🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sabiha Gökçen'de korona nedeniyle uçuşlar durduruldu

Sabiha Gökçen Havalimanı Güvenlik Komisyonu, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında aldığı karar gereğiyle 28.03.2020 saat 20:00 itibariyle, uçuşları geçici bir süre için durdurdu.

• Hayırlı sabahlar maalesef annem ve babam dün gece itibariyle koronavirus şüphesiyle hastaneye yatırıldı sonuçları Pazartesi alacağız. Dualarınızı esirgemeyin kardaşlar.

Çok geçmiş olsun acil şifalar.

• Sizlerden ricam mış lı miş li bilgi kirliliklerini bu foruma taşımayınız. Sosyal medyada her gördüğümüz ya da göstertilenin doğruluğu şüphelidir. Her gördüğümü buraya atsam kaostan başka bir işe yaramaz. Sosyal mesafeyi nasıl sağlamalıyız bu konuda kafa yoralım. Güzel örnekler varsa onları ön plana çıkaralım. Evde kaldığımız sürede neler yaptığınızı anlatın. Seyrettiğiniz bir film belgesel okuduğunuz kitap makale vs her ne yapıyorsanız bunlarla ilgili bir konu var forumda... Evde kalalım sosyal mesafeyi koruyalım şimdilik yapabileceğimiz bundan ibaret. Ve sağlık çalışan tanıdıklarımız varsa onların hal ve hatıralarını sorup desteklerimizi gösterelim. Bu süreçte en çok yıprananlar onlar olacak çünkü...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Sizlerden ricam mış lı miş li bilgi kirliliklerini bu foruma taşımayınız. Sosyal medyada her gördüğümüz ya da göstertilenin doğruluğu şüphelidir. Her gördüğümü buraya atsam kaostan başka bir işe yaramaz. Sosyal mesafeyi nasıl sağlamalıyız bu konuda kafa yoralım. Güzel örnekler varsa onları ön plana çıkaralım. Evde kaldığımız sürede neler yaptığınızı anlatın. Seyrettiğiniz bir film belgesel okuduğunuz kitap makale vs her ne yapıyorsanız bunlarla ilgili bir konu var forumda... Evde kalalım sosyal mesafeyi koruyalım şimdilik yapabileceğimiz bundan ibaret. Ve sağlık çalışan tanıdıklarımız varsa onların hal ve hatıralarını sorup desteklerimizi gösterelim. Bu süreçte en çok yıprananlar onlar olacak çünkü...

valla Hocam şahsen pasta börek temizlik ustası oldum, bilmezdim bunları becerebileceğimi :PHer gün öğrencilerimle online ders yapıyoruz bir kaç saat. Kitap okuyorum dizi ve film ... Şimdilik günlerim dolu. Sadece annemi merak ediyorum 76 yaşında yalnız ?( İhtiyaçları tamam ama aşırı sıkılıyor psikolojisi bozuluyor .

• Bu virus bittikten sonra Dünya genelinde olası tehlikeli viruslere karşı savaş eskisinden daha fazla önem ve bütçe ayrılacak gibi duruyor.Hayvanlardaki ciddi hastalıkları dahi bitirmek için uğraşılır artık.

• Hayırlı sabahlar maalesef annem ve babam dün gece itibariyle koronavirus şüphesiyle hastaneye yatırıldı sonuçları Pazartesi alacağız. Dualarınızı esirgemeyin kardaşlar.

Rabbim şifa versin. Kötü düşünmeyelim, inşallah negatif çıkar sonuçlar. Her ihtimale karşı özellikle son bir haftadır temas ettikleri kişiler konusunda da duyarlı olun.

• Amerikada en büyük sıkıntı sağlık çalışanlarının sadece %12 si full korumalı maskeye sahip olmaları.Bizde de en çok korktuğum bu oran bu.Pozitif vakalarda % kaçı sağlık çalışanı.32.000 yeni destek çok önemli bu süreçte.İnşallah eğitim süreçleri kısa olur ve sağlıkçılarımızın sağlığını koruyabiliriz...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Arkadaşlar merhabalar. Evde kaldığımız bu günlerde , hareketsiz kalmamak adına, Üniversitemiz olarak, paydaşlarımız ve halkımız için hazırladığımız ufak antrenman programlarını takip edebileceğiniz linki aşağıya bırakıyorum.

Umarım faydalı olur. Günde 15 dakikanızı ayırarak daha sağlıklı kalabilmeniz dileği ile.

Evde Kal Sporsuz Kalma