🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Maalesef oranlar olumsuzlaşmaya başladı.

Bir süredir devam eden düşüşler stabile ardında, yukarı yönlü harekete geçti.

Test vaka oranı % 7,4 ten % 8 çıktı.

Vaka-hasta oranı % 10

Geçen hafta 3,8 olan zatürre oranı bu hafta 4,2.

Aynı hataya göz göre göre tekrar düşüyoruz.

Geçen hafta sonu havanın güzel olması ile vatandaşın kendini sanki yasak yokmuş gibi dışarı atması ve kısıtlamaların istismar etmesi

Maalesef devletin bunlara göz yumması.

Mesleki ve sertifika veren kursların açılması.

Aşılamada gecikilmesi.

Tablo olumsuza dönmeye başlıyor.

• Test sayımızı günlük 250 bin seviyeleri görmemiz gerekiyor.Evet vaka sayılarında ciddi düşüş var emeği geçenlere sonsuz teşekkürler.

Yeni bir dalga yemeden maske mesafe kadar test sayısını yükseltmekte önemli diye düşünüyorum

Aksi halde vaka oranlarının test sayına paralel düşmesi halkımızı rehavete sürükleyebilir

• Annemin kuzeni İzmirde 1 aydır vürüsden dolayı yoğun bakımda yatıyordu az önce vefat haberi geldi böbrekleri iflas etmiş Di son bir haftadır

Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun geride kalanlara sabır diliyorum 🙏

• tesekkur edıyorum.sızınde babanıza gecmıs olsun...dogru soyluyorsunuz.sanırım bazı ınsanlarda aylarca suruyor tad duyusunun duzelmesı..can sıkıcı baya ama maalesef.

• arkadaslar coranaya yakalanıp ıyılesenlerın tad ama duyuları tamamen ne kadar surede duzeldı.bır de kac kılo verınız eger verdıysenız tabi.tesekkurler

Hocam tat almada çok bir sıkıntı yok da, tam 22. gün hâlâ koku kaybı devam ediyor. Çok az koku alabiliyorum , 5 kilo verdim ve çalışırken çabuk yoruluyorum

• tesekkur edıyorum.sızınde babanıza gecmıs olsun...dogru soyluyorsunuz.sanırım bazı ınsanlarda aylarca suruyor tad duyusunun duzelmesı..can sıkıcı baya ama maalesef.

Geçmiş olsun divane hocam. Ben 3 kilo verdim 10 günde. Geri aldım şimdi. Koku tat kaybı bende de % 50 olmuştu. 20-25 sürdü kayıp geri geldi.

Ben hafif atlattım sanıyordum ama geçen hafta tomografi çekindim ,akciğerimde buzlu görüntü çıktı.

İşin ilginç yanı , eşimin iki ay önce çekilen tomografisinde 3 bölgede buzlanma ve Zatürre vardı. Ben tomografi bile çekinmedim çünkü hiç bir sıkıntım yoktu.

Eşimin kontrolu için gittiğimizde ben de ilk defa tomografi çekindim. benim tomografimde buzlanma çıktı. Eşimin akciğeri tertemiz olmuş.

Çok enteresan bir hastalık. Allah kimseye nasip etmesin. Bir daha da yakalanmayız inşaallah