Ankara Özel Raporlar - Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • sistem bu haliyle marmara ve bati karadenize yarayacak gibi.yine 6 ocak gibi bir durum olabilir ama sicakligin yuksek olmasi hala sikinti.lodosla beraber zaten yagisin cogu yagmur olacagi belliydi.

öyle bir durumda yine batı ilçeler bayram eder biz de onları seyretmekle yetiniriz merkez ve doğu ilçeler😒 bu sene neden böyle oldu acaba? Var mıdır bunun bir bilimsel açıklaması?

• Tek bir sistem yahu, koca 3-4 aylık kışta tüm unsurlarıyla bize yarayacak tek bir sistem gelmez mi😬 biliyorum umutsuz olmak için erken belki ama koca kışı şöyle dişe dokunur tek bir sistem alamadan bitirmek gerçekten çok sinir bozucu 😬 bir an önce bitsin şu kış artık şubat sonu bahara razıyım hiç olmazsa soğuğunu çekmeyiz...

kesinlikle ayni fikirdeyim bati olarak 2 ortu aldik en azindan ama kuru soguk cekmek istemiyorum.

• Tek bir sistem yahu, koca 3-4 aylık kışta tüm unsurlarıyla bize yarayacak tek bir sistem gelmez mi😬 biliyorum umutsuz olmak için erken belki ama koca kışı şöyle dişe dokunur tek bir sistem alamadan bitirmek gerçekten çok sinir bozucu 😬 bir an önce bitsin şu kış artık şubat sonu bahara razıyım hiç olmazsa soğuğunu çekmeyiz...

Nereye bitiriyon kardeş önümüzde 6 Şubat hariç muhtemel 2 sistem daha var 12 şubattaki İzlanda kökenli siklonik sistemde yağış bol olur soğukta yeterli derecede kar yapar ümitsiz olma 25 şubata kadar herşey olur.

• kardes gfs e gore 11 12 sisteminde yagmur yine basrolde hatta bu onumuzdeki sistemden daha fazla yagis haklisin ama soguk tam olarak 12sinde girdiginde yagisda ayrilmis olucak.vade uzun kirk takla atarlar gun gelip cattiginda hepsi mutabik kalir.bu arada merkez icin ecmf gfs den daha iyi duruma gelmis gibi geldi bana sonraki gunlerde de sogugu artmis.

Einmal editiert, zuletzt von Anatolia06 ()

• Arkadaşlar evet görünen durumda yağmur ağarlıklı başlayıp, kara dönecek. Ve bize kar mar yok gibi bir durum yok.

Ayrıca konumumuzdan dolayı bizim için soğuk sıkıntısı genelde nadir olur. Kıyı kesim olsak direk yağmur ona bir şey denmez ama bize 0 derecelerin yettiği zamanları bile gördük.

Yağışın gece veya gündüz olması bile bizim konumumuz için bir etken. Ondandır ki genelde öngörülen değil süpriz yaşar hep Ankara.

Rahat olun ve an geldiğinde radar, sıcaklık takibi yapın.

Bize yağmayan kar baska yere hiç yağmaz 😊

• Arkadaşlar evet görünen durumda yağmur ağarlıklı başlayıp, kara dönecek. Ve bize kar mar yok gibi bir durum yok.

Ayrıca konumumuzdan dolayı bizim için soğuk sıkıntısı genelde nadir olur. Kıyı kesim olsak direk yağmur ona bir şey denmez ama bize 0 derecelerin yettiği zamanları bile gördük.

Yağışın gece veya gündüz olması bile bizim konumumuz için bir etken. Ondandır ki genelde öngörülen değil süpriz yaşar hep Ankara.

👏👏

konum olarak bence en büyük sıkıntımız yağış ya da soğuk değil, ikisinin bir türlü uygun zamanda çakışmaması, bu sene de ne hikmetse hiç uygun zamanda çakışamadılar 😬

• bir de şu lodos belası olmasa keşke . Evet öğlene göre biraz daha iyi geldi dediğin gibi.

Lodos can sıkıyor ancak karayele hızlı dönebilirse 1-2 saatte 10cm civarı örtü yapan sistemler de oluşturabilir tabi.En azindan ilk salınımdan bir 10cm+ örtü almak isterim ikincisi pek bize hitap etmiyor çünkü.Ayrıca ben Gfs'deki gibi ab alanı olusacagini dusunuyorum şartlar uygun gibi azor yaklasmazsa İnşallah Ecmwf'den de bir dönüş bekliyoruz.