İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

• Haftasonu sistemine benzer, rüzgar Kuzeyden hızlı esiyor sıcaklıklar düşüyor dewpoint zaten patlamaya hazır bomba gibi ^^

• Arnavutköy ve Çatalca Radar 3 derecenin altına inmiş şimdiden , hayırlı olsun , her türlü süprize açık sistem olduğu belli oldu daha ilk saatlerden

Adam olacak çocuk şeyinden belli olur muydu öyle bir laf vardı galiba :))

Hocam sanırım bu kardeş sistemimizinde sürpriz potansiyeli var.

• beylşkdüzünde kar uçuşuyor sanki benden başka gören varmı acaba ben mi yanlış görüyorum..

Çiylenme sıcaklığının 0 derecenin altına düştüğü zamanlarda hava sıcaklığı 6 derecenin üzerinde olmadığı sürece kar yağışı görülebilmektedir. Bu nedenle karasal kesimlerde veya rüzgarın deniz üzerinden değil de kara üzerinden estiği zamanlarda (İstanbul’da karayelin batı bileşeninin fazla olduğu 270-315 arası derecelerden veya poyrazın doğu ağırlıklı 80-90 derecelerden estiğinde) nem oranı görece daha düşük olup çiy noktası sıcaklığı sıfır derecenin altına daha kolay düşebildiğinden yağışın kar şeklinde yere ulaşması daha kolay olabilmektedir. 1 derecede kar yağmadı ama 5 derecede kar yağıyor şeklinde bazı kişilerde hayret uyandıran gözlemlerin temelinde de çiy noktası sıcaklığı faktörü yatmaktadır.

• vazgeçemem ki senden KAR işlemişsin kalbime
    silinmez yazılarla yazılmış senin adın kaderime
    Sensiz yaşanmaz bu dünyada adı cennet olsada
    razıyım ben cehennemlere yanarım senin uğruna ;)