Futbola Dair Her Şey [2022/23]

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Psg Bayern maçı 23 ağustos da 22 00 da şifresiz olarak bein sport haber de

Ulu önderimiz, ebedi ve ezeli liderimiz, alemlerin sultanı Hz.Muhammed Mustafa (SAV)'ya salat ve selam olsun.

• Fenerbahçe'nin yaptığı transferlerin hangisi yanlış mesela birisi bana örnek verebilir mi?

Sıfır bonservis verilmesi de bu transferleri bence daha da güzel hale getiriyor.

Sinan Gümüş, MHY ve Novak pek tabi imzalanan sözleşmelerini kolaylıkla çıkartabilecek yaşta.

Gökhan, Caner gibi futbolcuların Türkiyede üstüne oyuncu olduğunu düşünmüyorum, alınmalarına çok ama çok sevindim. En azından 1 sene sağ ve sol bek sıkıntısı çekmeden maç izleyeceğiz. Sonra da futbolu bırakabilirler. Yani Fenerbahçenin şampiyon olması lazım ve Avrupa kulvarı olmadan bu kadro yapısı ile ve iki hızlı kanat oyuncusu, bir tane sağlam stoper ile bu iş biter diye düşünüyorum.

Eleştirileri anlıyorum fakat kulübün borcu çok ve parası yok, diğer kulüplerde bu halde. Şu ana kadar hangi kulüp bir sene sonra 20 milyon euro üzerinde satma ihtimali olan oyuncular aldı, ben görmedim ve duymadım açıkçası. Biraz ligimizin ve kulüplerimizin potansiyelini iyi düşünüp eleştirmek lazım diye düşünüyorum.

Suan sadece sagda iki tanr kanat oyuncusu var ve bi tane daha alirsa 3 tane olur.solda thiam ferdi garry le 3 kanat var bi tane daha alirsa 4 olur.

Gs suan seneye veya obur seneye 20 milyin olabilecek iki oyuncu pesinde.

Elestrimizin sebebi şu yasli oyuncu oyunun temposunun dusmesini saglar tv de izlerken bu oyuncunun dusmesinden kaynakli orta saha boşluklarından gol yersin ama zannedersin ki defans hatali.yasli oyuncu almak günü gecistirir seneye tekrar oyuncu ararsin.

Mert hakan sosa gelirse oynayamaz yedekten oynar o oynarsa ozan oynayamaz ismail oynayamaz oguz kagan oynayamaz ve futbolcularin yavas yavas korelir.

Sirf genc bir takim degil ama gençlerin agirlikli oldugu bir takim kurulabilor ayni maliyete

• Bu sene gözden kaçırılan bir husus da korona nedeniyle liglerin tekrar ertelenme riski... dolayısıyla sadece bonservissiz değil, vasat veya yaşlı ancak tanınmış futbolculara 1,5 milyon euro vs verileceğine genç oyuncular daha az maliyetle de transfer edilebilir. Fener için Mert, Thiam ve Caner transferleri ise iyi bence.

• Suan sadece sagda iki tanr kanat oyuncusu var ve bi tane daha alirsa 3 tane olur.solda thiam ferdi garry le 3 kanat var bi tane daha alirsa 4 olur.

Gs suan seneye veya obur seneye 20 milyin olabilecek iki oyuncu pesinde.

Elestrimizin sebebi şu yasli oyuncu oyunun temposunun dusmesini saglar tv de izlerken bu oyuncunun dusmesinden kaynakli orta saha boşluklarından gol yersin ama zannedersin ki defans hatali.yasli oyuncu almak günü gecistirir seneye tekrar oyuncu ararsin.

Mert hakan sosa gelirse oynayamaz yedekten oynar o oynarsa ozan oynayamaz ismail oynayamaz oguz kagan oynayamaz ve futbolcularin yavas yavas korelir.

Sirf genc bir takim degil ama gençlerin agirlikli oldugu bir takim kurulabilor ayni maliyete

Fenerbahçe yapılanmasında benim bildiğim kadarıyla oğuz Kağan yok, Rizeye verilecek. Yaşlı dediğiniz kişiler gustavo - Mert Hakan - Sosa orta sahası şahsi görüşüm olarak bu ligin üstünde bir orta saha üçlüsü. Geçen seneden Gustavo'nun performansı herşeyi açıklıyor. Dünyanın hiç bir yerinde takım gençler üzerinden kurulmaz. Deneyimli kadronun etrafına gelecek vadeden gençler yerleştirilir ve kişisel gelişimi böyle sağlanır. Gs' nin hangi futbolcularla ilgilendiğini almaya çalıştığını bilmiyorum, ben gerçeklerle ilgileniyorum mesela Maicon'un yüksek paralara alınıp düşük ücretlere yollanması gibi. Bunu eleştirirken Fenerbahçe'nin de böyle yatırımlar yapıp para kaybettiğini biliyorum. Türkiye'de futbol başarı odaklı oynanıyor, başarının karşılığı ise şampiyonluk. Şahsen ben Fenerbahçe'de Ferdi - Altay - Ömer Faruk gibi oyuncuların bu sene forma şansı bularak değerine değer katacaklarını düşünüyorum. Gelecek sene bu kadro ve bu genç oyuncular ile şampiyonluk gelirse kadro yapılanması BAŞARILI olur. Sosa gibi oyuncular 2 sene daha oynar ve sonra gider, yapılan planlamanın önceden de dediğim gibi yanlış olduğunu düşünmüyorum. Fenerbahçe'nin seneye şampiyon olması lazım, bu kulüp içinde lazım Ali Koç seçime gireceği içinde lazım, bu durumları düşününce risk almadan doğru hamleler olduğu aşikar

• Bu sene gözden kaçırılan bir husus da korona nedeniyle liglerin tekrar ertelenme riski... dolayısıyla sadece bonservissiz değil, vasat veya yaşlı ancak tanınmış futbolculara 1,5 milyon euro vs verileceğine genç oyuncular daha az maliyetle de transfer edilebilir. Fener için Mert, Thiam ve Caner transferleri ise iyi bence.

hocam caner iyimi1/kahkahas23s1beşiktaşta bize çok çektirdi ya ama gökhan gönüle lafım yok çok kaliteli futbolcu.

• ilhan soğancı şampiyon olsada fb kurtuluşu yok bu kadroyla.eger cl giderse gelecek sene keisnlikle yapılandırma yapmak istemez fb.eger ceza nedeniyle gitmezse zaten iyice bitebilir.ben sirf genclerle oynasin demiyirim ama bir fitbolcunun alternatifi hazirlanir bi plan dogrultusunda ama fb oyle bir plan yok aynen dediginiz gibi şampiyonluk basari gözüktüğü icin.

Ben sinan mame thiam gibi oyucularin almasina kızıyorum zaten bunlar vasat oyncu elinde zaten bir ton vasat var ve elinden cikaramiyorsun bunlara yenilerini ekliyorsun.emin ol bu oyunu o fiyatalara daha iyi oynayacak hem türkiye de hem avrupada tonla oyuncu var ama tabi geliştirmek diye bi amaci yok td lerin hazir lokma varken

• Günü kurtarmaya çalışan bir Fenerbahçe var, yıllardır günü kurtararak şampiyon mu oldu? en son ne zaman şampiyon olunmuş, ve ondan sonraki yıllarda transferlere ne kadar para harcanmış kim gelmiş kim gitmiş? Artık taraftar olarak bu durumdan çıkmamız lazım Galatasaray 14 yıl şampiyon olmadı ama akdeniz olimpiyatlarından başarılı olan gençleri bünyesine kattı ve sonra ne oldu? Adını bilmediğimiz Okanlar Ergünler Emrelerle ve tabikide yanına uluslaraarası 3-4 iyi transferle 4 sene üst üste şampiyonluk ve uefa +süper kupa geldi.

Bir diğer hususta rakipler ne yapıyorda bizim ki batıyor olmamalı doğrusu gençlere yatırım yapılması gerektiğidir. Biz 11 tane genç konsun demiyoruz zaten ama en azından takımın yarısı genç ve gelecek vadeden oyuncu olmalı.

Gökhan sağ bek ve en formda olduğu zamanlarda bile sakatlık problemi yaşayabilen bir oyuncu ve yedeği var mı? Caner ve Novak tipik bir sol bek mi? mesela hücum yapabildikleri kadar defans yapabiliyorlar mı? Sosa kaliteli kumaş ama sezonda kaç maç çıkarır? Mert Hakanın orta sahada kimi keseceği bellimi? yada kesebilecek mi? Thiam ülke içinden bir transfer, avrupanın büyük takımları peşindeydi de biz mi bilmiyorduk? Daha hala asıl kanayan yaramız stopere adam alınmadı artı bence önemli bir kaleci sorunumuzda var..

bİz Fenerbahçe başarısız olsun mu istiyoruz? Görünen şu yönetemeyen Ali Koç Fenerbahçenin kucağına sağlam bir bomba daha bırakıyor, şampiyon olamazsa o bomba kucakta patlar, ve kendisi de gideceği için olan yine bize olur. Son 2 yılda Fenerbahçe ligi kaçıncı bitirdi? Bu senenin garantisi var mı? Keşke geldiğinde 3-4 iyi transfer yapıp alt yapı destekli bir takım kurdursaydı şuanda o takım bu sene 3. sezonunu yaşıyor olacaktı ve bazı şeyler oturmuş olacaktı.

Bundan sonraki yıllarda finansal durumla öyle kolay toparlanma durumu gözükmediğinden açıkçası daha kötü günler bizi bekliyor olabilir. Tabi bu sadece Fenerbahçe içinde geçerli değil ligimizdeki tüm takımların aşağı yukarı benzer bir durumu söz konusu..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Götze haberinden sonra James Rodriguez-GS haberi çıkmış ve trend topic olmuş. Adam kaç yıldır sürekli düşüşte, GS mi düzeltecek? Sakatlık geçmişi de cabası. Umarım yalan bir haberdir, zaten Dünya yıldızı olarak Falcao'n var, daha ne kadar para saçacaksın?

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Imzami atarim bu görüşe.gelen td nasil basari saglanir onun pesinde hele anadolu kulupleri daha da kötü.abdullah avci haric futbolcunun üstüne koyan td yok amac eldekilerle ve yeni alimacaklarla nasil sampiyon olunur.hani nerde ersun yanal hani nerde aldirdiklari ne olacak.giden gidiyir geride bi ton enkaz bari td aloyorsunuz fazla oyuncu almayin adam elindekilerden bisey yapsin.

• Götze haberinden sonra James Rodriguez-GS haberi çıkmış ve trend topic olmuş. Adam kaç yıldır sürekli düşüşte, GS mi düzeltecek? Sakatlık geçmişi de cabası. Umarım yalan bir haberdir, zaten Dünya yıldızı olarak Falcao'n var, daha ne kadar para saçacaksın?

Zannetmem hocam.polonyali iki oyuncu pesindeler bu sene genc oyuncu alacagiz demislerdi zaten.eger o iki polonyaliyi alirlarsa gs kanatlar çok fena olacak

bence balın bir haberdir yurt içindeki adamların imzalara bak kardeşim bu ne kadar ister :)

• bence balın bir haberdir yurt içindeki adamların imzalara bak kardeşim bu ne kadar ister :)

Insallah abi, euro kuruda belli zaten. Beni sinirlendiren taraftarın bu boş tartışmalarla yönetim üzerinde kamuoyu baskısı yaratıyor olması, gerçeklere dönmek lazım.

Zannetmem hocam.polonyali iki oyuncu pesindeler bu sene genc oyuncu alacagiz demislerdi zaten.eger o iki polonyaliyi alirlarsa gs kanatlar çok fena olacak

Hocam Moder'e 10-12 milyon euro isteniyor tarzı haberler çıktı, öyle olursa çok zor. Kamil Jozwiak'a da 7-8 talep ediliyor dendi. Fakat geçmişe bakınca Polonya liginden çıkan en büyük bonservis 7.5 milyon euroymus, Lewandowski bile 7 milyona transfer olmuş. Zikredilen 10-12 milyonlar yalan olabilir.

Bara döda fiskar följer strömmen...

• Bu "yaş" konusunda biz de algı biraz farklı. Avrupada 17-19 yaş 'genç' tir. Bizde 24-26 yaşındakilere genç deniyor. Avrupada 30 üstündekiler yaşlıdır ve son kontratlarını yapacaklarını bilir futbolcular. Bizde ise 35 yaşındakiler bile son kontratlarını yapacaklarını bilirler. Yani eğer yabancı olacaksa genç almanın mantığı yok çünkü gençlere yönelik bir altyapı yok. Yetenekli olup büyük kulüplerde A takımda yer bulamayan oyuncular kiralanabilir. Transfer olacaksa nispeten daha fakir Orta Avrupa Güney Amerika bölgelerinden 20-24 yaş transfer olmalı tabiki iyi bir scout ekibin olduğuna inanıyorsan. 10 numara yıldız oyuncu olacaksa bile bu Schneider gibi 28 yaş kabul edilebilir. Alırsın ve futbolu takımda bırakır. Bu sezona gelirsek çok maç olacağından kadro derinliği sağlayabilen avantajlı olur. Gurbetçiler bence yine ilk hedef olmalı. Alt yapısı Avrupadan olan 10 15 oyuncu transfer eder 3 4 oyuncu tuttursam yeter. Kalanı alt liglere gider elde kalmaz. Başkan yapın beni Türk futbolunun eksenini değiştiririm^^

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...