­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• Polonya'da t├╝m okullar, ├╝niversiteler, sinemalar, tiyatrolar kapand─▒.

Hocam orada 2 g├╝nd├╝r kapal─▒yd─▒ kuzenim ├╝n├╝versite okuyor (erasmus) orada 2 g├╝nd├╝r soka─ča ├ž─▒km─▒yorlarm─▒┼č.

• ─░talyan arkada┼č─▒m vir├╝s falan tan─▒m─▒yor vallaha sokaklarda gezmeye devam ediyor bu kafayla giderlerse sonlar─▒ s─▒k─▒nt─▒

• ─░talya gitgide ├ž├Âk├╝┼če do─čru gidiyor nas─▒l yay─▒ld─▒ acaba bu kadar di─čer ├╝lkelerle arada da─č kadar fark var ve art─▒k hastaneler doldu ─░talya'da

Top yek├╝n karantinadan kaynakl─▒ oldu─čunu d├╝┼č├╝n├╝yorum oradaki akrabalar─▒m─▒zdan ald─▒─č─▒m Bilgi ┼čuan herkes evlerde oldu─ču i├žin t├╝m ┼č├╝phe duyanlar kendili─činden taramalardan ge├žiyor ve hastal─▒─ča yakalanan h─▒zla ortaya ├ž─▒k─▒yor

• ─░talya tam bir felaket. Sadece bug├╝n +2.213 yeni vaka ve 196 yeni ├Âl├╝m bildirdiler. Toplam enfekte say─▒s─▒ 12.462 ki┼či, ├Âl├╝m 827. ├çin'den ├žok daha beter olacaklar.

• ­čö┤ Fars Haber Ajans─▒, ─░ran Cumhurba┼čkan─▒ Ruhani'nin Birinci Yard─▒mc─▒s─▒ ─░shak Cihangiri ve K├╝lt├╝rel Miras, El Sanatlar─▒ ve Turizm Bakan─▒ Ali Asgar Munisan'─▒n Koronavir├╝s├╝ne yakaland─▒─č─▒n─▒ iddia etti.

• Fransa bu ak┼čam a├ž─▒klama yapacakt─▒ bir haber duymu┼čtum ama ne kadar do─čru bilemedim.

Yok dostum ben bug├╝n NTV'den duydum. Fransa Cumhurba┼čkan─▒ Emmanuel Macron yar─▒n ak┼čam T├╝m yerel televizyonlar─▒n kar┼č─▒s─▒na ge├žip Koronavir├╝s├╝ ile a├ž─▒klama yapacak.