🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sigara içiyorsan ciğerlerin zaten bitmiştir.Virüs bildiğim kadarıyla ciğerlere ağır hasar veriyor.Bu durumda eve göndermeleri çok saçma değil mi evde bir şey olsa haberi olmayacak kimsenin anca arayıp açmayınca.

Her sigara içenin ciğeri kötü veya bitik değil. Sigaranın zararı kişiden kişiye göre değişir. İçilen miktar, kapalı ortamda yaşama, yeme içme alışkanlığı, spor vb. Gibi

• Her sigara içenin ciğeri kötü veya bitik değil. Sigaranın zararı kişiden kişiye göre değişir. İçilen miktar, kapalı ortamda yaşama, yeme içme alışkanlığı, spor vb. Gibi

Sigara içen bir kişinin bile sigarayı az içtiğini görmedim siz içmiyorsunuz galiba.Ben de spor yapıyorum ve sigara içiyorum ama spor yaparken 2 dk sonra tıkanıyorum.Neyse konu dışı olmaya başladı bu konu uzatmayalım.

2 Mal editiert, zuletzt von Al1han ()

• Prof. Dr. Mehmet Ceyhan: “Bütün gücümüzü vaka artış hızını düşürmeye harcamalıyız. Aksi halde sağlık sistemimiz sıkıntıya girecek. Dünya ile kıyasladığımızda bizim vaka artış hızımız yüksek.”

• Geçmiş olsun ciddi bir durum yok inşallah

Yok hocam ayağı kırıktı alçıdaydı alçıyıda doktorun söylediği tarihten 2hafta önce çıkardı şimdide onun ceremesini çekiyor ayağı şişmiş morarmış.Saolun bu arada

• Yok hocam ayağı kırıktı alçıdaydı alçıyıda doktorun söylediği tarihten 2hafta önce çıkardı şimdide onun ceremesini çekiyor ayağı şişmiş morarmış.Saolun bu arada

Geçmiş olsun teyzemize mümkünse nüfusun daha az olduğu bölgelerdeki hastaneleri tercih etmeye çalışın.Hatta doktoru eve getirebiliyorsanız en iyisi.Malum yaşı var hastaneler şu an en uzak kalınması yerler...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Ben de 2 3 hafta önce kızımın kafasındaki dikişleri aldırmak için fakülteye gittim. Gözünü sevdiğimin doktoru 1 tane dikişi almayı unutmuş. Öyle kaldı kızın kafasında hastaneye de gidemiyoruz.Öylece kaldık.

• Geçmiş olsun teyzemize mümkünse nüfusun daha az olduğu bölgelerdeki hastaneleri tercih etmeye çalışın.Hatta doktoru eve getirebiliyorsanız en iyisi.Malum yaşı var hastaneler şu an en uzak kalınması yerler...

Saolun hocam.Önce 112 yi aradık eve isteyecektik en yakın devlet hastanesine gidin dediler ondan gittik hastaneye.Yaş 73

• Ben de 2 3 hafta önce kızımın kafasındaki dikişleri aldırmak için fakülteye gittim. Gözünü sevdiğimin doktoru 1 tane dikişi almayı unutmuş. Öyle kaldı kızın kafasında hastaneye de gidemiyoruz.Öylece kaldık.

Geçmiş olsun da bu nasıl bir vurdumduymazlık mı diyeyim ne diyeyim dikiş unutmak nedir arkadaş.

Ne diyeceğimi bilemedim çok çok geçmiş olsun.Şimdi bunlar cidden okuyup falanmı doktor oluyor ? İnanılır gibi değil gerçekten..:cursing:

• Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ateş Kara : Tabloyu 4-5 gün daha korursak pik yapmadan inişe geçeriz.

Güldüm

Ateş hocayı severim ama bu yaptığı polyanacılıktan başka bir şey değil 2 haftadır "4-5 gün" diyip duruyor.Bu tür tavırları yüzünden belkide insanlar gerekili tebdirleri almıyor.

• İşin daha başında olduğumuzu görmek için uzman olmaya gerek yok. "Tabloyu 4-5 gün daha korursak pik yapmadan inişe geçeriz." yapan birisinin kesinlikle sokakların halini görmeden açıklamalar yaptığına inaniyorum. Sokaklar full, sosyal mesafeye dikkat eden, maske eldiven takan bir avuç insan.Bankaların önü full her gün.Böyle mi 4-5 güne pik yapmadan inişe geçeceğiz.Diğer ülkeler boş yere karantina uyguluyorlar o zaman Ateş hocanın bu açıklamasına göre.Büyük şehirlerden küçük beldelere gelenler yüzünden her gün Anadolu'nun başka yerleri karantinaya alınıyor ama Ateş hocam ama sen bilirsin aynen o bir türlü bitmeyen 4-5 güne göre pik olmadan durur kesin.