🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Domuz gribinde aşı ne kadar sürede bulundu. O zaman küçüktüm pek hatırlamıyorum ama aşının bize gelmesi çok sürmemişti hemen gelmişti diye hatırlıyorum.Hatta yumurtaya alerjisi olanlara yapmıyolardı aşıyı.İstemediğim halde ailemin zoruyla olmuştum aşıyı.Çocukluk işte.

120 yılda bulunmuş.

4 Mal editiert, zuletzt von Fease ()

• 7576d35c192314d.jpg

Buda şehrimde yerel medyanın attığı başlık şu sıralar resmi olan nüfus 760bin olsada 1milyon civarı nüfus vardır bir günde 57 pozitif oldukça düşündürücü

Dün sadece 21 açıklandı Doğu Karadeniz geneli.

Açıklanan veriler artık neredesinden tutarsak tutalım elimizde kalıyor.Yoğun bakım/entübe sayılarıda gizlenmeye başladı zaten artık hiç bakılmaz tabloya.Kendinizi ve sevdiklerinizi korumaya devam edin.%90 saldı artık kimsenin umrunda bile değil.

• Açıklanan rakamlar çok daha düşük.Geçen çarşamba Afyon devlet hastanesinde çalışan hemşire tanıdığımız Afyon'a 130 şüpheli vaka geldiğini bunların 100'ünün pozitif çıktığını söylüyordu ve sadece 1 hastanede.Ama çoğu kişi hafif olduğu için eve gönderiyorlarmış.Testten ziyade akciğerler flimi çekip virüsü tespit ediyorlarmış.Testi belli sayıda tutup vaka açıklanıyor.Testin doğurluk oranı çok da yüksek değil.Devlet bana kalırsa sürü bağışıklığı politikası güdüyor.Çoğu devlette öyle.Bundan kaçış yok maalesef.

• Brezilya su an 14 bin vaka gozukuyor sitede..ben mi yanlisim

Birazdan bildirirler hocam, takip ettiğim kaynakta +50.000 vaka var bugün

Edit: 70 binden fazla vaka, ölümünde 1.500 ü geçtiği belirtiliyor.

Einmal editiert, zuletzt von Al1han ()

• Bayram ziyareti yapmayacağım hiç bir akrabama,hiç kimseyi de evime kabul etmeyeceğim çok zorlarlarsa tokalasmadan sarılmadan bayramlasirim 5 dakika oturur giderler risk almak istemiyorum sağlık konusu olunca herşey benim için biter!

• sürü bağışıklığından çok ekonomi bağışıklığı yapılıyor ve maalesef bunada hak vermek zorundayız şu anda bizde olan avrupadada böyle kimse italyanın ispanyanın fransanın dahada coğaltabiliriz böyle yapmadığını söyleyemez ülkeler en azından kış sezonuna kadar ekonomiyi ayakta tutma çabası içindeler olası kış sezonu patlaması olursa aylarca süren karantina olabilir bu yaz dönemini ekonomik olarak aktif kullanma çabası var şimdi bana kızanlar olacaktır ama ne kadar süreceğini bilemediğiniz sonunda ne olacağını bilemediğimiz bir durum için hayatı kısıtlamayı hiçbir ülke göze alamaz örnek dünyanın en önemli ekonomileri çin amerika verilebilir çinin verilerine kim inanıyor sanırım kimse inanmıyor amerika doğru veri açıklıyor olsa bile ne kadar kısıtlama var bildiğim kadarıyla çok az kisacası herzaman olduğu gibi yine para tercih ediliyor

• Brezilya'da karantinada olan kişi sayısı 1.061.259, bu arada worldometers'te Brezilya'nın test sayısında sıkıntı var sanırım, toplam test sayısı 6.359.398 gözüküyor

• Brezilya'da karantinada olan kişi sayısı 1.061.259, bu arada worldometers'te Brezilya'nın test sayısında sıkıntı var sanırım, toplam test sayısı 6.359.398 gözüküyor

Worldometers'te 12.601.096 test gözüküyor ama bu geçen haftaki sayı. 15 milyondan fazladır şu anda.

• Worldometers'te 12.601.096 test gözüküyor ama bu geçen haftaki sayı. 15 milyondan fazladır şu anda.

Evet 12 milyon gözüküyor, takip ettiğim kaynakta 6 milyon gözüküyor yanlış anlaşılmış

• Vakaların hızla arttığı Hindistan'ın, sağlık çalışanı sıkıntısı çektiği, Bengalore şehrinde 6.000 doktor ve 15.000 hemşire eksikliği olduğu belirtiliyor.