🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Avm'yi Mayısta Acïyorlarsa Bence Kesinlikle Haziranı Okul İçin Değerlendirirler.Koskoca 1 Ayda Hızlı Bir Egitimle İyi Sonuç Alınır.

Evet, Haziran veya, Eylül-Ekim dönemini iyice sıkıya alıp açığı kapatmaya çalışırlar gibime geliyor, tabi bide ikinci dalga gelmese eğer bide o ihtimalde var. :(

• Çocuklarımızın bu seneki eğitimi , normalleşme ve turizm sektörünün ekonomik baskısı altında heba olacak gibi. Milli eğitim bakanımız , bundan önceki açıklamalarında da yazın tatil yapacağız dedi. Temmuz ve ağustos aylarını yeni ifade etti.

İki çocuk sahibi bir baba olarak , mayıs ayında eğitime karşıyım , haziranda ki eğitime de mesafeliyim. Bu durum sürece göre değerlendirilmeli . Planlara göre değil. Evet normalleşmeye başlamalıyız tabiki ama eğitim ve çocuklar en son değerlendirilmeli.

Ayrıca turizm ülkemiz için çok çok önemli. Bu yüzdendir ki , iç turizmi canlandırmak için , iki sömestre birer hafta tatil eklendi. Sezonun açılmasının gecikmesi ile azalan gelir , mutlaka temmuz , ağustos ve eylül aylarında telafi edilmeye çalışılacaktır.

• Avm'yi Mayısta Acïyorlarsa Bence Kesinlikle Haziranı Okul İçin Değerlendirirler.Koskoca 1 Ayda Hızlı Bir Egitimle İyi Sonuç Alınır.

Umarım hayırlısıyla olur , sürekli önlene ders , ödev , kontrol, programlama gerçekten okul açıkkenden daha zor oluyor . Üstelik her çocuğa ulaşılamıyor . Ama daha fena olacaksa açılmasın . Eğitimin telafisi olur da sağlığın olmaz .

• Çocuklarımızın bu seneki eğitimi , normalleşme ve turizm sektörünün ekonomik baskısı altında heba olacak gibi. Milli eğitim bakanımız , bundan önceki açıklamalarında da yazın tatil yapacağız dedi. Temmuz ve ağustos aylarını yeni ifade etti.

İki çocuk sahibi bir baba olarak , mayıs ayında eğitime karşıyım , haziranda ki eğitime de mesafeliyim. Bu durum sürece göre değerlendirilmeli . Planlara göre değil. Evet normalleşmeye başlamalıyız tabiki ama eğitim ve çocuklar en son değerlendirilmeli.

Ayrıca turizm ülkemiz için çok çok önemli. Bu yüzdendir ki , iç turizmi canlandırmak için , iki sömestre birer hafta tatil eklendi. Sezonun açılmasının gecikmesi ile azalan gelir , mutlaka temmuz , ağustos ve eylül aylarında telafi edilmeye çalışılacaktır.

Hocam, Temmuz, Ağustos aylarında telafi ders olursa eğer bu seferde, turizm çok etkilenecek maalasef, o sıkıntıda var bide onu düşünerekten, Temmuz ve Ağustos telafi ders yapmazlar gibime geliyor, ama bakalım nolacak.

• Oruç tutmak bu süreçte iyi olmaz herhalde demi arkadaşlar, bol, bol su içmek lazım yani hastalanmamak için.

Alakası yok. Oruç tutarsan kendine tutmazsan yine kendine. Zaten çoğu vakitini evinde geçiriyorsun sayılır bol su içmekle virüs kapmanın hiç bir alakası yoktur.

• Alakası yok. Oruç tutarsan kendine tutmazsan yine kendine. Zaten çoğu vakitini evinde geçiriyorsun sayılır bol su içmekle virüs kapmanın hiç bir alakası yoktur.

Uzmanlar, bol, bol su için dedi ama, virüsten korurmuş.

• Bütün gün, boğazın ağzın kupkuru olucak, gece içsen ne yazar hastalık o an yakalar hemen.

Hocam bazı kaynaklardan falan duydum oruç bağışıklık sistemini güçlendiriyor diye tabi sen bilirsin tutup tutmayacağını.

• Bayrampaşa da özel bir kurumda öğretmenim. 16 Marttan bu yana malumunuz evlerdeyiz. 23 Martta uzaktan eğitime geçtik. Gerek resmi sitemizde ki videolarlarla gerek whatsap grupları ile gerekse de hafta içi hergün zoom üzerinden yaptığımız derslerle öğrencilerimizle beraberiz.

Elbette bu birebir fiziksel olarak yan yana olma gibi bir etki yaratmıyor ama sağlık en baş da geldiği için bunlara tolerans göstermeliyiz. Sağlığımızı kaybedersek zaten bir araya gelemeyeceğiz. O nedenle varsın olalım 3-5 aydan. Her şeyin telafisi olur ama ölümün olmaz.

Bakanlığımız önümüzdeki hafta cumhurbaşkanımız la görüşüp nihai kararı verir. Şahsi kanaatim gerek milli eğitim bakanımız gerek sağlık bakanlığımızın açıklamalarına bakarak Mayıs ayında da uzaktan eğitime devam edeceğiz yönünde. Mayıs ayında okulların açılması gibi bir durum söz konusu olmayacak. Ancak en iyi ihtimalle 1 Haziran da açılacak ve belli günlerde sadece belli sınıflar gidecek, sınavlarını olacak. Örnek veriyorum P.tesi 9.sınıflar, Salı 10.sınıflar gibi. Telafi çalışmaları da bu şekilde olacaktır, diye düşünüyorum. Aksi takdirde bütün okulu bir binaya tıkamak büyük riks oluşturur.

Temmuz ve Ağustos komple tatil olur. Eylülün ilk p.tesi günü de eğitim-öğretim başlar.

• Sıfır vaka olmasını istiyorsak ülkeye hiçbir şekilde dışarıdan insan kabul edilmemesi lazım tüm ülkece izole olursak sıfır vaka olur anca ama aşı bile çıksa virüs komple insanlıktan silinemeyecek gibi unutmayalım bu virüs tüm insanlara ssdece bir kişiden bulaştı yani tüm dünyada bu virüsün ölmesi lazım kurtulmak için veya virüs mutasyona uğrayacak başka bir yol yok

• Okulların açılıp açılmaması üzerine çok konuşulmuş. Bakan bey önceki söylemlerinde gerekirse hafta sonları dahi yapabiliriz demişti. Bir öğretmen olarak fikrim, eğer her şey yolunda giderse 1 haziranda açılır. Temmuzda da 2 veya 3 hafta cumartesiler dahil telafi eğitimi yapılırsa çok güzel olur diye düşünüyorum. Artık sıcak falan demeden katlanacağız bir şekilde halledilecek eğitim işi. Tabi haledilecekten kastım havanın sıcak olmasına katlanacaz.

Umarım ramazan bayramında da son karantina uygulanır ve sıfırlanır vakalar. Tabi o zamana kadar baya normale döndürülecek gibiyiz. Zor gibi karantina işi