yapt─▒r─▒n

• Hocam dedi─činiz gibi bekliyece─čim bende , ┼čimdi daha detayl─▒ inceledim bo─čaz─▒m─▒ bademciklerin ├╝st├╝ hafif iltihapl─▒ ve ┼či┼č buyuk ─▒ht─▒malle bakteriyel kaynakl─▒ bir enfeksiyon.

• Sizede ge├žmi┼č olsun. san─▒rim evde ge├žirdiniz s├╝reci.

• icenow123

Hocam ben ay─▒n 22 sinde test yapt─▒m ertesi g├╝n├╝ sonu├ž ald─▒m ila├žlar─▒ ald─▒m 5 g├╝nl├╝k ila├ž verdiler i┼čte o g├╝nden beridir evdeyim her sabah aile hekimi ar─▒yor sa─čolsun ├╝st├╝ne basa basa da s├Âyl├╝yor en k├╝├ž├╝k bir durumda haber verin bize bu s├╝re├ž bu ┼čekil gidiyor 18 g├╝n├╝n sonunda yine test yap─▒caklar i┼čte

• Son Dakika

Sa─čl─▒k Bakanl─▒─č─▒ vir├╝se yakalananlar─▒n ya┼č grubunu, cinsiyetini ve b├Âlge b├Âlge vakalar─▒ a├ž─▒klad─▒.

Bat─▒ Anadolu derken hangi illeri baz ald─▒lar acaba? Ege'yi ayr─▒ yazm─▒┼člar. Ankara'y─▒ orta Anadolu dersek vaka az. Bat─▒ Anadolu'ya m─▒ koydular Ankara'y─▒ acaba?

• Bat─▒ Anadolu derken hangi illeri baz ald─▒lar acaba? Ege'yi ayr─▒ yazm─▒┼člar. Ankara'y─▒ orta Anadolu dersek vaka az. Bat─▒ Anadolu'ya m─▒ koydular Ankara'y─▒ acaba?

Tamam Ankara Bat─▒ Anadolu B├Âlgesi. ─░nternette bilgi kirlili─či ├žok. ­čśŐ

• tablo biraz kar─▒┼č─▒k gibi bat─▒ anadolu ve ege nereleri kaps─▒yor, arkada┼člarin dedi─či gibi ankara nerede?

T├╝rkiye ─░BBS yazd─▒m , ├Âyle bulabildim. ─░statistiki b├Âlgelere g├Âre ay─▒rm─▒┼člar. Bat─▒ Anadolu Ankara Konya ve Karaman.