Futbola Dair Her Şey [2019/20]

• Trt yayınları alsın.Trt katkı payından kulüplere para verilsin.Rakam düşük olacağından milyon dolarlı bütçeleri hayal olur kulüplerin.Onlar da ucuz olanın ya da oyuncu yetiştirmenin peşine düşerler.Emeklilik yaşında ülkeye gelen yabancı oyuncu sayısı azaldığı gibi 1 sezonda parlayanlara milyon dolar ödemez kulüpler.İşini iyi yapamayan yönetimler uzun süre görev alıp kulüpleri batağa götürmezler...Avrupada başarılı olamayız diyenler olursa hatırlatayım neredeyse 100 yıllık futbol tarihimizde 1 uefa kupamız var elde olan...

• Keşke yapılabilse dediğiniz hocam keşke . @4 Şubat .Beceriksiz yöneticiler yüzünden bugün bu durumdayız. Ama öncelikle kulüplerin dernekler kanunundan çıkartılması lazım.

• yöneticiler dedinizde mustafa cengiz başkanın geçen bir konuşmasına şahit oldum adam erimiş bitmiş sesi de çıkmıyordu allah yardımcısı olsun

Tümör her yerine yayılmış. Mide, beyin,kolon her yerinde. Mide ve beyinde bir kısmı temizlediler ama son evre. Allah yardımcısı olsun. Buradan kurtulursa tıbben oranı çok düşükmüş. Çok yakın kaynaklarından bilgiyi aldım. İnşallah atlatır. Allah yardımcısı olsun çok zor hastalık.

• TRT maçları alırsa ihale vatandaşa kalır yine. Parası gariban vatandaşın cebinden çıkar. Maç izlemeyen adamdan bile para alırlar ama şu şekilde olabilir. Bein sport da olduğu gibi abonelik sistemi getirilir. Abone olanlara sadece süper lig maçları verilir. Ücret de 39.99 olur mesela. Aylık olarak bu ücrete kimse itiraz etmez. Bein sport Türkiye de kaçak yayından şikayetçi. Yüzde 40 orana ulaşmış kaçak yayın. Az buz değil bu oran. Dünya sıralamasında Suudi Arabistan ve Rusyadan sonra 3. Sıradayız. Bu konuda ilk sırayı nasıl Araplara kaptırdık :) Suudi Arabistan resmi devlet destekli korsan yayın yapıyor. Malum bein medya katar menşei. Katar Arabistan arası nane limon. Bu nedenle araplar bein medyaya korsan darbe vuruyor.

Kısaca Türkiye Süper Ligi ki - adı süper lig sadece bana göre - 5 para etmez. Ben bein sportun yerinde olsam sözleşme bitince arkama bakmadan 5. Vites de kaçar giderim. Haydi bakalım o zaman bilmem neresinin kılları enginar çiçeği gibi olan topçulara nasıl milyon dolarlar vereceğiz

• Maç izlemeyen adamdan bile para alırlar ama şu şekilde olabilir.

Şimdi bien öncesinde digi vardı.Ama daha önce trt vardı.Para da ödemiyorduk.Kamu yararı var sonuçta.Bu haldeki haliyle bile kaliteli topçuları alamıyoruz.Anca kiralamayla takımlarında tutunamayan tipleri emekli zamanı gelenleri ya da çok yüksek maaşlarla anca orta kalite topçuları görebiliyoruz.Onları da görmesek olur.Acunun birkaç sene öncesinde yaptığı halı saha maçları bile daha heyecanlıydı...

• Şimdi bien öncesinde digi vardı.Ama daha önce trt vardı.Para da ödemiyorduk.Kamu yararı var sonuçta.Bu haldeki haliyle bile kaliteli topçuları alamıyoruz.Anca kiralamayla takımlarında tutunamayan tipleri emekli zamanı gelenleri ya da çok yüksek maaşlarla anca orta kalite topçuları görebiliyoruz.Onları da görmesek olur.Acunun birkaç sene öncesinde yaptığı halı saha maçları bile daha heyecanlıydı...

Abi aynı kapıya çıktık. Süper lig o kadar laçka bir lig ki memleketin imajına zarar veriyor. Ben şahsen takip etmeyi de düşünmüyorum bu sezondan itibaren

• Abi aynı kapıya çıktık. Süper lig o kadar laçka bir lig ki memleketin imajına zarar veriyor. Ben şahsen takip etmeyi de düşünmüyorum bu sezondan itibaren

Olay zaten bu 500 milyon dolar var paylaşılan ama ortada bir numara yok...

• Önceden bein de Avrupa ligleri vardı çıkara çıkara bi süper lig kaldı dün aradılar kredi kartına aylık 135 dediler. Faturalı olursa daha yükseğe geliyor. Sizin olsun kendiniz izleyin dedim sezon sonu bende kapattıracağım aboneliğimi. 75 TL bile fazla bizim lige

• Tivibu, Smart Sport, Bein Medya, trt, s sport

Anasını ağlattılar futbolun. Paramparça ettiler. Tüm ligleri tek platform da toplayın. Adam gibi izleyelim. Siz böyle insanı keriz yerine koyarsanız biz de kaçak izlemeye devamke :)

• Tv aldığımda 3 aylık bedava paketi dışında hiç futbol maçı için para ödemedim.Sporun zaten parayla ilişkisine hep negatif baktım.Paranın girmesi dengeleri zengin ülkelere kaydırdı zaman içinde.Son dönemde avrupada sırasıyla önce italya sonra ispanya en son ingiltere oldu.Bu ülkelerin sıralamasına bakılınca da ekonomisi iyi olan piyasanın merkezi olmuş ve haksız rekabet oluşturmuştur.Bu durumdan dolayı hiç kasmaya gerek yok.Bedava trt :D

• Fırsatı olan city chelsea maçına baksın. Efsane maç oluyor. Kevin De Bruyne çok güzel frikik topu attı. Şimdi Walker topu çizgiden çıkardı. Eğer Chelsea yenerse Liverpool şampiyonluğu ilan edecek. 1-1 durum.