İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Sabah Çoruma 33.9 mm kar veren gfs öğlen 2.7 mm veriyor vur gfs yıkılmadım Ayaktayım :)

• Aynen birader meterolojiye yeni başlayan heyecan yapıyor e bide karlı sistem olunca. model hafif yağış gösterdimi niye hafif yağış var diyenler var.Zaten gfs ye yağış konusunda inanmayacaksın çok tutarsız.

Icon'a euro 4 e bakıp keyfime bakarım. Onlarda değişiyor tabi ama en mantıklısı bu.

• öğlen gfs malesef bozdu ama hala değişime açık onun için üzülmüyom bile hala şuan sadece bölgenin doğusunda bişiler olur gibi gözüküyor ama çarşamba akşamına kadar daha değişimler olur bence kafaya takmamak lazım

• Icon Hali Çoruma Iyi Veriyor :)

Sizin icin suan daha iyi hale geldi.yonu mükemmel olsada oncede söyledim soğuklar zayıf.ha yater mı derseniz çoğu yer icin yeter ama soğuk daha çok olsa bu Y.b bu kadar batidayken akdenize iyice sokulurdu ve baştan beridir doğulu gelen a.b daha batılı olurdu.artik doğulu olmaya çok yatkın yarın bu konufa yuzde 95 i yakalayacağız.

Ama ense karartmayın hala çok iyi bir sistem tabiki bölgemizin her noktasını sevindiremz

• Sizin icin suan daha iyi hale geldi.yonu mükemmel olsada oncede söyledim soğuklar zayıf.ha yater mı derseniz çoğu yer icin yeter ama soğuk daha çok olsa bu Y.b bu kadar batidayken akdenize iyice sokulurdu ve baştan beridir doğulu gelen a.b daha batılı olurdu.artik doğulu olmaya çok yatkın yarın bu konufa yuzde 95 i yakalayacağız.

Ama ense karartmayın hala çok iyi bir sistem tabiki bölgemizin her noktasını sevindiremz

Hocam Aksaraya ne diyorsunuz yine bozdu gibi :(

• Hocam Aksaraya ne diyorsunuz yine bozdu gibi :(

Aksaray bu sistemlerde her halukarda güzel yağış alacak o gunr kadara a.b durmunun değişeceğini söylemiştim git gide lodos ihtimali zayıflıyor buda havanib ısınmasına en-el olacak.kar alacağız merak etmeyin ama ahım şahim yok 30 40 cm seklinde olmaz 10 15 cm kimi yuksekler daha da fazla alacaktır.

• Sizin icin suan daha iyi hale geldi.yonu mükemmel olsada oncede söyledim soğuklar zayıf.ha yater mı derseniz çoğu yer icin yeter ama soğuk daha çok olsa bu Y.b bu kadar batidayken akdenize iyice sokulurdu ve baştan beridir doğulu gelen a.b daha batılı olurdu.artik doğulu olmaya çok yatkın yarın bu konufa yuzde 95 i yakalayacağız.

Hocam bi 15 cm kurtarirmiyiz sizce Corum Olarak Tamamen bi tahmin degisecegini biliyorum

• Aksaray bu sistemlerde her halukarda güzel yağış alacak o gunr kadara a.b durmunun değişeceğini söylemiştim git gide lodos ihtimali zayıflıyor buda havanib ısınmasına en-el olacak.kar alacağız merak etmeyin ama ahım şahim yok 30 40 cm seklinde olmaz 10 15 cm kimi yuksekler daha da fazla alacaktır.

İnşallah hocam teşekkürler

• Gfs Kayseri'deki kar yağışı miktarını baya arttırdı. 26 mm kar vermiş. Yaklaşık 30 cm cepte inşallah. Daha da üstü olabilir gece kar yağışi olduğu için.