İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

• Bence o sinoptik havada da yapmazdı. O kadar doğuda oluşan AB bize yaramaz. Bizim için en iyi AB konumu Muğla-Antalya arasıdır. Antalya'yı geçtimi yağış keser. Soğukla çakışırsa Girit de ateş ettirir tabi :) .

• Hala kar olmazdı demezlermi siz ab’nin son konumu görüyorsunuzki öncesindeki 24 saat ne olduğunu nasıl hareket ettiğini Kestirebiliyormusunz? Ben kestiriyorum :) Benim konuma 10cm’den fazla kar vermişti abnın o konumda, hareketinde izmirde bulut olmasa bergamada hiç olmaz yağış izmirdede vardı önceki saatler ama sıcaklık yetmedi muhtemelen.. kar haritasını hala dikkate alanları görüyorım :hfyeni (18):

Ayrıyetten ecmwfdeki görüntü muhtemel senaryo sadece trakya ile sınırlı kalabilir bunu daha öncede belirttim iyi olan şey daha mutabakat olmaması mutabakat olsaydı üzülebilirdik işte gfs önemli..

• Hala kar olmazdı demezlermi siz ab’nin son konumu görüyorsunuzki öncesindeki 24 saat ne olduğunu nasıl hareket ettiğini Kestirebiliyormusunz? Ben kestiriyorum :) Benim konuma 10cm’den fazla kar vermişti abnın o konumda, hareketinde izmirde bulut olmasa bergamada hiç olmaz yağış izmirdede vardı önceki saatler ama sıcaklık yetmedi muhtemelen.. kar haritasını hala dikkate alanları görüyorım :hfyeni (18):

Ayrıyetten ecmwfdeki görüntü muhtemel senaryo sadece trakya ile sınırlı kalabilir bunu daha öncede belirttim iyi olan şey daha mutabakat olmaması mutabakat olsaydı üzülebilirdik işte gfs önemli..

Dünkü kar haritasında uşakta bile hiç kar yoktu buda batı bölgelerde yağışın olmadığının bir göstergesi ab eğer batıda oluşup doğuya hızlı kaydığını var saysak bile uşak örneğinden bu önermenin doğru olmadığını daha iyi anlayabiliyoruz .

• Dünkü kar haritasında uşakta bile hiç kar yoktu buda batı bölgelerde yağışın olmadığının bir göstergesi ab eğer batıda oluşup doğuya hızlı kaydığını var saysak bile uşak örneğinden bu önermenin doğru olmadığını daha iyi anlayabiliyoruz .

izobarları dikkate alıyormusun? ben alıyorum :) her giritteki ab gene istenileni vermeye bilir özellikle benm konumum adına.

Aşağıdaki resmi incele izobar farkını anlarsın iş modellerle bitmiyor daha önce kendinde dile getirdin..

Örnektir;

• Ecmwfdeki görüntü daha hoş bölgemiz adına bi kaç değişiklikle istediğimizi alırız gfsde yağış olmaz işte.. gerçi ab biraz daha batıda olsa dün akşamki ecmwf gibi bizdede yağış olurdu bu izobarla :)

• Birisi şu kıyı ege ile Manisa ya hortum tutsun delirecem yoksa canım soğuklar kuru soguk olup gidecek yoksa bir de birsey soracagim ya bu ege denizi Girit te ne alçak basınç patlatır ne de bir deniz etkisi yağış ne işe yarar ya bu deniz birisi soylesin?:cursing::cursing::cursing::thumbdown:

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Orta ve Doğu Karadeniz Raporlar-Yorumlar 5k

• Samet
    2. Replies
      5k
      Views
      267k
      5k
    3. grandis61

1. İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar 5.1k

• KarTutkusu03
    2. Replies
      5.1k
      Views
      280k
      5.1k
    3. Kazim35

1. Marmara Bölgesi Raporlar-Yorumlar 2.6k

• Narsil
    2. Replies
      2.6k
      Views
      178k
      2.6k
    3. Enes Güleç(17)

1. İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar 10k

• Vintersaga
    2. Replies
      10k
      Views
      1.1M
      10k
    3. berkeeldek

1. İç Ege ve Batı Akdeniz Raporlar-Yorumlar 595

• KarTutkusu03
    2. Replies
      595
      Views
      25k
      595
    3. MehmetBBozak

1. Doğu-Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz Raporlar-Yorumlar 4.5k

• Samet
    2. Replies
      4.5k
      Views
      202k
      4.5k
    3. Atunas

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. 27/28 Ocak Siklonlu Sistem 27

• Storm Chaser
    2. Replies
      27
      Views
      6k
      27
    3. ENDEMIKS

1. İç Ege ve Batı Akdeniz Raporlar-Yorumlar 595

• KarTutkusu03
    2. Replies
      595
      Views
      25k
      595
    3. MehmetBBozak

1. HF 2021 Kış Ligi Yarışması 9 (30.01.2021) Genel Yorumlama 19

• Samet
    2. Replies
      19
      Views
      833
      19
    3. DoquKaradeniz28

1. HF 2021 Kış Ligi Yarışması 9 (30.01.2021)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      480
    1. HF 2021 Kış Ligi Yarışması 8 (23.01.2021) 67

• Samet
    2. Replies
      67
      Views
      1.7k
      67