İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Bence o sinoptik havada da yapmazdı. O kadar doğuda oluşan AB bize yaramaz. Bizim için en iyi AB konumu Muğla-Antalya arasıdır. Antalya'yı geçtimi yağış keser. Soğukla çakışırsa Girit de ateş ettirir tabi :) .

Einmal editiert, zuletzt von Onur35 ()

• Hala kar olmazdı demezlermi siz ab’nin son konumu görüyorsunuzki öncesindeki 24 saat ne olduğunu nasıl hareket ettiğini Kestirebiliyormusunz? Ben kestiriyorum :) Benim konuma 10cm’den fazla kar vermişti abnın o konumda, hareketinde izmirde bulut olmasa bergamada hiç olmaz yağış izmirdede vardı önceki saatler ama sıcaklık yetmedi muhtemelen.. kar haritasını hala dikkate alanları görüyorım :hfyeni (18):

Ayrıyetten ecmwfdeki görüntü muhtemel senaryo sadece trakya ile sınırlı kalabilir bunu daha öncede belirttim iyi olan şey daha mutabakat olmaması mutabakat olsaydı üzülebilirdik işte gfs önemli..

• Hala kar olmazdı demezlermi siz ab’nin son konumu görüyorsunuzki öncesindeki 24 saat ne olduğunu nasıl hareket ettiğini Kestirebiliyormusunz? Ben kestiriyorum :) Benim konuma 10cm’den fazla kar vermişti abnın o konumda, hareketinde izmirde bulut olmasa bergamada hiç olmaz yağış izmirdede vardı önceki saatler ama sıcaklık yetmedi muhtemelen.. kar haritasını hala dikkate alanları görüyorım :hfyeni (18):

Ayrıyetten ecmwfdeki görüntü muhtemel senaryo sadece trakya ile sınırlı kalabilir bunu daha öncede belirttim iyi olan şey daha mutabakat olmaması mutabakat olsaydı üzülebilirdik işte gfs önemli..

Dünkü kar haritasında uşakta bile hiç kar yoktu buda batı bölgelerde yağışın olmadığının bir göstergesi ab eğer batıda oluşup doğuya hızlı kaydığını var saysak bile uşak örneğinden bu önermenin doğru olmadığını daha iyi anlayabiliyoruz .

• Dünkü kar haritasında uşakta bile hiç kar yoktu buda batı bölgelerde yağışın olmadığının bir göstergesi ab eğer batıda oluşup doğuya hızlı kaydığını var saysak bile uşak örneğinden bu önermenin doğru olmadığını daha iyi anlayabiliyoruz .

izobarları dikkate alıyormusun? ben alıyorum :) her giritteki ab gene istenileni vermeye bilir özellikle benm konumum adına.

Aşağıdaki resmi incele izobar farkını anlarsın iş modellerle bitmiyor daha önce kendinde dile getirdin..

Örnektir;

ec89bf5.jpg

• Ecmwfdeki görüntü daha hoş bölgemiz adına bi kaç değişiklikle istediğimizi alırız gfsde yağış olmaz işte.. gerçi ab biraz daha batıda olsa dün akşamki ecmwf gibi bizdede yağış olurdu bu izobarla :)

• Birisi şu kıyı ege ile Manisa ya hortum tutsun delirecem yoksa canım soğuklar kuru soguk olup gidecek yoksa bir de birsey soracagim ya bu ege denizi Girit te ne alçak basınç patlatır ne de bir deniz etkisi yağış ne işe yarar ya bu deniz birisi soylesin?:cursing::cursing::cursing::thumbdown: