🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Ben geçen cuma mecbur kaldığım için nöroloji servisine gittim doktor dedi ki hem tedavisi hem de çekilen ağrı bir ay öncesine göre çok daha iyi çok daha hafif atlatıyor hastalar dedi buda beni biraz umutlandırdı🙏

Bunu daha öncede konuşmuştuk nisanda hasta olanla mayısta hasta olanlar arasında fark olduğunu söylemişlerdi mayıstaki vakalar daha hafif geçiriyormuş

• Özel sektörde çalışan ve kronik rahatsızlıklarından dolayı sokağa çıkma yasağına takılan insanlar var,bu kardeşlerimiz şuan çalıştıkları şirketlere göre kısa çalışma ödeneği veya idari izinliler, bu konu ile ilgili yeni bir uygulama veya tarih açıklaması oldu mu ?

Bu konuda bir açıklama olmadı. Benim eşim de kısa dönem çalışma aylığından faydalanıyor. 5 temmuzda son maaşı yatacak. Haziran 20 işbaşı görünüyor.

• Polimetre tarafından yapılan Koronavirüs araştırmasında, Türkiye için vakalar ve ölümler için bitiş tarihi öngöremiyoruz. Bu durumun sebebi önlemlerin erken gevşetilmesidir.

• ben şahsım adına kendi düşüncemi söylüyorum lütfen kimse yanlış anlamasın bana göre bulaşıcılığıda bir nebzede olsa düştü çünkü bu kadar rahat hareket edilmesine rağmen vaka sayısında öyle çok bir yükselme olmadı inşallah da olmaz başta dediğim gibi bu benim düşüncem kimseyi bağlamadığı gibi bilimsel bir araştırmanında sonucu değil

• ben şahsım adına kendi düşüncemi söylüyorum lütfen kimse yanlış anlamasın bana göre bulaşıcılığıda bir nebzede olsa düştü çünkü bu kadar rahat hareket edilmesine rağmen vaka sayısında öyle çok bir yükselme olmadı inşallah da olmaz başta dediğim gibi bu benim düşüncem kimseyi bağlamadığı gibi bilimsel bir araştırmanında sonucu değil

Maske hocam sebebi bence maske yaygınlaştı

• Maske hocam sebebi bence maske yaygınlaştı

Hocam bunu bir tek maskeye bağlayamayız tabi onunda etkisi vardır tabiki mesela dün ateş karanın paylaştığı sıcaklıkla ilgili araştırma var onunda etkisi olabilir aslında virüs ilk zamanlar sadece öldürmeye programlı gibiydi ama son zamanlarda kendiside yaşamak için yaşatmak istiyor gibi mutasyon gecirmişte olabilir bunu bizim araştırabilecek kabiliyetimiz yok maalesef olanlar zaten araştırıp gerekeni söyler

• Şu milli bayramlarda camiden istiklal marşı okutmak çok mu zor her yerde stadyum yok 23 nisan daki gibi millet balkona çıkıp istiklal marşını okuyamadan içeri girecek organizasyon sifir:thumbdown::cursing:

Zonguldakta mahallemde 23 nisanda camiden okunmuştu

• Bu konuda bir açıklama olmadı. Benim eşim de kısa dönem çalışma aylığından faydalanıyor. 5 temmuzda son maaşı yatacak. Haziran 20 işbaşı görünüyor.

Teşekkür ederim bilgilendirme için , en hassas olan konuların başında bence bu ,kamu da sorun olmuyo ama özel sektörde çok önemli istihdamın korunması için ,sanırım TİSK ve işçi sendikaları kısa çalışmanın uzatılması için ortak bir bildiri yayınlamışlar

• Polimetre tarafından yapılan Koronavirüs araştırmasında, Türkiye için vakalar ve ölümler için bitiş tarihi öngöremiyoruz. Bu durumun sebebi önlemlerin erken gevşetilmesidir.

polimetre kimdir ? Nedir ? Ne iş yapar ?

• Teşekkür ederim bilgilendirme için , en hassas olan konuların başında bence bu ,kamu da sorun olmuyo ama özel sektörde çok önemli istihdamın korunması için ,sanırım TİSK ve işçi sendikaları kısa çalışmanın uzatılması için ortak bir bildiri yayınlamışlar

Evet bu konuda iki sendikanın ve tisk in isteği oldu, kısa dönem çalışma ödeneğinin altı ay olması yönünde . Burada ilginç olan tisk in de bu işin içinde olması. Tisk in amacı toparlanma sürecinde , işverenlerin yaşayacağı kaybı aza indirgemek ve mantıklı.

Önemli olan hükümetin cevabı ama bu konuda pek istekli olduklarını ve olumlu cevap vereceklerini sanmıyorum.

• Evet bu konuda iki sendikanın ve tisk in isteği oldu, kısa dönem çalışma ödeneğinin altı ay olması yönünde . Burada ilginç olan tisk in de bu işin içinde olması. Tisk in amacı toparlanma sürecinde , işverenlerin yaşayacağı kaybı aza indirgemek ve mantıklı.

Önemli olan hükümetin cevabı ama bu konuda pek istekli olduklarını ve olumlu cevap vereceklerini sanmıyorum.

Kronik hastalığı olanlar için sokağa çıkma yasağına dair bir açıklama olsaydı bu akşam ; kısa çalışma ödeneğinin uzatılması konusunda az çok fikir sahibi olabilirdik aslında , hayırlısı artık bekleyip göreceğiz

• Dünya'daki toplam yoğun bakım sayısı bayağı azalmış. 1 ay önce Dünya'da toplam 56 bin civarı yoğun bakım hastası varken şu an bu sayı 43 bin civarlarına geriledi. Ölümlerin azalması normal şu durumda. İnşallah mutasyonla şiddeti azalmıştır ve bunun etkisi vardır ama benim düşüncem önlemler sayesinde olduğu.

Einmal editiert, zuletzt von Onur35 ()

• Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde berber ve kuaförlerin denetimini yapan bir görevlinin koronavirüs testi pozitif çıktı. İlçedeki 50 berber ve çalışanları karantinaya alındı.