🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İstediğiniz ülkenin verisine internet üzeriden ulaşabilirsiniz internet gibi bir nimet var.Günlük açıklıyor bahsettiğiniz ülkelerde.

Hollanda 189 yeni ölüm 734 yeni pozitif hasta açıklamış bugün Toplam 28,153 hastası var misal.

Medya her zaman yüksek sayıya odaklanır.

• Fransa 1,438 yeni ölüm bildirdi.

Fransa'da bir şeyin düzeldiği yok gibi duruyor.Fransa İtalya,İspanya gibi yapmayıp hastane dışı ölümleride katıyor.İtalya-İspanya'da ölüm gösterilenden az.İtalya-İspanya'da bile şuan halen 800-1000 civarıdır hastane+hastane dışı ölümlerin toplamı

• Fransa'da bir şeyin düzeldiği yok gibi duruyor.Fransa İtalya,İspanya gibi yapmayıp hastane dışı ölümleride katıyor.İtalya-İspanya'da ölüm gösterilenden az.İtalya-İspanya'da bile şuan halen 800-1000 civarıdır hastane+hastane dışı ölümlerin toplamı

bu mesajınıza ek bilgi: ingiltere de sadece hastanede ölümleri bildiriyormuş. Bakımevleri, huzurevleri vb gibi yerlerde koronadan ölümleri dahil etmiyormuş.

• İstediğiniz ülkenin verisine internet üzeriden ulaşabilirsiniz internet gibi bir nimet var.Günlük açıklıyor bahsettiğiniz ülkelerde.

Hollanda 189 yeni ölüm 734 yeni pozitif hasta açıklamış bugün Toplam 28,153 hastası var misal.

Medya her zaman yüksek sayıya odaklanır.

Iste onu diyorim neden hep ayni ulkeler.almanya da yiksek olmamasina ragmen gundeme gelmoyor

Bence temel sebep ülkelerin bunu bas bas bagirmammaso mesela hollanda veya cekya danimarka da nasil yasaniyor bu korona bilmiyoruz.

Ne kadar bağırırsan o kadar sıkıntı prensibi var bence.

Trump da bazi ulkeler gizliyor demsiti.

• bu mesajınıza ek bilgi: ingiltere de sadece hastanede ölümleri bildiriyormuş. Bakımevleri, huzurevleri vb gibi yerlerde koronadan ölümleri dahil etmiyormuş.

Fransa hariç hiçbir ülkede bildirilmiyor zaten. Amerikada'da sadece New York eyaleti hastane dışındaki ölümleri de dahil ediyor.

• İngiltere'deki huzurevi sakinlerinin yeni tip koronavirüs salgını karşısında ölüme terk edildiği ve bu yerlerde ölenlerin sayısının 4 binden fazla olduğu öne sürüldü.(DH)

• Samet adminim dünkü mesajım burada, bu arkadaşların yazmama gibi durumu yok çünkü maksat başka, nacizhane bu arkadaşları konudan uzaklaştırın, ben yine konuyu okumaya girdim 2 sayfa sayı oranı ve niye öyle olduğu konuşulmuş,..

Benim ki sadece ilk etap da küçük bir uyarıydı başka bir bakış açısı ama aynı kişiler aynı şeyleri her gün aynı saatte temcit pilavı gibi konuya atınca hoş olmuyor onu diyorum.Yoksa herkes istediğine inanır istediğine inanmaz.

• Benim anlamadığım bu salgın neden sadece gelişmiş ülkeleri etkiliyor mesela Afrika'da şuana kadar nüfusun kırılmask gerekirdi keza Afganistan Pakistan gibi yerlerde de hadi test az falan da ölüm nasıl hiç yok yada hiç mi hayat etkilenmedi buralarda çok şaşırtıcı

• Benim anlamadığım bu salgın neden sadece gelişmiş ülkeleri etkiliyor mesela Afrika'da şuana kadar nüfusun kırılmask gerekirdi keza Afganistan Pakistan gibi yerlerde de hadi test az falan da ölüm nasıl hiç yok yada hiç mi hayat etkilenmedi buralarda çok şaşırtıcı

Az test az pozitif vaka, ölen öldüğü ile kalıyor.Ölüm nedenini bilmeden ve test etmeden gömersen covidden kimse ölmemiş dersin.

• Az test az pozitif vaka, ölen öldüğü ile kalıyor.Ölüm nedenini bilmeden ve test etmeden gömersen covidden kimse ölmemiş dersin.

Hocam ama ölüm sayılarında ciddi bir artış olması gerekirdi o ülkelerde bence en azından hissedilirdi ama salgından bi haber gibi bu ülkeler en azından hiçbir duyum bir şey yok neler olduğuyla ilgili

• Az test az pozitif vaka, ölen öldüğü ile kalıyor.Ölüm nedenini bilmeden ve test etmeden gömersen covidden kimse ölmemiş dersin.

Benim anlamadığım bu salgın neden sadece gelişmiş ülkeleri etkiliyor mesela Afrika'da şuana kadar nüfusun kırılmask gerekirdi keza Afganistan Pakistan gibi yerlerde de hadi test az falan da ölüm nasıl hiç yok yada hiç mi hayat etkilenmedi buralarda çok şaşırtıcı

Yurt Dışı Teması Bu Konuda Çok Önemliydi.Gelişmiş Ülkeler Vr Turistik Ülkeler Bunu Çok İyi Şekilde Yaptı.Gelişmemiş Ülkelerdede Vaka Vardır Fakat Bu Ülkelere Göre Daha Azdır.

• Hocam ama ölüm sayılarında ciddi bir artış olması gerekirdi o ülkelerde bence en azından hissedilirdi ama salgından bi haber gibi bu ülkeler en azından hiçbir duyum bir şey yok neler olduğuyla ilgili

Bahsettiğin yerler 3. dünya ülkeleri bunu unutma.Çok rahat herşeyin üstünü örtebilirsin.