🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Aynen öyle, bu kalabalığın asıl sorumluları belli=3-4 hafta karantina kararı alamayan yetkililer.

4 haftalık karantinayı ülkemizin kaldırmasının imkanı yok, bizde olursa anca eskisi gibi hafta sonu yasağı olur, onunda zor olcağını düşünüyorum

• 4 haftalık karantinayı ülkemizin kaldırmasının imkanı yok, bizde olursa anca eskisi gibi hafta sonu yasağı olur, onunda zor olcağını düşünüyorum

Bizim millet yeni yeni normal hayatına dönmeye başlamışken yasağı kimse kaldıramaz

• 4 haftalık karantinayı ülkemizin kaldırmasının imkanı yok, bizde olursa anca eskisi gibi hafta sonu yasağı olur, onunda zor olcağını düşünüyorum

Hocam sağlık sisteminin çökmesinin etkileri 2 haftalık bir karantinadan çok daha ağır olur diye düşünüyorum

Ekonomik durumumuz iyi de olsa bu millet 4 haftalık karantinayı kaldıramaz

Ya 4 günü kaldıramadılar ki

Mayıstaki son 2 günlük sokağa çıkma yasağını Genelge yayınlanmış olmasına rağmen geri çekmek zorunda kaldı Erdoğan

Milyonlarca twit atıldı o gün , sonuç olarak cehalet ve keyifçilik kazandı

Çok yanlış bir hareketti toplumun ve yönetimin yaptığı

Ben göreceğimi gördüm geçen bahar Pandemi uygulamalarında

Yönetime akıl vermek en kolayı

Suçlarsın olur biter

Sen gel de zoru seç yani milleti bilinçlendir yada milletin tepkisini analiz et

Yönetimde kim olursa olsun bu halkı evinde tutamaz , öleceğini bilse çıkar, çıkıyor da

• Avrupa ülkeleri zamanında sokağa çıkma yasağını delenleri evde tutmak için polislerini, askerlerini görevlendirdi. Hadi onu yapmadık milyon tane bekçi aldılar bu görevi onlar bile yapabilir.

• Bugünkü vaka 3.116 büyük sıkıntı çok hemde.

Günlük 5k vaka varken hiç bir tanıdığım corona deildi ama şimdi günde 3k vaka açıklanıyor, 4 arkadaşım ve anneleri babaları,2 kuzenim, iş yerinde 15 kişi corona ve hayla gidiyoruz işe, apartmanda 3 daire karantina da..

• Günlük 5k vaka varken hiç bir tanıdığım corona deildi ama şimdi günde 3k vaka açıklanıyor, 4 arkadaşım ve anneleri babaları,2 kuzenim, iş yerinde 15 kişi corona ve hayla gidiyoruz işe, apartmanda 3 daire karantina da..

Çünkü apaçık gerçek hocam gerçek vaka açıklanmıyor açıklansa kimse evden çıkmaz ama yakındır çok belli ediyor kendini artık göz kırpıyor yasaklar.

• Son 2 hafta

Acaba diyorum Covid’li olduğunu bile bile günde kaç kişi toplumun içine karışıyordur (çaresizlikten yada keyfi olarak fark etmez )

Cevabım : binler hatta on binler

Bu acı sosyolojik durumun üstüne çok fazla diyecek birşey yok

Allah kurtarsın

• Günlük 5k vaka varken hiç bir tanıdığım corona deildi ama şimdi günde 3k vaka açıklanıyor, 4 arkadaşım ve anneleri babaları,2 kuzenim, iş yerinde 15 kişi corona ve hayla gidiyoruz işe, apartmanda 3 daire karantina da..

Aciklanan vaka degilki hasta vaka 5-6 katidir

• Çünkü apaçık gerçek hocam gerçek vaka açıklanmıyor açıklansa kimse evden çıkmaz ama yakındır çok belli ediyor kendini artık göz kırpıyor yasaklar.

Milletin gevşemeye başladığı, yasakların yavaş yavaş kalktığı dönemden geliyoruz. Yasağı kaldıramaz bu millet ama hafta sonları olabilir

• Son 2 hafta

Acaba diyorum Covid’li olduğunu bile bile günde kaç kişi toplumun içine karışıyordur (çaresizlikten yada keyfi olarak fark etmez )

Cevabım : binler hatta on binler

Bu acı sosyolojik durumun üstüne çok fazla diyecek birşey yok

Allah kurtarsın

Hocam işten kovulmamak icin gidenlerin sayisi çoktur.