İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ben o kadar olcağını düşünmüyom mart ayındayız çünkü ama atmosfer bu bellide olmaz ama en kötü havada seyirlik görürüz diyorum en düşük ihtimal

Ah ah bu sistem şimdi Ocak ortası gelseydi. Ne yaman gömerdi bizi. Rekor bile kirardik. Ama suprizlere her zaman açıktır Kayseri.

• Hocam Gfs Çoruma Hic bisey vermiyor ama ıcon çok güzel ne dersiniz corum hakkinda

Gfs tutarliligi yüksek bı model helede yağış konusunda gayet başarılı buluyorum. İcon gfs gibi olmasa da o da yabana atılmaz son zamanlarda basarililar. Corumda kar var hatta tutacaktır inşallah . 5 10 cm civarı bırakabilir. Mart ayı genelde fırtına ön planda olur. Dek saganaklari şeklinde kar olur. Bı güneş bı kar. Bunun için cm söylemek çok zor.

• aynen öyle mart aylarını sever kayseri genelde 2017 17 martta aldığımız sistemi hatırlıyondur onun gibi olabilir belki

Yaman kar almıştık hatırlıyorum. Mart karı gerçekten ilginç oluyor. Kısa sürede çok fazla kar bırakabiliyor.

• kimdi o gecen gun gfs gitsin kumda oynasin diyen.yine gfs nin dedigine geldiler.

Siateme gelince kuzeyde zaten belli soguklar var 1000 metre de kar olir ama gunesy kesimlerde sınırda kalma durumu olusabilir.yiksekler ise zaten kar alor yagis durumu degsiecktir bati ense karartmasin

• kimdi o gecen gun gfs gitsin kumda oynasin diyen.yine gfs nin dedigine geldiler.

Siateme gelince kuzeyde zaten belli soguklar var 1000 metre de kar olir ama gunesy kesimlerde sınırda kalma durumu olusabilir.yiksekler ise zaten kar alor yagis durumu degsiecktir bati ense karartmasin

Yine Yine Ve Yine Corum sanssız mı

• Kar olmaz falan diyodum ama şaka maka son 72h'e girdik ve klasik havada karlık mart sistemlerinden degil gibi gozukuyor cogu yer icin

Konya için son güne kadar temkinli olalım hocam genelde 24 saat kala bozuyo yağış. Ecmwf ye göre zaten kar felan yok.

• pazartesi aksam saatlerinde konya ozrllikle yükseklerinde lar yağışı olacak ama yüksekler hariç mevsimi de düşünerek cok olmaz.yinede potansiyelli bir sistem unutmayalim.

Sivas civarı ise cok cok sanssli hem kar hem yagis

Yağış yönünden grnel olarak iyi sistem.mesela konya civarı beysehir civarı hem yağmur hem kar yagisi iyi alacak.

Yine nevşehir kaysrri civarı sivas zaten en iyisi

• gercekten uzun suredir görülmeyen bir sistem soguk yönünden ve süresi uzun bir sistem.

Bir-çok 1000 takım yerde kayısıları vurabilir soğuk.

Kar ise yine söylüyorum güney kesimlerde bu rakımdaki yerlerde gidip gelebilir kar yağmur arasi

• gercekten uzun suredir görülmeyen bir sistem soguk yönünden ve süresi uzun bir sistem.

Bir-çok 1000 takım yerde kayısıları vurabilir soğuk.

Kar ise yine söylüyorum güney kesimlerde bu rakımdaki yerlerde gidip gelebilir kar yağmur arasi

Trende Devam mı Çorum Için Yine Yine Ve Yine Şanssız mı çorum

• Ecmwf kar miktarını ve kar yağacak gün sayısını arttırmış. Nerdeyse pazartesiden perşembeye kadar kar var. Salı çarşamba kar yoğunluğunu arttırmak zorunda. Hizaya gelecen merak etme. Ocak sisteminde de kar miktarı çok azdi. Ama sisteme 1 gün kala bariz bisekilde arttrimisti. Bu sistemde de böyle artmasını bekliyorum.