­čÜĹ Koronavir├╝s (Covid-19) Bildirim Konusu

• D─▒┼čar─▒ ├ž─▒kmas─▒ zorunlu olanlara keyfine d─▒┼čar─▒ ├ž─▒kanlar bu illeti bula┼čt─▒r─▒rsa Rabbim onlar─▒ kahretsin in┼čallah. Bir millet bu kadar kal─▒n kafal─▒ olamaz arkada┼č.

• D├╝n daha k├Ât├╝ de─čil miydi ben mi yanl─▒┼č biliyorum? Test say─▒s─▒nda b├╝y├╝k art─▒┼č var ama herkes vakaya odaklanm─▒┼č.

• D├╝n daha k├Ât├╝ de─čil miydi ben mi yanl─▒┼č biliyorum? Test say─▒s─▒nda b├╝y├╝k art─▒┼č var ama herkes vakaya odaklanm─▒┼č.

D├╝n test/vaka oran─▒ 19.4 t├╝ bug├╝n 16.5.D├╝ne g├Âre d├╝┼č├╝┼č var oranda

• Pazar g├╝n├╝ hastaneye kald─▒r─▒lan ,testi yap─▒lan kom┼čumun , test sonucu cuma g├╝n├╝ ├ž─▒kacak . Test yap─▒lan g├╝n pazar , test sonucu cuma g├╝n├╝ ├ž─▒kacak. Kom┼čum tan─▒ konmad─▒─č─▒ i├žin ┼ču anda vir├╝s hastas─▒ olarak ge├žmiyor.

Yani arada 3-4 g├╝nl├╝k testler var bekleyen sonucu a├ž─▒klanmam─▒┼č. Bug├╝n a├ž─▒klanan sonu├žlar yakla┼č─▒k bir hafta ├Âncesinin testleri.

• D├╝ne g├Âre test/vaka oran─▒ iyi. Ama tablo genel anlamda k├Ât├╝. 100 bin test yap─▒lsa d├╝z mant─▒k 17 bin pozitif ├ž─▒kar. ├ľl├╝m de ayr─▒ca artt─▒. Bu gidi┼čle de s─▒k─▒nt─▒ zaten. Nisan ay─▒ bizim i├žin zor ge├žecek. May─▒s da d├╝┼č├╝┼č ba┼člar, Haziran da hafifler, Temmuzda kontrol alt─▒na al─▒nm─▒┼č olur, bu seyire g├Âre. Ama tedbirler sert uygulan─▒r ve geni┼čletilirse bu s├╝re de ├Âne ├žekilir.

• Bana g├Âre ├žok k├Ât├╝ d├╝nden de k├Ât├╝ ├ž├╝nk├╝ hala ├Ânlemler tam de─čil bu s├╝r├╝p gidecek k─▒s─▒tlamalar gelmezse. Mart sonlar─▒ %22 lerden %13 d├╝┼čm├╝┼čt├╝ vaka art─▒┼č oran─▒ yani durum ├žok vahim bug├╝n d├╝┼čer yar─▒n daha ├žok f─▒rlar.