Futbola Dair Her Şey [2022/23]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • İyi günde eleştiri yapmak daha önemli kötü gündeyken yapmak kolay. Eleştiri yaptığımız noktalar düzelirse daha iyi oluruz. Ben takımdan genel olarak memnunum tabii şu yoğun takvimi atlatınca daha iyi olacağımıza inanıyorum.

• Arda daha 17 yaşında abi neyi kaybediyoruz :)) Ama bana kalırsa evdeki küme takımı maçlarında 11 başlamalı..

Aslında aynı şeyi söylüyoruz .

Yeri ve zamanı geldiğinde çoğu zaman tercih bile olmadı. Bu bir değil bir çok defa oldu.

Tabiki kaybetmeyiz ama git gide artan süre ve sorumluluk yüklenmeli.

• Bize iki yönlü gel git yapabilecek mücadeleci ve hızlı bir yedek şart.Zajc bu kriterlere uymuyordu devre arası stoper transferinin yanına bu özelliklere sahip Portekiz semalarında Gil Vicente’den Famalicio’dan Santa Clara’dan genç bulmak gerek :)

• Rossi'nin 2.yarıda 72-73.dakika falan olması lazım 3 kişiyi patates etmesi neydi öyle yav? :hfyeni (18): İzlerken bu Rossi'mi falan dedim de devamında topu kaptırınca Rossi olduğunu anladım adamın. Şu adam gerçekten çok tuhaf.

Birde biraz fizik gücü ve bitiricilik olsa bizim göremeyeceğimiz avrupa takımlarının direkt kapacağı tip olacak.O da genç daha 24 yaşında saydığım iki özelliği geliştirse parlar gider memleketide iyi Urugaylıysan pazarın kolay olur avrupaya :)

• Birde biraz fizik gücü ve bitiricilik olsa bizim göremeyeceğimiz avrupa takımlarının direkt kapacağı tip olacak.O da genç daha 24 yaşında saydığım iki özelliği geliştirse parlar gider memleketide iyi Urugaylıysan pazarın kolay olur avrupaya :)

Bitiricilik geliştirse harbi fena topçu. Çok kolay ve basit bir şekilde pozisyona giriyor. Oyuna ikinci yarı girdiği maçlarda bile hemen hemen rahat 2 tane %100'lük gol fırsatı yakalayabiliyor.

• Yine günün kötüsü joa Pedro.Ne hikmetse bu adam oyuna girince ayağına kolay kolay top değmiyor ,değse de enterasan bir şekilde kendisine yakışmayacak bir son vuruş gerçekleştiriyor.Pozisyon bilgisi zayıf desem asla değil geçmişte yaptıkları ortada.Ya takımla arası iyi değil uyum sorunu yaşıyor yada sistemin dışarıda bıraktığı isimlerden biri.Joa Pedro’da yüksek pres gücü hızlanma kabiliyeti olmayan isimlerden nasıl Serdar Dursun,Zajc’ı dışarı atan bu oyun tarzı Joa Pedro’yu da hafif olarak dışarı atıyor.Tabi yine ummadık zamanda oyunu değiştirebilecek bir isim Pedro alternatif açısından yedekliği her zaman yararlı olur.

• Bitiricilik geliştirse harbi fena topçu. Çok kolay ve basit bir şekilde pozisyona giriyor. Oyuna ikinci yarı girdiği maçlarda bile hemen hemen rahat 2 tane %100'lük gol fırsatı yakalayabiliyor.

Topsuz oyunda çok gelişti İsmail Kartal’ın oynatmadığı Pereiran’ın da oynatıp verim alamadığı bir isim.Jesusla birlikte hem topsuz oyunu gelişti hemde birebir yeteneği arttı.Sezon başından beri 19 maç 12’si ilk 11 olmak üzere 2 gol 5 asist.İster yedek bırak ister 11 oynat etinden yararlanamazsan sütünden yararlanırsın

• Bitiricilik geliştirse harbi fena topçu. Çok kolay ve basit bir şekilde pozisyona giriyor. Oyuna ikinci yarı girdiği maçlarda bile hemen hemen rahat 2 tane %100'lük gol fırsatı yakalayabiliyor.

Bu arada maçkoliğe göre 8,5 ile maçın oyuncusu :boat:

• Bu arada ismail yüksek’e de dikkat ettiniz mi oyuna girdikten sonra 2 tane 3.bölgeye çok güzel top atarak atak başlattı bunları hep yapıyor gerçekten jesus’un emegi büyük👏

• Bu arada ismail yüksek’e de dikkat ettiniz mi oyuna girdikten sonra 2 tane 3.bölgeye çok güzel top atarak atak başlattı bunları hep yapıyor gerçekten jesus’un emegi büyük👏

Twıtterda okudum doğruluğu nedir bilemem bugünde yedeklerde olan 18 yaşında ki orta saha Yusuf Kocatürk’ten verim alabileceğini düşünüyormuş.Özellikle hem yerli hem genç isimlere şans tanıması bir yana gençler içinde Jesus gibi bir isimle çalışmak çok büyük bir şans.İsmail’in belki de kariyerinin kırılma anı Jesus olucak

• Topsuz oyunda çok gelişti İsmail Kartal’ın oynatmadığı Pereiran’ın da oynatıp verim alamadığı bir isim.Jesusla birlikte hem topsuz oyunu gelişti hemde birebir yeteneği arttı.Sezon başından beri 19 maç 12’si ilk 11 olmak üzere 2 gol 5 asist.İster yedek bırak ister 11 oynat etinden yararlanamazsan sütünden yararlanırsın

Rossi harbi değişik adam yav. Taraftarın tepkisi de zaten çok basit pozisyonları harcıyor olması. Bu kadar göze batmasına rağmen bu kadar faydalı oyuncu harbi dünyada yoktur. Adam pozisyonlara girerken enteresan şeyler yapıyor bitiricilikte Volkan Şen'e dönüşüyor herif.

• Twıtterda okudum doğruluğu nedir bilemem bugünde yedeklerde olan 18 yaşında ki orta saha Yusuf Kocatürk’ten verim alabileceğini düşünüyormuş.Özellikle hem yerli hem genç isimlere şans tanıması bir yana gençler içinde Jesus gibi bir isimle çalışmak çok büyük bir şans.İsmail’in belki de kariyerinin kırılma anı Jesus olucak

Valla ne yalan söyliyim hocam ilk avrupa elemelerinde İsmail oynarken hocayı çok eleştirdim,İsmail’i de hiç beğenmezdim ama şuan bakıyorum da Aek maçında maçın en iyilerindendi,istekliydi ve çok top kazandı bugün de oyuna girip ataga hazırlayan uzun paslarla takımı güzel besledi son maçlarda hep yapıyor bunu aslında Maşallah diyelim

• Bize iki yönlü gel git yapabilecek mücadeleci ve hızlı bir yedek şart.Zajc bu kriterlere uymuyordu devre arası stoper transferinin yanına bu özelliklere sahip Portekiz semalarında Gil Vicente’den Famalicio’dan Santa Clara’dan genç bulmak gerek :)

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...