İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Az daha sabredecegiz. Biz ki 50 cm ler 1mt ler gormusuz. Vapurlari iptal edip otobusleri yollarda birakmisiz. Bunun ustune gidipte 3 5 kar tanesine tamah etmeyelim. Azi bulamayan coguda bulamaz mutlaka da biz o kismi astik artik. Denizler kivama geliyor. Toprak soguyor. Azlagin ayak sesleri geliyor. Kimseye kulak asmayin. Ok yaydan cikti artik. Atmosfer sartlari hazirliyor. Yakinda tarih verecegim. Hala izlemeye devam ediyorum. Bunca zaman sustuysak korktugumuzdan degil İstanbul'a layik bir sistem olmadigindandir. Sistemin duvarlari adim adim örūluyor. Son tuğlayi Havaforum koyacaktir. Gecmiste oldugu gibi..

Hocam 2 senedir sabrediyoruz yine sabrederiz yeterki sonu selamet olsun artık

• Sabır arkadaşlar sabır ne demiş Atalarımız sabreden derviş muradına ermiş ben büyük balığa gözümü diktim bizleri 2 yıl sonra ancak o keser ve biliyorum ki 22-24 ocak gibi tahminimce o sistemi alıcaz tabi mesut hoca ilerleyen günlerde tarih bile vericektir güzel günler yakın

• suan icin ustalar bakin dogu illerine zarsor eksi degerlerde kars erzurum hakari mus benim eskerlik yaptigim yer eylul sonu kar yagar nisanda kalkardi _35 dereceleri gordum orlarda simdi yagis hem cok az ve kar aninda 0 1 derece hava acikken _8 zor goruyo dereceleri bu dereceleri eyluk ekim aylarinda goren dogu illeri ocak ortasinda zor goruyo ha keza karasal iklim kayseri sivas erzurum dogru duzgun hava soguk degil kar yokken istanbulda batida kar beklemek cok luks bence buda kuresel isinmanin bi kaniti

• Dün ki gönderimde atmıştım AO +4'ten 0-(-1) aralığına geçmişte kış aylarında 20 sefer düşmüş ve 15 inde polar atak almışız, 1'inde -20'ler sıyırmış. Bunların önemli kısmı Sibirya ve İskandinav yükseği ile. 2005'ten sonraki son 6 düşüşünse 6 sında da çok güçlü sistemler almışız yani bu korelasyon iklim değişikliği ile uyumlu.

Bilgilendirme için teşekkürler hocam

• Az daha sabredecegiz. Biz ki 50 cm ler 1mt ler gormusuz. Vapurlari iptal edip otobusleri yollarda birakmisiz. Bunun ustune gidipte 3 5 kar tanesine tamah etmeyelim. Azi bulamayan coguda bulamaz mutlaka da biz o kismi astik artik. Denizler kivama geliyor. Toprak soguyor. Azlagin ayak sesleri geliyor. Kimseye kulak asmayin. Ok yaydan cikti artik. Atmosfer sartlari hazirliyor. Yakinda tarih verecegim. Hala izlemeye devam ediyorum. Bunca zaman sustuysak korktugumuzdan degil İstanbul'a layik bir sistem olmadigindandir. Sistemin duvarlari adim adim örūluyor. Son tuğlayi Havaforum koyacaktir. Gecmiste oldugu gibi..

Aynen Hocam forumdaki bazı kişiler tamamen moralleri - derecelerde bizimde sabır ve moral e ihtiyacımız elbette var✔️🤲

• Fırtına öncesi sessizlik diye laf vardır arkadaşlar biraz sıcak tarafta kalmalıyız 4 şubat hocamın dediği gibi ne.kadar yüksek ısınma olursa o.kadar iyi tarihe bakın efsanelerin gelişi nasıl olmuş öncesi sıcak bi anda soğuma ve EFSANE. Geçmişi unutturacak efsane gelecek İNŞAALLAH.

• aminnnn vallahi bekleye bekleye bittik kuruduk kaldık, 2 senedir sağlam yağan kara hasretiz! Bu haftasonu ankaradayım ilk kara buz olarakta olsun dokundum sonunda 🤭 allah istanbulumuzun da beyazlara bürünmesini nasip etsin! Efsaneler istanbula çok yakışıyor öyle bir yağsın ki geçip giden kar fakiri 2 yılımızı unuttursun 🥶🌨❄☃️🥶 inşallah 🤲

• Sürekli üzülüyoruz, yüzümüz gülmüyor... O Godzillayı nasıl aldık biz hala şaşırıyorum.. Artık örtüyü geçtim havada 3-5 kar tanesi görünce Godzilla sisteminden daha çok seviniyorum. Yazık, ne hallere düştük Allah sonumuzu hayır etsin.

• Atmosferden gol yedim yine, 6-7 Ocak’ta havada bile olsa saf kar görmeyi bekliyordum. Artık daha da temkinli olacağım. Umarım artık yağışın cinsinin değil de kar kalınlığının tartışılacağı sistemler gelir ay ortasından itibaren.

• 6 7 Ocak yine iptal olmuş. Son üç senedir nedir bu bir hafta önceden - 8 verip de son 1 gün kalana kadar - 4 lere gerileyen sistemler... Bu kaçıncı yamuk oldu ben artık çetele tutmayı bıraktım... Bıktım artık bıktım :rolleyes:

• Gfs sinsice ufaktan ufaktan düşürmeye devam ediyor 6-7 Ocağı ^^ Bu modele inananda kabahat yüksekler bile riskde. En azından güzel yağış var barajlara baya katkısı olacaktır.

• Atmosferden gol yedim yine, 6-7 Ocak’ta havada bile olsa saf kar görmeyi bekliyordum. Artık daha da temkinli olacağım. Umarım artık yağışın cinsinin değil de kar kalınlığının tartışılacağı sistemler gelir ay ortasından itibaren.

hocam aynısını bende yaşadım bakalım artık azlağı beklicez