🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Avustralyada bilim adamları covid19 geçiren kişilerin virüse karşı ne kadar süre bağışıklık kazandığına ilişkin yaptıkları araştırmanın sonuçlarını açıkladı.

Buna göre semptomlar görülmeye başladıktan 20 gün sonra antikorların etkisin yitirdiği gözlemlendi. Araştırmada antikorlar gitsede hafıza B hücrelerinin kalmaya devam ettiği, bu hücrelerin covid19a karşı 8ay bağışıklık sağladığı ifade edildi.

Monash üniversitesinden immünolog Van Zelm aşının yarattığı bağışıklık ne kadar süreceği konusunda soru işaretleri bulunduğunu söyleyerek yürüttükleri araştırmanın aşının uzun vadede koruma sağlayacağına dair büyük umut verdiğini söyledi

Einmal editiert, zuletzt von Orasa ()

• Bir nesil yok oldu ,bu eğitim açıklığının psikolojik,sosyolojik etkileride bazı diğer olaylar gibi önümüzde ki yıllarda kendini gösterecek.

Hocam iki çocuğum okuyor , ben bu sene özellikle çok şey kaybettiğimizi düşünmüyorum. Genel olarak eğitim sistemimiz yerlerde idi. Hatta geçen gün cb nımız eğitim de köklü reform ihtiyacından bahsetti.

• Hocam iki çocuğum okuyor , ben bu sene özellikle çok şey kaybettiğimizi düşünmüyorum. Genel olarak eğitim sistemimiz yerlerde idi. Hatta geçen gün cb nımız eğitim de köklü reform ihtiyacından bahsetti.

Kendi çocuğunu baz alıp genelden bahsetmek yanlış ,ben genel için konuştum aylardır kitap açmayan bir topluluk var.Yazmayı unutanmı dersin, matematiği unutanmı dersin eğitim sistemi zaten kötüydü şuan dibe vurduk bunun acısı sonra çıkar ilkokul/ortaokul seviyesinide geçtim çoğu üniversitenin sistemide hala rezalet..

şu online derslere daha sıkı kurallar koyup şart getirmeleri lazımdı oda olmuyor gerçi imkanlar aynı değil neresinden tutarsan elinde kalıyor.

Einmal editiert, zuletzt von PergamoN ()

• Düşüş trendinin devam etmesi güzel ,

Her on vakadan 2 si hastaneye yatmaya devam ediyor.

İyileşen hasta sayısı güzel ,ama altına hastaneden taburcu olan hasta sayısı da eklense daha çok fikir verebilir.

Vefat sayısı rekor kırdı. Her şeyin sonu bu işte.

Giden gittikten sonra,kalanlara güzellik kalıyor mu?

Allah sabırlar versin. Mekanlarını cennet eylesin.

Sorumlu olmanin sorumluluğu çok ağır.

Belki maske taksalar , belki mesafeyi korusalar , düğüne ,taziyeye,ziyarete gitmeseler ,gelmeseler , belki devlet tedbirleri erken ve sıkı uygulasa aramızda olacaklardı.

Herşey kader ,herşey kısmet. Takdir rabbimin.

Ama

Tedbir kısmını hep unutuyoruz.

• Kendi çocuğunu baz alıp genelden bahsetmek yanlış ,ben genel için konuştum aylardır kitap açmayan bir topluluk var.Yazmayı unutanmı dersin, matematiği unutanmı dersin eğitim sistemi zaten kötüydü şuan dibe vurduk bunun acısı sonra çıkar ilkokul/ortaokul seviyesinide geçtim çoğu üniversitenin sistemide hala rezalet..

şu online derslere daha sıkı kurallar koyup şart getirmeleri lazımdı oda olmuyor gerçi imkanlar aynı değil neresinden tutarsan elinde kalıyor.

Turev integral bilmeyen mühendisler yetişiyor...

• Bir nesil yok oldu ,bu eğitim açıklığının psikolojik,sosyolojik etkileride bazı diğer olaylar gibi önümüzde ki yıllarda kendini gösterecek.

Yok olmayan neslin matematik fizik kimya ortalamalarını görünce çok büyük bir kayıp yok.Bir kayıp nesil arayacaksak çok daha öncelerine bakmak lazım...

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Maalesef nesiller uzun zamandır kayıp...

Fakat şu anki duruma gelirsek ; adaletsizlik çok ne yazık ki. İnternet ve cihaz sıkıntısı büyük. ev İnternetleri olmadığı veya çeşitli sebeplerle kesildiği ve anne bankasının telefonundaki internet yetmeyeceği için zaman zaman derse giremeyen çok öğrencim oluyor . Hatta babam Cuma’ya gidecek , annem markete gidecek dersten çıkmam gerekiyor diyen bile oldu.

Yüz yüze eğitim ne kadar kıymetliymiş meğer . Bu hafta bölme anlatırken her türlü teknolojiyi kullanmama rağmen çok zorlandım. Niye çünkü gözlerine bakamıyorum ve beni izlediklerinden emin olamıyorum. Gelsin görüntülü Whatsapp özel dersleri

Yazmak istediğim başka bir şey var. Çok değer verdiğim genç bir öğretim üyesinin paylaşımı şu:

Test arttıkça Vaka artması durumu frenlenmiş gibi duruyor. Test artmasına rağmen vaka azaldı. Ölümler önlenemiyor.. 3 gün önceki 259 seviyesine geri geldik. İyileşen sayısı yine ivme kazandı ve aktif vaka sayısını azaltıyor...

Fakat grafiklerde 2 şey beni rahatsız ediyor açıkçası ve yorumlamamı güçleştiriyor, kafa karıştırıyor.

Fark ettiyseniz; ilk grafikte Ağır Hasta/ Vefat ve Vaka içinde Hasta Yüzdeleri neredeyse aynı gidiyor.. Böyle bir birliktelik çok mümkün değil... Çünkü ikisi de birbirinden bağımsız değişkenler ve dalgalanmaların bu kadar benzerlik göstermesi bana çok normal gelmiyor.

İkincisi ise Tahmini entübe ve yoğun Bakım Grafiğinde yer alan şu mavi çizgideki "Anormal Düşüş" ve sonrası tekrar stabil hale girme..

07/12/2020 tarihli bu veride, bir önceki güne göre 788 kişi azalan Ağır Hasta sayısı 08/12/20' de 865 kişi artıyor ve ondan sonraki 7 gün değişim ortalaması "15"..

• Düzeni bozmadan çok Üstteki mesaja ekleyemedim kusura bakmayın

Hocam belirtilen iki noktadan birini yani ,vaka içindeki hasta sayısı oranını ben de ısrarla kaç gündür belirtiyorum.

Pik zamanında da ,şu anda da 10 kişiden ikisi hastaneye yatıyor . Bu gerçekten ilginç.

vefat sayısında pik seviyesindeyiz ve maalesef yoğun bakımlardaki azalmayı ,nerede ise tek başana vefatlar sağlıyor.

Rakamlarda bir tuhaflık var ama sonu iyi bir şeye mi ? Kötü bir şeye mi çıkacak bilemiyorum?

• Prof. Dr. Ercüment Ovalı’nın da Koronavirüs'e yakalandığı ortaya çıktı.

Yeniçağ'da yer alan habere göre, Prof. Dr. Ovalı, akciğerlerine inen virüsü 72 saatte kendi ürettiği ilaçla yok etti.

Sağlık Bakanlığı’nın ruhsat vermediğini ifade eden Ovalı, “İlaç olarak şu anda dünyada 3 ilaç önemli gelişmeler gösteriyor. Bir de bizim yaptığımız kokteyl antikor var, Bakanlık buna ruhsat vermedi ama ben Koronavirüs oldum, 5 gün önce. Akciğerlerim tutuldu, diğer ilaçların etkinliğine inanmıyorum ve reddettim. Kokteyl antikor ile akciğerlerim 72 saatte tertemiz oldu, 5. günde evime döndüm” dedi.

Einmal editiert, zuletzt von Fease ()

• Prof. Dr. Ercüment Ovalı’nın da Koronavirüs'e yakalandığı ortaya çıktı.

Yeniçağ'da yer alan habere göre, Prof. Dr. Ovalı, akciğerlerine inen virüsü 72 saatte kendi ürettiği ilaçla yok etti.

Sağlık Bakanlığı’nın ruhsat vermediğini ifade eden Ovalı, “İlaç olarak şu anda dünyada 3 ilaç önemli gelişmeler gösteriyor. Bir de bizim yaptığımız kokteyl antikor var, Bakanlık buna ruhsat vermedi ama ben Koronavirüs oldum, 5 gün önce. Akciğerlerim tutuldu, diğer ilaçların etkinliğine inanmıyorum ve reddettim. Kokteyl antikor ile akciğerlerim 72 saatte tertemiz oldu, 5. günde evime döndüm” dedi.

Tuhaf bir olay.

Bakanlık faydalı bir ilaca niye onay vermesin ki.?

Paranoya derecesine gelmiş durum. Bir yandan da diyorum ki acaba ?

Sağlık sektörünün yılmaz vural’ ı da ercüment ovalı herhalde.