🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Çorumda 1 Hafta Önce 57 Kişi Açiklanan Vaka Sayisi Bugün Itibariyle 19 kişiye Düşmüş Güzel bir düsus var :thumbup:

• Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu: Test sonucu pozitif çıkan hasta 14 günlük karantinayı otellerde tamamlayabilecek.

Hotel odasında vefat olursa sahile mi gömülecek hayatını kaybeden kişi :/

Pozitif biriyle aynı havuza girmek.Aman aman kalsın...

• karamon

İlk önce burun akıntısı nezleden beter göz akıntısı

Ertesi gün inceden bir halsizlik aynı gün içinde öksürük başlaması

Bir sonra ki gün aşırı bir terleme ve halsizlik bir tarafa bitkinlik öksürük ile beraber baş ağrısı tat,koku kaybı zihinde bulanıklık inceden bir titreme daha sonrasında bu semptomların şiddeti artması bir sonra ki gün de bitkinlik öksürük ve dihare

Eğer ki dihare başlamadıysa büyük ihtimal ateş yükselecektir.

Daha sonra ki günlerde dihare ile beraber bulantı çıkacaktır o zmn da iştah diye bir şey kalmıyor hocam

Einmal editiert, zuletzt von Okancan ()

• Hocam bende de bu sabah başlayan bi boğaz ağrısı var , saat 1-2 den beride bi başta yoğunluk ve sağa sola cevirince ağrıyı hissettiriyor. Şüpelendim bende ya yarını bekliyeceğim bakalım ne olacak semptomlar

:cold_face:

• karamon

Hocam erken gitme derim yapılan test sonucu negatif çıkabilir

İki gün kendini izole et daha sonra git

Senden tomografi istiyorlar ateş veya öksürüğün varsa sadece baş ağrısı dersen test bile yapmıyacaklar

Eğer ki özellikle tat,koku kaybın varsa hiç bekleme o zmn virüs vurmaya başlamıştır.

• Valla 2-3 gündür bende de bir boğaz ağrısı var. Dün geçmişti bugün tekrar başladı fakat başka hiç birşey yok hafif bir vücut ağrısı oluyor. Bu aralar kiminle konuşsam boğaz ağrım var diyor, acaba grip salgını mı var ortalıkta

• karamon

Hocam erken gitme derim yapılan test sonucu negatif çıkabilir

İki gün kendini izole et daha sonra git

Senden tomografi istiyorlar ateş veya öksürüğün varsa sadece baş ağrısı dersen test bile yapmıyacaklar

Eğer ki özellikle tat,koku kaybın varsa hiç bekleme o zmn virüs vurmaya başlamıştır.

Hocam oksuruk falan yok çok şükür , bu kadar hızlı gelişen boğaz ağrısı ve baş ağrısı beni korkutuyor sadece

• Valla 2-3 gündür bende de bir boğaz ağrısı var. Dün geçmişti bugün tekrar başladı fakat başka hiç birşey yok hafif bir vücut ağrısı oluyor. Bu aralar kiminle konuşsam boğaz ağrım var diyor, acaba grip salgını mı var ortalıkta

Boğaz ağrısı problemi bende yaşadım 4-5 gün kadar sürdü sonra geçti , eş zamanlı halsizlikte yaşadım ,biran tereddüt ettim test yaptırmak için ama vazgeçtim,geçmiş olsun

• karamon

Hocam şimdi sen zaten virüsü kapmış olsan teste girsende sonuç negatif olarak çıkar

Üç gün sonra ortaya çıkar farklı belirtiler ile kendisini iyice belli ediyor

Kendini izole et bu virüsün belirtileri ile soğuk algınlığı belirtileri bire bir aynı tek farkı bana göre tat,koku kaybı başka bir fark bulamadım kendimce diğer belirtiler zaten tipik soğuk algınlığı belirtileri bende boğaz ağrısı olmadı mesale yutkunmada zorluk bu belirtileri ben yaşamadım pandemi doktorunada söyledim kan testlerinde baktı bağışıklık sistemin virüs ile baya iyi savaşmış dedi bitkinlikte bağışıklığın düşmesinden imiş

Siz boğaz ağrısı çeken arkadaşlar

Sesiniz boğuklaşırsa koku ve tat alamazsanız o zmn gidin test yaptırın

• Hocam dediğiniz gibi bekliyeceğim bende , şimdi daha detaylı inceledim boğazımı bademciklerin üstü hafif iltihaplı ve şiş buyuk ıhtımalle bakteriyel kaynaklı bir enfeksiyon.