🚑 Koronavirüs (Covid-19) Bildirim Konusu

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Kesin olacak diye bir şey yok sonuçta sadece bir iddia atıldı Twitter'da bakalım açıklamalar gelene kadar kim ne olduğunu bilemez.

• Bu tür açıklamalar hepsi , tücati çıkar amacı güdülerek yapılıyor. Millet kimin umurunda.Dünya ve çin ile yapılacak ticarette daha fazla imtiyaz kapmak için . Tek güç olmak için

• Bugün Fransa’daki oğlumla görüştüm. Her zaman çok şüpheci yaklaşır. Dış kaynaklarda Türkiye’nin çok iyi idare ettiği konuşuluyormuş. Mutlu oldum. Gurur duydum.

Gerçekten mutluluk veren bir haber. Evet bazı aksaklıklar oldu,( maske , ölüm sayıları ) gibi ,ama genel anlamıyla başarılıyız. Alınan tedbirler sayesinde , ticareti tamamen kapatmadan , sağlık sistemini çökertmeden , eğriyi aşağı doğru çevirdik. Tabiki daha iyi olabilirdi. Ama çok şükür. Elhamdulillah.

• Samsunun en işlek caddelerinden olan mecidiye ve çiftlikte çok yoğunluk vardı benim üniversite sınavım var ve deneme almam lazımdı ancak boş beleş çıkan çok insan var

• Bursa Uludağ Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. İlker Küçük (47), hastanedeki #koronavirüs tedavisinin ardından taburcu olduktan sonra geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Bu kaçıncı kalp krizi haberi hasta iyileştikten sonra.Virus kesinlikle tetikliyor gibi gözüküyor ama ölüm nedenine kalp krizi denecektir.Araştırma yapılması gerekiyor iyileşen hastalarda organlarda hasar ne durumda diye.

hocam , tedavi sürecinin vücudu yıprattığı kesin. Akabinde de , zaten var olan sorunlarla , karşılaşmak da kaçınılmaz gibi.

• Yahu bakanlar kurulu bitmemisken, henüz bir aciklama yapilmamisken bu tür haberleri nerden duyuyorsunuz, icerde kulaginiz mi var ?

istismara çok açık konular bunlar. Sosyal medya da boş beleş çok kullanıcı var. Aynı fikirdeyim toplantının sonucunu ve açıklamayı beklemek en iyisi.

• Gerçekten mutluluk veren bir haber. Evet bazı aksaklıklar oldu,( maske , ölüm sayıları ) gibi ,ama genel anlamıyla başarılıyız. Alınan tedbirler sayesinde , ticareti tamamen kapatmadan , sağlık sistemini çökertmeden , eğriyi aşağı doğru çevirdik. Tabiki daha iyi olabilirdi. Ama çok şükür. Elhamdulillah.

Şunu da söyleyeyim. Arkadaşımın kızı Cerrahpaşa tıpta doktor. 20 servisten 15’e düşmüş covid bölümleri

• Ben Türkiye’de de aralıktan bile önce olduğuna inanıyorum .Anlatmıştım Aralık sonu hayatımda olmadığım kadar hasta olduğumu . Hiç bir hastalığım buna benzemiyordu.

Aynısını Ocak-Şubat gibi ben yaşadım. 2-3 hafta atlatamadım. Yoğun ateş, öksürük, kemik ağrısı geçmek bilmedi. Normal grip, soğuk algınlığına hiç benzemiyordu. O ara benimle birlikte aynı hastalığı annem geçirdi. O daha ağır geçirdi.

Mustafa Kemal ATATÜRK 1881-19∞

• Aralık ortasından yaklaşık şubat ortasına kadar zaten ağır bir grip salgını vardı ülkemizde. Özellikle okullarda öğrenciler ile birlikte kırıldık resmen hastalıktan. Kendim peş peşe üç kez yineleyerek atlatabildim hastalığı ancak. Özellikle iki gece ateşim çok sıkıntı yaratmıştı.

• Aynısını Ocak-Şubat gibi ben yaşadım. 2-3 hafta atlatamadım. Yoğun ateş, öksürük, kemik ağrısı geçmek bilmedi. Normal grip, soğuk algınlığına hiç benzemiyordu. O ara benimle birlikte aynı hastalığı annem geçirdi. O daha ağır geçirdi.

aynısını annemde geçirmiş çok zor 1 ay sürdüğünü söyledi ancak şuan covid testleri pozitif o hastalıktan çok daha iyi şuan ayakta atlatıyor Allah’a şükür

• Ben Türkiye’de de aralıktan bile önce olduğuna inanıyorum .Anlatmıştım Aralık sonu hayatımda olmadığım kadar hasta olduğumu . Hiç bir hastalığım buna benzemiyordu.

Bunu anlamanın yolu antikor testinden geçiyor işte.Antikor testlerine başlanmalı.

• Bursa Uludağ Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. İlker Küçük (47), hastanedeki #koronavirüs tedavisinin ardından taburcu olduktan sonra geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi.

Bu kaçıncı kalp krizi haberi hasta iyileştikten sonra.Virus kesinlikle tetikliyor gibi gözüküyor ama ölüm nedenine kalp krizi denecektir.Araştırma yapılması gerekiyor iyileşen hastalarda organlarda hasar ne durumda diye.

bunlar kullanılan ilaçlar ile ilgili. daha önceden yaşlı bir teyzede tadaviden 2 gün sonra beyin kanamasında vefat etmişti. kullanılan ilaçların yan etkisi diye bi prof açıklama yapmıştı

• Kanal D haberde de çıktı bir kaç gün öncede Twitter'da görmüştüm.Firmalar yurtdışına maske satması artık bir şart ile yasak değil o şartta ne kadar satıyorsa o kadar hibe etmek zorunda.Yurtdışına standartlara uygun telli maske satıyorlar yurtiçine telsiz bildiğin bez barçalarını hibe ediyorlar.Bu kadarda olmaz.