­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Tipik kapitalist zihniyet yakla┼č─▒m─▒. Ya┼čl─▒ n├╝fusun ya┼čatman─▒n maliyeti, gen├ž n├╝fusu ya┼čatman─▒n maliyetlerini kat be kat a┼čaca─č─▒ i├žin,

"b─▒rak─▒n─▒z ├Âls├╝nler" deniyor. ─░nsanca de─čil ama kapitalist kabuller a├ž─▒s─▒ndan mant─▒kl─▒.

Not : Ben mevcut sistemi ( kapitalizmi) yermek i├žin bir durum tespiti yapt─▒m. Yanl─▒┼č yerlere ├žekmeyiniz l├╝tfen.

Hocam sabahta s├Âylemi┼čtim orda ┼ču an akrabalar─▒m─▒z var onlarda ya┼čl─▒ n├╝fusla alakal─▒ bu g├Âr├╝┼č├╝n yayg─▒n oldu─čunu s├Âyl├╝yor

• ─░├ž i┼člerinin yay─▒nlad─▒─č─▒ genelgeye g├Âre bar,pavyon,diskotek gibi yerler yar─▒n 10.00 dan itibaren kapat─▒lacakm─▒┼č.

kaynak:https://www.dha.com.tr/yurt/icÔÇŽan-itibaren/haber-1760234

Niye yar─▒n Allah a┼čk─▒na ┼čimdi kapats─▒nlar.

• ─░├ži┼čleri Bakanl─▒─č─▒'ndan 81 ─░l Valili─čine ÔÇťCoronavir├╝s TedbirleriÔÇŁ konulu ek genelge g├Ânderildi. Genelge ile Coronavir├╝s salg─▒n─▒ nedeniyle pavyon, diskotek, bar, gece kul├╝plerinin yar─▒n saat 10.00 itibariyle ge├žici s├╝reli─čine faaliyetleri durdurulacak.

─░┼č yava┼čtan ciddiye binmeye ba┼člad─▒.Umar─▒m spor salonlar─▒, e─člence merkezleri (internet-ps cafeler) vb yerleride kapat─▒r─▒z.

• ─░├ži┼čleri Bakanl─▒─č─▒'ndan 81 ─░l Valili─čine ÔÇťCoronavir├╝s TedbirleriÔÇŁ konulu ek genelge g├Ânderildi. Genelge ile Coronavir├╝s salg─▒n─▒ nedeniyle pavyon, diskotek, bar, gece kul├╝plerinin yar─▒n saat 10.00 itibariyle ge├žici s├╝reli─čine faaliyetleri durdurulacak.

─░┼č yava┼čtan ciddiye binmeye ba┼člad─▒.Umar─▒m spor salonlar─▒, e─člence merkezleri (internet-ps cafeler) vb yerleride kapat─▒r─▒z.

Ge├ž kal─▒nd─▒ ama zarar─▒n neresinden d├Ânsen kard─▒r yap─▒cak bir ┼čey yok.

• galiba grip salg─▒n─▒da var, kime sorsam hasta­čśĽ bende galiba grip oldum halsizlik ve bo─čaz a─čr─▒s─▒ var.

Hocam ayn─▒s─▒ babamda da var ┼ču an hep ate┼čine bak─▒yor ama neyseki ate┼či yok ├žok ┼č├╝k├╝r.

• Yavuz Dizdar ve bunun gibi ┼čahsiyetlere dedikleri do─čru olsa da yanl─▒┼č olsa da kulak vermiyorum. ┼×uan konu bu de─čil ├ž├╝nk├╝..

Di─čer bir konu ise karantinada kald─▒klar─▒ kyk yurtlar─▒na ah─▒r buras─▒ diyecek kadar ( Mersindeki ve gebzedeki kyk da kalm─▒┼č birisi olarak) zengin sorumsuzlara bence devlet yanl─▒┼č yap─▒yor. Koyun ├Ânlerine yiyecek olarak saman, bir tanede yalak haz─▒rlat─▒n oradan i├žsinler sular─▒n─▒!!

• Bo─čaz ka┼č─▒nt─▒s─▒ ile birlikte kuru ├Âks├╝r├╝k ya┼č─▒yorum ve bu durum ├žo─ču arkada┼č─▒mda var. Tehlikeli bir durum mu sizce?

• Bo─čaz ka┼č─▒nt─▒s─▒ ile birlikte kuru ├Âks├╝r├╝k ya┼č─▒yorum ve bu durum ├žo─ču arkada┼č─▒mda var. Tehlikeli bir durum mu sizce?

Kuru ├Âks├╝r├╝kse tehlikeli olabilir ate┼čini var m─▒ peki?