🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Vaka-test oranındaki güncel artış , Önümüzdeki günlerde beklenen test-vaka oranı , devletimizin ongordugu sinirlar icerisinde oldugu icin , normallesmeye devam ediyoruz diye dusunuyorum ve umuyorum.

• Bursa'da gerçekleşen, bir polis memurunun ve iki kişinin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan kavgada, gözaltına alınan bir kişide koronavirüs tespit edildi.

• Vaka-test oranındaki güncel artış , Önümüzdeki günlerde beklenen test-vaka oranı , devletimizin ongordugu sinirlar icerisinde oldugu icin , normallesmeye devam ediyoruz diye dusunuyorum ve umuyorum.

Hocam veriler günlerdir hep aynı olur mu ya bana şüpheli geliyor bu durum. Hep 900-999 arası. Böyle bir istatistik neden diğer ülkelerde olmuyor? Israrla 1000 altı gösterilmeye çalışılıyor gibi geliyor. Serdar Savaş gibi doktorlar en az 3 katı doğrular açıklanmıyor diyor ısrarla. Gel de çık işin içinden. Bu şekilde insanları rahatlatırsak vakalar hızla artacak ve yine olan bize olacak.

• şu anki verilere göre hasta olanların yüzde 3/4 bandında ölüm oranı hastanelere aşırı bir yüklenme olmayıp sağlık sisteminin rahat devam ettiği bir durumda olduğunu düşünerek hayatı normale döndürdürlerini düşünüyorum ayrıca eğer sonbahar yada kışta ikinci dalga bekleniyorsa ekonomi için şu anki duruma göre yaz aylarını aktif kullanma isteğide olabilir olası ikinci dalga gelmeden piyasayı rahatlatma adımlarıda diyebiliriz bir yanım bu kadar çabuk ve hızlı olmamalı derken mantıkende hak vermiyor değilim arkadaş ortamlarında kullandığım bir cümleyi sizinlede paylaşmak istiyorum istesekte istemesekte bu hastalıkla yaşamayı öğrenmeliyiz ne zaman biteceği belli olmayan bir durum için sürekli kısıtlama yapamazlar başkalarının tedbirsizliklerini değil kendi aldığımız tedbirleri konuşmak farkındalık yaratmak daha iyi olur düşüncesindeyim mevlam hepimizi korusun inşallah

Hocam veriler günlerdir hep aynı olur mu ya bana şüpheli geliyor bu durum. Hep 900-999 arası. Böyle bir istatistik neden diğer ülkelerde olmuyor? Israrla 1000 altı gösterilmeye çalışılıyor gibi geliyor. Serdar Savaş gibi doktorlar en az 3 katı doğrular açıklanmıyor diyor ısrarla. Gel de çık işin içinden. Bu şekilde insanları rahatlatırsak vakalar hızla artacak ve yine olan bize olacak.

Hocam , sosyal medyaya kalirsa ,tum rakamlari dogru veren kore’den baska bir ulke yok.her ulkenin Rakamlari kendi ulkesinde ve baska ulkelerde tartisiliyor. Bu durum icinden cikilmaz bir dilemma. Bizim ulkemizde de rakamlar , ozellikle olum rakamlari tartisiliyor. Cevremde es dosttan ve yakinlarindan ,salgindan dolayi vefat edipte , olum sebebinde covid yazmayanlar var.

Ama dedigim gibi hangi veriye guvenecegiz. Elimizde bir devlet var guvenecek. Sosyal medya da takipci kazanmak hesabiyla yapilan paylasimlara mi inanacagiz. Ben demiyorum ki devlet hic bir seyi manipule etmez , her sey dogru inanin.

ama durumu ihtimalleri ile degerlendirip kabullenmek en dogrusu. Yinede takip edecegimiz mecra devletimiz olacak.

• Hocam veriler günlerdir hep aynı olur mu ya bana şüpheli geliyor bu durum. Hep 900-999 arası. Böyle bir istatistik neden diğer ülkelerde olmuyor? Israrla 1000 altı gösterilmeye çalışılıyor gibi geliyor. Serdar Savaş gibi doktorlar en az 3 katı doğrular açıklanmıyor diyor ısrarla. Gel de çık işin içinden. Bu şekilde insanları rahatlatırsak vakalar hızla artacak ve yine olan bize olacak.

Belarus geldi aklıma. 50 gündür , günlük 800-900 vaka açıklıyorlar.:)

• Konya Sanayi ve Teknoloji Müdürlüğü'nde 6 personelde koronavirüs tespit edilmesinin ardından Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü geçici olarak faaliyetlerine ara verdi.

• Aydın'da 198 vaka vardı iki gün önce bugün 211 olmuş. Normalde günde 1-2 vaka çıkardı ya da hiç çıkmazdı. Bence salgının yavaşlamasının nedeni en kalabalık illerde salgının kontrol altına alınmasıydı. Şimdiyse geri kalan tüm illerde gözle görülür artış oluyor.