🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Markete çıktım . Etrafımı gözlemledim. Uzun bir süre virüs ile yaşayacağız anlaşılan. Ne maske , ne mesafe , ne hijyen. Adam maskeyi çenesinin altına indirmiş ,eliyle yüzünü sıvazlıyor. Bim kasiyerinin maskesi burnunu örtmüyor. Çocuklarda hiç maske yok zaten. Vs.vs......

Bu kadar bilinçsiz bir toplum olabilir. Kendisinin sağlığı için getirilen kurallara uymayan ,kural kaldırıldığında hemen tehlikeyi unutan yokmuş gibi davranan.

Bütün kurallar kalkabilir.kalktı da .bütün bireyler ,maske ,mesafe ve hijyen kurallarına riayet etse vaka artar mı? Hayır. Şimdi suçlu kim?

Einmal editiert, zuletzt von karasah ()

• Dışarıda maske şart ama kafeler restoranlar açık , insanlar maskeye delik açmayacağına göre bir şeyler yiyip içmek için maskesizler . Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu durumu...

• Adını hatırlamıyorum ayrıca tam açıklamayıda hatırlamıyorum yanlış yazıyor olabilirim bir uzman yaz ayı ortalarına kadar günlük pozitif vakaları 2 haneye indiremezsek sonbahardaki 2.dalga çok zorlayıcı olacak demişti diye hatırlıyorum.Allah kolaylık versin bizlere.Bu açıklamayı kim yapmıştı hatırlayan var mı?

• Adını hatırlamıyorum ayrıca tam açıklamayıda hatırlamıyorum yanlış yazıyor olabilirim bir uzman yaz ayı ortalarına kadar günlük pozitif vakaları 2 haneye indiremezsek sonbahardaki 2.dalga çok zorlayıcı olacak demişti diye hatırlıyorum.Allah kolaylık versin bizlere.Bu açıklamayı kim yapmıştı hatırlayan var mı?

İlhami çelik bey olabilir hocam tam emin değilim ama

• Bu duruma bakanımızın hatalı iyimserliği getirdi

Ben bu yoruma katılmıyorum.... bakan ve sağlık çalışanları daha ne yapmalı..... halkta bu vurdumduymazlık olduktan sonra.... maskeyi layıkı ile takanlar sayıların artmasını engelliyor...her insana bekçi , polis dikemezssiniz.. insanda biraz şuur olacak.... hayırlısı bakalım..

• Normalleşme başladığında ilk zamanlar maske kullanımı son derece düşmüştü ancak son 2-3 haftadır bazı yerlerde eski kalabalık ortamlar oluşsa dahi maske kullanımı restaurant ve kafeler hariç %95 olduğunu söyleyebilirim. Salgın öncesi görüntülerin geri dönmesine rağmen maske kullanımının eski haline dönebilmesi tek teselli.

• Son Dakika

Fransa'da bilim insanları, Koronavirüs teşhisindeki tekniği kullanırken yeni bir virüse rastladı.

Paris’e yakın bir hastanede hayatını kaybeden 58 yaşındaki kadının Cristoli isimli virüse yakalandığı açıklandı.

Cristoli teşhisi koyan uzmanlar, hayatını kaybeden kadının hali hazırda birçok kronik rahatsızlığı bulunduğu için, virüsün ne kadar etken olduğu konusunda henüz emin olmadıklarını ifade ettiler.

• Ben bu yoruma katılmıyorum.... bakan ve sağlık çalışanları daha ne yapmalı..... halkta bu vurdumduymazlık olduktan sonra.... maskeyi layıkı ile takanlar sayıların artmasını engelliyor...her insana bekçi , polis dikemezssiniz.. insanda biraz şuur olacak.... hayırlısı bakalım..

Bakan her paylaştığı verinin altına falanca ilimizde yoğun bakım sayısı bu kadar düştü, iyileşme sayımız vaka sayımızı bugün geçti demesini kast ediyorum.

Einmal editiert, zuletzt von Akif~ ()

• Herkes bir dert yakınıyor. Tabi haklı olarak. Ama şunu da unutmayın. Sorumlusu hükümet diyenler olur milletin duyarsızlığı dersiniz ne derseniz deyin buna. Ama iş çözmeye gelince insanlar neden sessiz kalıyor. Mesela markette maske takmayan kasiyeri uyarmak, maske takmayan eczacıyı uyarmak, maske takmayan şoförü uyarmak bir vatandaşlık görevi değil mi? Çözmek biraz bizim elimizde değil mi? Konuşmayı bilmeyen bir milletiz, lütfen hakkınızı savunun. Uyarın, uymayanları şikayet edin.

• uyaralım uyarmasınada,uyarıncada bazen can güvenliğin olmuyor!haberleri izlemıyorsunuz galiba..uyarıldıgı ıcın bıcaklanan mı ararsın dayak yıyen mı?hakaretlerı saymıyorum bile..bızım toplum yapımız uyarılmaya pek müsait değil maalesef.

• Herkes bir dert yakınıyor. Tabi haklı olarak. Ama şunu da unutmayın. Sorumlusu hükümet diyenler olur milletin duyarsızlığı dersiniz ne derseniz deyin buna. Ama iş çözmeye gelince insanlar neden sessiz kalıyor. Mesela markette maske takmayan kasiyeri uyarmak, maske takmayan eczacıyı uyarmak, maske takmayan şoförü uyarmak bir vatandaşlık görevi değil mi? Çözmek biraz bizim elimizde değil mi? Konuşmayı bilmeyen bir milletiz, lütfen hakkınızı savunun. Uyarın, uymayanları şikayet edin.

Haber izlerseniz uyaran kişilerin nasıl hakaret yediğini veya dayak yediğini görürsünüz bunları gördükten sonra da millet neden uyarsın ki?

• Meksida'daki 7,5 lük deprem çin virüsü vakalarınınada etki edebilir. ilerki günlerde onlarda Brezilya gibi patlama yapabilir. İşleri çok zor hem çin virüsü hem deprem

Einmal editiert, zuletzt von hakan3434 ()