🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Hafta sonu virus var hafta içi yok cunku çok saçma başından beri anlayamadigim şey kısacası yapılan şey şu sağlık sistemi çokmedegi surece normal olarak hayata devam edeceğiz!

• Ne kadar boşalabilir herkes işte olacak. Yaşlılar köye gider anca.

Ne kadar boşalacağını 1 hazirandan sonra görürüz okullar kapalı çalışanlar gelmesede herkes ailesini gönderecektir az bir gevşemeyle bu kadar insan gelmişken yasak kalkınca ne kadar olur tahmin etmek zor olmasa gerek

• artık istanbul boşalır bizim için 2 kat tedbir alma dönemi başlamıştır

Hocam biz o zaman 10 kat daha tedbirli olalım tam da şehirde neredeyse hiç vaka kalmadı diye seviniyordum şehirlerarası seyahat yasağının tamamen kaldırılması hayal kırıklığına uğrattı neyse hayırlısı olsun. İnşallah erken davranmıyoruzdur.

• Hocam biz o zaman 10 kat daha tedbirli olalım tam da şehirde neredeyse hiç vaka kalmadı diye seviniyordum şehirlerarası seyahat yasağının tamamen kaldırılması hayal kırıklığına uğrattı neyse hayırlısı olsun. İnşallah erken davranmıyoruzdur.

Hocam çok eleştiri yapan biri değilim ama bu kararları eleştirmemek olmaz bazı kararlar için çok erken davranıyoruz ekonomi için bazı alınan kararları yadırgamıyordum ama bu ekonomiyide geçti tamamen eski düzene döndü bundan sonra anadoluda şu şehirde şu kadar vaka bu şehirde vaka patlaması haberlerine şaşırmayız allah sonumuzu hayır etsin inşallah

• Ne kadar boşalacağını 1 hazirandan sonra görürüz okullar kapalı çalışanlar gelmesede herkes ailesini gönderecektir az bir gevşemeyle bu kadar insan gelmişken yasak kalkınca ne kadar olur tahmin etmek zor olmasa gerek

18 yaş altı çocuklar çıkamaz şehir dışına. Kontrol edilir şehir giriş çıkışlarında.

• 1 haziranda salonları açabilirsiniz dendi tamam evet bugün kaçı? 28 mayıs

Genelge yarın gelir büyük ihtimalle 29 mayıs

2 günde mi hazırlanacak salonlar genelgedeki kurallara.Resmen her şeyimiz acele.1 Haziranda açmıyorum salonumu, salonumun bulunduğu sokaktaki berberin covid testi pozitif çıktı 86 kişi karantinada.Ağustostan önce açmam salonu.

• 18 yaş altı çocuklar çıkamaz şehir dışına. Kontrol edilir şehir giriş çıkışlarında.

Babamlar giderken ne İstanbul'un çıkışında denetleme vardı ne de Ordunun girişinde dedi, hiç kontrole felan takılmadan geldik dedi

• E artacak tabi bir de azalacak mı? Herkes kendi ohalini ilan edecek. Evden işe giderken ohalimi ilan ederim, bitince de kaldırırım. Bu iş böyle yapılır.