🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ama 65 yaş ustunde bahsediyoruz bu kişilerin büyük çoğunluğu oruç tutmayan kişiler yani iftardan önce yemek yiyip dışarı çıkabilirler?:/

Çoğunluk tutmuyor diye olmaz öyle bir şey mesela benim dedem 73 yaşında orucunu tutuyor

• Tedavi olup ABD'nin "USS Theodore Roosevelt" uçak gemisine dönen 5 askerin yeniden koronavirüse yakalandığı bildirildi.

İnşallah korede olan olay gibi ölü virüs parçaları takılmıştır teste yoksa tekrar semptom gösteriyorlarsa, hemde aşağı yukarı 1ay sonra boşa ilaç aşı beklemeyelim. Çok kötü bir haber hocam

• İnşallah korede olan olay gibi ölü virüs parçaları takılmıştır teste yoksa tekrar semptom gösteriyorlarsa, hemde aşağı yukarı 1ay sonra boşa ilaç aşı beklemeyelim. Çok kötü bir haber hocam

Araştırıcam hocam

• 11 Mayıs'tan itibaren kaç tane berberin testi pozitif çıktı, testi gerek duyulmuyor diye yapmamak bize kötü tepicek. Bütün berberlere, işçilere yapmamız lazım

• Bazı arkadaşların belirttiği gibi keşke ilk vaka çıkar çıkmaz ülkenin dış bağlantısını koparıp 20 gün kadar tüm ülkeyi zorunlu karantinaya soksalardı. Ekonomimiz böyle de zorlandı öyle de zorlanacaktı. Ama en azından diğer türlü bir süreliğine (yurtdışı-turizm açılana kadar) 2. Dalga riskini ortadan kaldırır, vaka sayısını sıfırlayabilirdik. Şu anda da yurtdışı seyahatler hariç ülke tam takır işliyor olurdu ?(. Zaten bayramı da katarsak SÇY uygulanan toplam gün sayısı 23ü bulacak.

2 Mal editiert, zuletzt von Onur35 ()

• Yaşlılar çok zorlanacak Pazar günü. Özellikle Ege bölgesinde yer yer 40 derecenin üstü görülecek. Bazı yerlerin 43-44e kadar yolu var. Oruç tutup güneşin tam tepesinde dışarı çıkacak yaşlıların Allah yardımcısı olsun.

• Ayın 22 sinde annem hastaneye sırt ve kol agrısı terleme ve kusma şikayeti ile gidip çekilen tomografı covit ile uyumlu görülüp hastaneye yatırıldı yaşı 82 . 5 gün boyunca normal odada bir semptom göstermeden ve sürüntü testi negatif çıktı ve hastaneden 5 gün sonra taburcu oldu . Doktor ufak çaplı bir kalp krizi geçirmiş ama tedbiren karantinaya alın dedi . Bugün 18 gün ve ben doktordan randevu alıp bir kontrol edilsin dedim . Bu arada sadece bir gıcık öksürüğü gibi bir şey ve sag ayağında şişme var . Doktor bana size ben söylediler dedi işte dedim kalpmış hayır dedi ciddi ciddi korona bütün değerler ve tomografı bunu gösteriyor . Allah allah dedim eminmisiniz evet dedi 35 olması gereken değer 30000 olmuş ama çok erken getirmişsiniz ve yoğun bakımda kullanılan tedavi direk başlayarak akciğer tutulumu engellenmiş .sadece annemde aşırı haksızlık ve iştahsizlık var . Dr dediki hasta iyileştikten 1 ay sonra kalp krizi geçirebiliyor veya pıhtı atıyor . Takip etmemiz gerekiyor şimdi kan sulandırıcıları başladık . Dr şunuda söyledi bizim için tespit bulgu tomografi ve laboratuvar sonuçları olarak ilerliyor yaptığımızı testler bazen doğru sonuç vermiyor . Şimdi annem baya baya covitken devlette deyil gözüküyor . Acaba kaç kişi böyle merak ediyorum dogrusu

• Ayın 22 sinde annem hastaneye sırt ve kol agrısı terleme ve kusma şikayeti ile gidip çekilen tomografı covit ile uyumlu görülüp hastaneye yatırıldı yaşı 82 . 5 gün boyunca normal odada bir semptom göstermeden ve sürüntü testi negatif çıktı ve hastaneden 5 gün sonra taburcu oldu . Doktor ufak çaplı bir kalp krizi geçirmiş ama tedbiren karantinaya alın dedi . Bugün 18 gün ve ben doktordan randevu alıp bir kontrol edilsin dedim . Bu arada sadece bir gıcık öksürüğü gibi bir şey ve sag ayağında şişme var . Doktor bana size ben söylediler dedi işte dedim kalpmış hayır dedi ciddi ciddi korona bütün değerler ve tomografı bunu gösteriyor . Allah allah dedim eminmisiniz evet dedi 35 olması gereken değer 30000 olmuş ama çok erken getirmişsiniz ve yoğun bakımda kullanılan tedavi direk başlayarak akciğer tutulumu engellenmiş .sadece annemde aşırı haksızlık ve iştahsizlık var . Dr dediki hasta iyileştikten 1 ay sonra kalp krizi geçirebiliyor veya pıhtı atıyor . Takip etmemiz gerekiyor şimdi kan sulandırıcıları başladık . Dr şunuda söyledi bizim için tespit bulgu tomografi ve laboratuvar sonuçları olarak ilerliyor yaptığımızı testler bazen doğru sonuç vermiyor . Şimdi annem baya baya covitken devlette deyil gözüküyor . Acaba kaç kişi böyle merak ediyorum dogrusu

Öncelikle geçmiş olsun hocam. Böyle çok kişi var PCR testi negatif çıkıp tomografi sonucu pozitif çıkan ve bu kişiler maalesef günlük veriye dahil edilmiyor. Hatta bugün Fenerbahçe'de bir kişinin PCR testi negatif çıkıp tomografi sonucu pozitif çıkmıştı. Zaten PCR doğruluk oranı %70. Tekrardan geçmiş olsun.

• bizim asıl derdimiz test tomografi hasta sayısı değil tabiki bunlarda dert yanlış anlaşılma olmasın ama bizim derdimiz bilinçsiz olmamızdır kendimden örnek vereyim çalışmak zorundayım işe gidiyorum kimseye yaklaşmıyor maskemi çıkarmıyor iş çıkışı sakin ara sokaklardan eve dönüyorum evdem çok elzem bir ihtiyacım olmadıkça çıkmıyor eşim ve cocuğumu dışarı çıkarmıyorum bilinç meselesi birde diğer taraftan bakalım cocuklara izin verilir sokaklarda çocuklardan adım atamazsın avm açılır günlük milyonlar ziyaret eder gençlere izim verilir sokaklarda nefes alamazsın illaki bazı şeylerin zoraki yapılmasına gerek olmamalı işin yoksa dışarı çıkma deniyorsa çıkma kardeşim çin gibi kapına çivimi çakılsın nedir bu rahatlık iğne çuvaldız atasözünü hatırlatarak bitiriyorum mevlâm yardımcımız olsun inşallah