İç Anadolu Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • sistem hala aynı duzeyde ufak tefek değişimler var şuan ic anadolu da çok kısıtlı bir alani(nigdr güney kayseri sivas hattını) memnun eder buraları memnun etmesi de azar azar ama biraz daha uzun süreli olması.

Diger yerlerde yoğun yagmur ve sonrasında kar olur ama istenilen duzeyde olmaz ayin 7 sindeki basinc dizilimi yok o daki gibi biraz daha batılı olmalı a.b.

• Hocam ecm konya kuzeyi için çok güzel geldi değişirmi tekrar sizce byle gelirmi

Sirf konya kuzey değil genel olarak duzelme var ama yetmez kıyı kesimler in sevinmesi deniz etkisyle yağışa güvendikleri icin bizkm bakacagimiz yer ise akdeniz de olusan a.b in ne kadar batilayacagi gfs ye gore bi tık daha iyi bu bi tık doğuyu ihya eder.zaten dikkat ederseniz o kadar a.n ragmen iç anadolu da kar çok yüksek değil.

• bu sistem iki sisteme çok benzoyir birincisi 2015 6 ocak sistemine diğeri ise yine 6 ocak 2017 ye ikisinde de ic anadolu da çok biseu olmadı.

2015 de nigdeye 5 10 cm kar yagmis ama iki gun soğuk tatili olmuştu.

Ayrıca yine 2015 6 ocak 'ta agyon kütahya vr maramara çok iyi kar alirken ankara günlük güneşlik di

• bu sistem iki sisteme çok benzoyir birincisi 2015 6 ocak sistemine diğeri ise yine 6 ocak 2017 ye ikisinde de ic anadolu da çok biseu olmadı.

2015 de nigdeye 5 10 cm kar yagmis ama iki gun soğuk tatili olmuştu.

Ayrıca yine 2015 6 ocak 'ta agyon kütahya vr maramara çok iyi kar alirken ankara günlük güneşlik di

hocam 6 ocak 2015 de kayseride nasıl baya yağdı ve 4 gün tatil edildi 2017 dede 8 ocakda akşam iyi kar yağmıştı bizim için iyi bişey aslında kayseri sivas için bu durum

• Sistem düzelme emareleri veriyordu zaten. 5-6 şubat şuanlık kesin net diyebiliriz.7-8 daha belli olmaz soğuklar olur ama batılı olmayabilir. 2 gün daha beklememiz gerek.

• hocam 6 ocak 2015 de kayseride nasıl baya yağdı ve 4 gün tatil edildi 2017 dede 8 ocakda akşam iyi kar yağmıştı bizim için iyi bişey aslında kayseri sivas için bu durum

2015 de nigde merkezi oyle hatırlıyorum en çok hatırladığım afyon la konya arasındaki muazzam farkti o yuzden diyorum afyon belki 50cm kar almıştır biz onlara gore daha zayıf aldık.

2017 ocak 1 i hatirliyirum ama 6 ocak hic aklimda kalcak bisey yapmamıştı hic degilse niğde de.

Velhasıl bunlara baya baya benziyir sistem hele de maramara lıların tarihi sistemi 2017 6 ocaka

• 2015 de nigde merkezi oyle hatırlıyorum en çok hatırladığım afyon la konya arasındaki muazzam farkti o yuzden diyorum afyon belki 50cm kar almıştır biz onlara gore daha zayıf aldık.

2017 ocak 1 i hatirliyirum ama 6 ocak hic aklimda kalcak bisey yapmamıştı hic degilse niğde de.

Velhasıl bunlara baya baya benziyir sistem hele de maramara lıların tarihi sistemi 2017 6 ocaka

Hocam 6 ocakta Aksarayda kar vardı 4-5 cm di hatırladığım kadarıyla ama bu daha iyi duruyor bizim için ona göre

• 2015 de nigde merkezi oyle hatırlıyorum en çok hatırladığım afyon la konya arasındaki muazzam farkti o yuzden diyorum afyon belki 50cm kar almıştır biz onlara gore daha zayıf aldık.

bakalım hocam ama şubat beklenenden iyi gidiyor belki ay ortasından sonra bizim bölge için bişeyler olabilir çok sağlam sistem için en azından martı da unutmamak gerekir martdada olabilir belki

• arkadslar sistemi anlatriken yanlis anlaşılma oluyor galiba sistemden bisey cikmaz demiyorum tabiki kar var bazı yerlr 10 cm i rahatlıkla görebilir hatta fazlasını özellikle doğu ve yiksekler görecektir.anlatmak istediğim doger birçok sistemden çok buyik farkı yok.ha 12 şubattaki gelse iste ozman derim fark oldu doye

Bu sistem de diğerleri gibi sağank yağmurlu sonra yagis azalirken kar

Ha sistem aşağıdaki fotodaki haline dönüşurse yada benzerse biseyler olabilir.nevsehir rekoru gelmişti.dikkat ederseniz a.b da 1005 le 1010 arsinda baya mesafe var 7 subattakinde ise 1005 hatay dayken 1010 niğde üzerinde b5dc6d9320d46ac04b3bfa8e.png