İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • z.burnunda mgm nin istasyonu yok. Ben yakin ilcedeki istasyona bakmak zorundamiyim. Fatih 100 mm yi gecmisken dibindeki ilce 10 mm de kalabiliyor. 10 mm diye buna dayanarak yola ciksam selde bogulup olebilirim.yaziklar olsun.

Zeytibburnu Veliefendi hipodromunda TJK . nın davis marka meteoroloji istasyonu var ama halka kapalı. 1 günlüğüne açmışlardı o sırada davis android uygulamasına kaydetmiştim ve hala oradan bende görünüyor. 24 saatlik toplam yağış 34.2 kg/m2 görünüyor.

• Zeytibburnu Veliefendi hipodromunda TJK . nın davis marka meteoroloji istasyonu var ama halka kapalı. 1 günlüğüne açmışlardı o sırada davis android uygulamasına kaydetmiştim ve hala oradan bende görünüyor. 24 saatlik toplam yağış 34.2 kg/m2 görünüyor.

Neredeyse bakirkoy orasida. Ben cevizlibag tarafindayim. Orada kar yagdiginda buraya gore ortu daha az ve sicaklikta daha yuksek oluyor.

• Pendik kaynarca da öğlenden beri yağıyor, bir ara hızını azalttı sonra tekrar yağmaya devam ediyor

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• MGM bütçesinden durumlar ^^^^^^ 200 trilyon personel maaşı var ama ;

Meteorolojik Radar Ağının Kurulması
    Meteorolojik hadiselerin doğru tahmini, tespiti ve takibi gerek kentsel gerekse kırsal yaşamın pek çok
    noktasında hayati önem taşımaktadır. Kuvvetli meteorolojik hadiselerin önceden tahmin edilmesi ve bu
    tahminlerin ilgililere zamanında ulaştırılması, bu hadiselere bağlı olarak gerçekleşebilecek can ve mal
    kayıplarının en aza indirilebilmesi, doğru ve etkili tedbirlerin alınmasıyla sağlanabilmektedir. Bu nedenle,
    meteorolojik bilgi ve hizmetlerin doğruluğu, güvenilirliği, sürekliliği ve zamanında ilgililere sunulması her
    geçen gün daha da önemli hale gelmiştir.
    Kuvvetli meteorolojik hadiseler ve bu hadiseler sonucu oluşan doğal afetler öncesi erken uyarı sistemlerinin
    oluşturulması için dünyada kullanılan en önemli gözlem sistemi Meteoroloji Radarlarıdır. MGM, halen 18
    adet Meteoroloji Radarı ve 2 adet HF Deniz radarından oluşan meteoroloji radar ağını başarılı bir şekilde
    işletmektedir.Merkezi Yönetim Bütçesinden 2019 yılı içinöngörülen iz bedeli ödenek tutarı toplam
    1.000TL’dir.

soru-isareti(1).jpgBir ihtimal daha var...

• Fatih'de nasıl 117 mm yağış aldı da diğer istasyonlar 60'larda kalıyor anlanmıyorum.

Misal Üsküdar'da denizle kara birleşti 50 mm yağış almış enka tam boğazda 50 mm yağış almış

iyimser yaklaşırsam ölçüm hatalı art niyetli yaklaşırsam manipule edilmiş olabilir mi ?

Einmal editiert, zuletzt von Takuma_Sato ()

• Fatih'de nasıl 117 mm yağış aldı da diğer istasyonlar 60'larda kalıyor anlanmıyorum.

Misal Üsküdar'da denizle kara birleşti 50 mm yağış almış enka tam boğazda 50 mm yağış almış

iyimser yaklaşırsam ölçüm hatalı art niyetli yaklaşırsam manipule edilmiş olabilir mi ?

Fatih istasyonuna çok yakın konumda olan İ.Ü. Beyazıt özel istasyonu 119.4kg/m2 yağış almış degerler doğru gibi http://astronomi.istanbul.edu.tr/meteor/

• berkay_tuku tatilde değilde burada gibisin zaten kaçırmış sayılmazsın:)

Çok içime oturdu bugünkü sistem hem orada olamadığım için hem de pc’den takip edemediğim için kaçırdığım ilk sistem oldu bütün yaz bunu bekledik nasip böyleymiş. Ama böyle yağarsa Kemer’de yetişiriz Göztepe’ye:) Mgm Kemere güneşli diyor ya sabır :)

Bir gönüllünün yüreğinden daha güçlü bir yürek yoktur.

• Çok içime oturdu bugünkü sistem hem orada olamadığım için hem de pc’den takip edemediğim için kaçırdığım ilk sistem oldu bütün yaz bunu bekledik nasip böyleymiş. Ama böyle yağarsa Kemer’de yetişiriz Göztepe’ye:) Mgm Kemere güneşli diyor ya sabır :)

evet güzel sistemdi nasip dediğin gibi, daha sonbahar var bu tür yağışlar alabiliriz, birazdan son değerleri paylaşacağım iyi yağış aldık.

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN