🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Galiba vakalar genellikle pazar pazartesi ve salı günleri düşük geliyor dünya genelinde :/

Bu konuda hepimiz hemfikiriz :/ 1 buçuk aydır böyle ilerliyor ama cumartesi günü yine 100 bini geçmişti vaka sayısı

• Almanya Başbakanı Merkel, Covid-19'a karşı şimdiye kadar aşının veya bir ilacın bulunmadığını belirterek, salgının hala başındayız dedi.

• evet maalesef yan yana çalıştığım arkadaşım virüs şüphesiyle karantinaya alındı bu sabah saat 10a kadar beraber çalışıyorduk bundan sonrası şans artık allah yardımcımız olsun inşallah

• Diyanet İşleri Başkanlığı, camilerde dikkat edilmesi gerekenleri şöyle sıraladı:

- Camilerde abdest alınmayacak,evde abdest alınıp gelinecek (şadırvan, abdest alma yerleri kapalı olucak).

- Maskesiz camiye girilmeyecek.

- Herkes kendi seccadesini getirecek.

- Camilerde belirlenen mesafelerde saf tutulacak.

- Namaz çıkışlarında kesinlikle tokalaşma olmayacak.

- Cuma namazı caminin bahçesinde kılınacak, camide kılınmayacak.

- Öncelikle cami avlusu/bahçesi, açık alanlar olmak üzere meteorolojik/mevsimsel şartlara göre öğle ve ikindi namazları cami içinde kılınabilecek.

- Öğlen-ikindi cemaatle kılınacak, diğer vakitlerde münferiden namaz kılmak isteyenler için camiler açık tutulacak.

• evet maalesef yan yana çalıştığım arkadaşım virüs şüphesiyle karantinaya alındı bu sabah saat 10a kadar beraber çalışıyorduk bundan sonrası şans artık allah yardımcımız olsun inşallah

Geçmiş olsun umarım sizde bişey çıkmaz

• Samsun'daki atık su arıtma tesislerinin girişinde virüse rastlandı.

Kaynak nedir merak ettim cidden

Buda başka bir haber

Malatya Valisi Aydın Baruş:

Kurallara uyulmaması nedeniyle, son günlerde ilimizdeki Covid-19 vaka sayısı artmaya başladı.

• benim arkadaşta banvitte 6 kişi görünmüş semtom yokmuş biri koku alma sorunu varmış bugün arkadaşın testi pozitif cıktı hatanede şimdi toplam 36 kişi diyo cogu semtom belirti yok asemtomatik boyle milyonlar var bilmediğimiz hiç bi belirti yok arkdaşta suan

• Birkaç hafta önce hangi profesördü hatırlamıyorum ama vakalar konusunda Anadolu İstanbul'u en az 2-3 hafta geriden takip ediyor biz İstanbul'u kontrol altına alsak bile Anadolu'da özellikle kırsal alanlarda kontrolün zor olduğunu ve yakın zamanda buralarda vaka patlamalarının yaşanacağını söylemişti. Son 1 haftadır artan vaka oranı da genellikle Anadolu'dan gelen haberlerden olduğunu düşünüyorum. Bakıyorsunuz bir yerde taziye verilmiş, bir yerde mevlit bir yerde berber bulaştırmış vs. İstanbul'dan çok Anadolu'dan vaka haberleri gelmeye başladı.

Olayın şaşkınlığıyla yüzeysel yazdım kusura bakmayın şöyle düzelteyim beraber çalıştığım arkadaşımın komşusu virüs şüphesiyle hastanede karantinaya alınıyor temasları olduğu için arkadaşın isminide veriyor filyasyon ekibi arkadaşımı arayıp eve git birazdan eve geliyoruz dedi gelip evden 14 gün çıkmaması konusunda uyarılar yapıp asıl kişinin test sonucuna göre sürecin devam edeceğini söylemişler sonucu bekliyoruz hakkımızda herşeyin hayırlısı inşallah mevlam hepimizin yardımcısı olsun. Ayrıca yorumlarıyla desteklerini esirgemeyen arkadaşlara teşekkürlerimi iletiyorum

Einmal editiert, zuletzt von Orasa ()