Ankara Özel Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Yalnız gerçekten muhteşem bir soğuk var . Bütün şehir eksili değerlere geçiş yaptık . -10 u vuran istasyonlar olur bu gece .

Bak ismi değiştirdin hemen soğuk geldi, en baştan değiştirmeseydin şimdi çatıdan kara atlıyoduk. Bu günkü sataşmamıda yaptım, ohhhh:)--

• Bak varya ANGARALI iklim değişikliği, kar yok, su yok, baraj, tarım falan hep bunları konuşuyoruz ya, şimdiki çokcuklarda şanssız.

Kar demek sadece bereket değil, bizim çocukluğumuzda okuldan nefes almaktı:)-- Her sezon 1hafta 10 gün tatil yapardık kardan dolayı. Hatta daha öncesinde hava kirliliği tatilleri bile vardı:)-- Şimdi iyiki o yok.

• Karadeniz’in batısında kütle oluşumları başladı. Bakalım ne kadar güçlenecek. Gücü buralara kadar yetecek mi?

BORN IN WINTER

• Bak varya ANGARALI iklim değişikliği, kar yok, su yok, baraj, tarım falan hep bunları konuşuyoruz ya, şimdiki çokcuklarda şanssız.

Kar demek sadece bereket değil, bizim çocukluğumuzda okuldan nefes almaktı:)-- Her sezon 1hafta 10 gün tatil yapardık kardan dolayı. Hatta daha öncesinde hava kirliliği tatilleri bile vardı:)-- Şimdi iyiki o yok.

Abi ben 21 yaşındayım en uzun kar tatilini 2006 senesin de gördüm yanılmıyorsam 1 hafta falandı . Ama hava kirliliği tatilini ilk senden duydum :)

• Bak ne yazıyo orada? Ankara sorumlusu. Kar yagmazsa bizim mazlum sensin:)-- Ben seni bilirim. Kime kaynayacaz yoksa8)

Aha ben bunu nasıl atlarım ağzına sağlık kardeşim doğru söylüyorsun sorumlu olmak kolay değil. Ben geçen kar yağmadığı için stresten hasta oldum onun masraflarını ANGARALI ödemesi gerekiyor değil mi ? Böbrek taşı düştü ne hastanede ziyarete geldi ne eksiğin var mı diye sordu.... Beyfendi beyfendi sen bizden ve Ankara’dan sorumlusun.

• Aha ben bunu nasıl atlarım ağzına sağlık kardeşim doğru söylüyorsun sorumlu olmak kolay değil. Ben geçen kar yağmadığı için stresten hasta oldum onun masraflarını ANGARALI ödemesi gerekiyor değil mi ? Böbrek taşı düştü ne hastanede ziyarete geldi ne eksiğin var mı diye sordu.... Beyfendi beyfendi sen bizden ve Ankara’dan sorumlusun.

Ben daha kendime bakamıyorum reis 😁 ama bir parayı bulayım hepinize ben bakacağım . Sistem satın alacağım bu şehre ! Bakın bugün sizler için skew-t diyagramlarına çalıştım , oraj mevsimin de daha güzel fırtına avcılığı yapalım diye . Elimden simdlik bu kadarı geliyor 8) geçmiş olsun bu arada reisim umarım iyisindir :)

• Ben daha kendime bakamıyorum reis 😁 ama bir parayı bulayım hepinize ben bakacağım . Sistem satın alacağım bu şehre ! Bakın bugün sizler için skew-t diyagramlarına çalıştım , oraj mevsimin de daha güzel fırtına avcılığı yapalım diye . Elimden simdlik bu kadarı geliyor 8) geçmiş olsun bu arada reisim umarım iyisindir :)

İyiyim iyiyim üstadım çok teşekkür ederim biraz sağlık problemleri yaşadım, tekrardan buradayız. Sistem almana gerek yok, yakına kütle gelse çekeceğim inşallah son teknoloji ekipmanlar aldım sen rahat ol8)

• İyiyim iyiyim üstadım çok teşekkür ederim biraz sağlık problemleri yaşadım, tekrardan buradayız. Sistem almana gerek yok, yakına kütle gelse çekeceğim inşallah son teknoloji ekipmanlar aldım sen rahat ol8)

Sen biraz varlıklı bir ağabeyimize benziyorsun . Sistem zamanı lapa lapa kar altında AOÇ da Koko ısmarlarsın sen bize :hfyeni (18):

• Sen biraz varlıklı bir ağabeyimize benziyorsun . Sistem zamanı lapa lapa kar altında AOÇ da Koko ısmarlarsın sen bize :hfyeni (18):

Lapa lapa yağsın evinin önüne kamyonla kokoreç boşaltacağım buraya yazıyorum.

• ANGARALI yaş ortaya çıkmasın ama birisini net hatırlıyorum. Tam yılını hatırlamıyorum ama sanırım 88 yada 89du. Hem hava hem kirlilik bi bastı 4 gün falan tatil olmuştu okullar. 1-2mt ötesi görülmüyodu. O havada maç yapmıştık, korku filmi gibi:)--

Doğalgaz gelmeden önce Ankara'nın belasıydı hava kirliliği. Çanak gibi zaten. Bak yeminle elmadağa çıkardık merkezi göremezdik. Elmadağ'da hava günlük güneşlik, aşağı inince gotham city gibiydi.

Einmal editiert, zuletzt von celomania ()

• celomania doğrudur abicim . Gecekondular yıkılınca doğal gaza geçiş dönemi ile hava kirliliğinde azalma oldu . Gerçi Elmadağa çıkınca hala o pis sarımsı - siyahımsı pis hava tabakası belli oluyor . Eskisi kadar değildir tabi ki . Sağlıksız eyvallah ama bu şehrede o puslu , soba dumanlı hava yakışıyordu be abi .

• celomania doğrudur abicim . Gecekondular yıkılınca doğal gaza geçiş dönemi ile hava kirliliğinde azalma oldu . Gerçi Elmadağa çıkınca hala o pis sarımsı - siyahımsı pis hava tabakası belli oluyor . Eskisi kadar değildir tabi ki . Sağlıksız eyvallah ama bu şehrede o puslu , soba dumanlı hava yakışıyordu be abi .

Valla mümkünse eskisi gibi olmasın. Pus başka, şimdiki kirlilikte başka. Şimdi egzos kirliliği bu. O zamanla kıyaslanamaz. 89 yılıymış arşivden buldum şimdi. Bildiğin asit yağmuru bekleniyomuş:D2