🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Burası Corona olduğunu bile bile otobüse , dolmuşa binlerin ülkesi . Allah sonumuz hayır etsin . Daha zor günler bizi bekliyor gibi . Coronadan daha tehlikeli salgın kesinlikle cehalet...

• Geçenlerde bir arkadaş 2 hafta içinde günlük 3000 hasta sayısına ulaşcağımızı söylemişti ona kesinlikle katılıyorum gün geçtikce hasta sayısı maalesef artıyor ve insanlar maske ve sosyal mesafe kuralına uymuyorlar kasım ayı grip zamanı bizi gerçekten kötü günler bekliyor gibi :(

• Bizim insanımız korona olduktan sonra bile bile gezmek,toplu taşıma, başkasının hes kodunu kullanmak gibi büssürü daha sayamadığım örnekler var. E devlet istediği önlemi alsın ne değişir? Aylarca bütün insanları eve kapatıp maddi sorun yaşamadan bekletebilecekse sorun yok ama bu imkan yok ailesini düşünmeyen bir adamdan insanlığı düşünmesini nasıl bekleyebiliriz.

• İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, “Son 1 ayda ‘Çapa’da PCR testi pozitif çıkanların sayısı 3’e katlandı. İyileşip pıhtıdan ölenler var” dedi.Mevcut vaka yükünün Nisan ayından bile kötü olduğu uyarısında bulunan Prof. Dr. Tükek, “Test pozitiflik oranımız Haziran ve Temmuz’da yüzde 5’e gerilemişti. Ancak Ağustos ve Eylül döneminde önce yüzde 12 ardından yüzde 15 olan pozitiflik oranı, şuan için yüzde 35’e ulaşmış durumda. Maalesef bu oranların katlanarak artacağından endişeliyiz ancak gidişat hiç değil. Vatandaşlarımız, bu uyarılarımızı belki kanıksadı, belki de sıkıldı veya dikkate almaktan vazgeçti. Bir de, ‘atın ölümü arpadan olsun’ diyerek önemsemeyenler var. Herkes şunu bilsin ki, Nisan, Mayıs döneminden daha kötü durumdayız. Kamu hastanelerindeki yataklar dolmaya başladı. Bu gidişat devam ederse boş yatak bulmakta sıkıntı yaşanır. Artık tek vücut halinde Kovid-19 seferberliği ilan etmemiz gerekiyor” dedi.

• İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tükek, “Son 1 ayda ‘Çapa’da PCR testi pozitif çıkanların sayısı 3’e katlandı. İyileşip pıhtıdan ölenler var” dedi.Mevcut vaka yükünün Nisan ayından bile kötü olduğu uyarısında bulunan Prof. Dr. Tükek, “Test pozitiflik oranımız Haziran ve Temmuz’da yüzde 5’e gerilemişti. Ancak Ağustos ve Eylül döneminde önce yüzde 12 ardından yüzde 15 olan pozitiflik oranı, şuan için yüzde 35’e ulaşmış durumda. Maalesef bu oranların katlanarak artacağından endişeliyiz ancak gidişat hiç değil. Vatandaşlarımız, bu uyarılarımızı belki kanıksadı, belki de sıkıldı veya dikkate almaktan vazgeçti. Bir de, ‘atın ölümü arpadan olsun’ diyerek önemsemeyenler var. Herkes şunu bilsin ki, Nisan, Mayıs döneminden daha kötü durumdayız. Kamu hastanelerindeki yataklar dolmaya başladı. Bu gidişat devam ederse boş yatak bulmakta sıkıntı yaşanır. Artık tek vücut halinde Kovid-19 seferberliği ilan etmemiz gerekiyor” dedi.

Ben kayseride şahit oldum. Ananemi almaya gittik morgdan dakikada 2/3 cenaze aracı gelip gelip gidiyodu. İnanılmaz bir ölüm artışı var bu ölümlerin bir çoğu hatta daha fazlası korona

Einmal editiert, zuletzt von Vintersaga ()

• Fahrettin Koca: 5 gün boyunca İstanbul'da bulunacağım, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu ile de görüşeceğim. Çarşamba Bilim Kurulu toplantımızı da İstanbul'da yapacağız.

• Rusya 17.340 vaka 283 ölüm bildirdi.

Çek Cumhuriyeti 15.151 vaka 106 ölüm bildirdi.

Polonya 13.632 vaka 153 ölüm bildirdi.

Belçika 16.746 vaka 49 ölüm bildirdi.

Ukrayna 7.517 vaka 121 ölüm bildirdi.

Einmal editiert, zuletzt von Fease ()

• Adam diyor ki ; ben diyemiyorum ama cumaya gitmeyin. Kalabalık ortamlara gitmeyin.

Açık alanda güzel havada pek sakıncası yok

Çünkü kapalı toplu alanlar bile açık hala

Avm Restoran kafe sinema falan filan

Hiçbirini kapatmadan camiyi kapatamazlar bu ülkede

Ama yağmurlar başlarsa Cuma namazlarındaki Cami içi kalabalığı risk olarak en öne geçer kanaatimce , diyanet ve din işleri yüksek kurulu en geç haftaya fetva vermek zorunda

• Bizim siteye zabıta geldi. Karantinada olanları kontrol etmeye. Meğerse ne çok varmış dibimizde özellikle bizim apartmanda. Zabıtanın dediği sitenizde çok vaka var siteyi karantinaya alabiliriz.

Konum; Halkalı

• 29 ekim cuma günü ve devamında hafta sonu sokağa cikma yasağı koyacaklar gibi hissediyorum. Ne yazık ki coşkumuzu kutlayamayacağız. Ve okulların avm lerin kahvelerin hatta camilerin kapatılması gerekiyor. Bu sefer gerçekten kontrolden çıkacak salgın.

• 2 Mal editiert, zuletzt von Fease ()