🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bugün genel anlamda tüm ülkelerde ölüm vaka sayıları haftanın en düşük sayısı. Bir pazar klasiği 😀 umarım haftaiçi de devam eder

• Bugün genel anlamda tüm ülkelerde ölüm vaka sayıları haftanın en düşük sayısı. Bir pazar klasiği 😀 umarım haftaiçi de devam eder

Bugün bütün pazarlardan çok olur vaka sayısı daha brezilya girmedi verilerini tam olarak.

• Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, iyiden kötüye koronavirüs senaryolarını şu sıralamayla verdi :

- Yaz gelince bitecek

- Mevsimsel hastalığa dönüşecek

- Aşı bulununcaya kadar dalgalar halinde devam edecek

- Aşı bulunmayacak, sürü bağışıklığı oluncaya kadar yayılacak

en kötü senaryo olarak ise, mutasyonlarla bağışıklıktan kurtulup, devam edeceğini söyledi.

• Demin twitt attım maske takma hakkında... maalesef şu burnu açık tutma hatası devam ediyor.

Ayrıca maskesiz dolanıyorlar istiklal caddesinde maskesiz dolaşmak yasak.Yine kurala uymayanlar var ama kuralı uygulayacak olan bekçiler,polisler ortalıkta gözükmüyor.

• Çin adım adım 2. dalgaya gidiyor vakalar eyaletlere yayılmaya başladı tekrar.

Güney Kore'de de artış var 35 vaka bildirdiler. Covid-19 taşıyıcısı bir kişi 5 bara ve 1 restorana gitmiş. O mekanlarda toplam 1500 kişi bulunuyormuş.

Einmal editiert, zuletzt von Fease ()

• Berberler 2 aydır kapalı diye 20-25 tl lik fiyatı 50 ye çıkaracakları iddia ediliyor.

Doğru maalesef bir bayan olarak asla gitmeyi düşünmüyorum dip boyamı kendim yapacağım bir saç şekillendirici alıp dönümünde yaparım asla ve asla fırsatçılara izin vermem kendi adıma domates bile hakkından fazla zamlandı Onur’da almak kimse sırtımdan haksız para kazanamaz nokta

• Berberler sosyal mesafe öldürülüyor şuan, 3 tane koltuğu var berberlerin çoğunun hepsine müşteri almışlar. Saç yıkama işlemleri devam ediyor.Müşterilerde maske yok.Burada böyleyse İstanbul ne halde acaba? Berberler tam bir Covid19 yuvası haline gelecek maalesef.Gitmeyin arkadaşlar gitmeyin.

• Virüsün ilk zamanlarında berberler kapanınca dükkan sahipleri kira almasın gibi söylemlerde bulunuyordu tanıdığım berberler paramız yok gibisinden şimdi böyle bişey fahiş fiyat uygulaması yapmaları tam bi düşüncesizlik olur

Vergi boyutundan bakınca bazıları beyanlarını yıllık veriyor normalinde aylık beyanda bulunmaları lazım aralarında vergiyi aylık olarak beyan edenler harıç tabıkı ayrıca tüm traşlara fiş kesmeleri gerek bence zam yaparak yanlış yapmışlar vergi dairesi gezerse zamlı tarifeyi görürler beyanda bulunmadıkları için