İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Arkadaşlar öncelikle moralinizi bozmakta haklisiniz ama Allah hayırlısını versin Allah sağlık versin başta bence doğu ilçeler güzel bir kar alacak manisa da alacak izmirin +400 rakim kıyıları kar alır. Bozdağ spilde butun yagisi kar alır.

• Arkadaşlar öncelikle moralinizi bozmakta haklisiniz ama Allah hayırlısını versin Allah sağlık versin başta bence doğu ilçeler güzel bir kar alacak manisa da alacak izmirin +400 rakim kıyıları kar alır. Bozdağ spilde butun yagisi kar alır.

Semih hocanın açıklaması da beni şahsen biraz üzdü Ocak ayını mevsim normallerinde kapatırız bu görüntüye göre demiş son yorumunda. Uzunca bir süre sistemde yok demektir eğer değişim gözlemlemezsek uzun vadede.

• Semih hocanın açıklaması da beni şahsen biraz üzdü Ocak ayını mevsim normallerinde kapatırız bu görüntüye göre demiş son yorumunda. Uzunca bir süre sistemde yok demektir eğer değişim gözlemlemezsek uzun vadede.

Malesef kardeşim bana da öyle geliyor hayırlısı olsun ılık günler olacak gibi :(

• bu sistemde kıyı egenin şansı azaldı malesef bende dağa gittinmi hasta oluyorum karnım ağarıyor soğuk yemek istemiyorum evimin önüne yağsa çok mutlu olucam ama çok zora girdi izmirin doğu ilçeleri ince örtü alır rakima göre kütle oluşumu ihtimali zor gece bulutlar çok dağılıyor ya sistem erken gircek yağışla cakisacak başka ihtimal zor gozukuyor kıyı için akşam kütle bi ihtimal ama gece oluşmaz

• Semih hocanın açıklaması da beni şahsen biraz üzdü Ocak ayını mevsim normallerinde kapatırız bu görüntüye göre demiş son yorumunda. Uzunca bir süre sistemde yok demektir eğer değişim gözlemlemezsek uzun vadede.

Kasımda sistem beklediler,Aralık sonu ,Ocak başı dediler,Şimdide ocak sonu demişlerdi hiç biri gerçekleşmedi evet soğuklar oldu lakin her sene az çok zaten kestirebiliyoruz soğukların ne zaman etkili olabileceğini .Bu yüzden modelden modele takip etmek en mantıklı olanı ne kadar değişmeye müsait olsada .

• Kasımda sistem beklediler,Aralık sonu ,Ocak başı dediler,Şimdide ocak sonu demişlerdi hiç biri gerçekleşmedi evet soğuklar oldu lakin her sene az çok zaten kestirebiliyoruz soğukların ne zaman etkili olabileceğini .Bu yüzden modelden modele takip etmek en mantıklı olanı ne kadar değişmeye müsait olsada .

Mgm olağan bir kış geçecek ve mevsim normallerinin üzerinde olacak demişti kasım ayında. O zaman MGM uzun vade'de çok iyi tahmin yapıyor.

• Mgm olağan bir kış geçecek ve mevsim normallerinin üzerinde olacak demişti kasım ayında. O zaman MGM uzun vade'de çok iyi tahmin yapıyor.

Mevsim noramllerinin üzerinde değil sıcaklıklar bizde ,yağış olarak zaten nerdeyse tüm modeller aşırı yağış alacağımızı söylüyorlardı .Aylık ,haftalık tahminler olsun .

• Kasımda sistem beklediler,Aralık sonu ,Ocak başı dediler,Şimdide ocak sonu demişlerdi hiç biri gerçekleşmedi evet soğuklar oldu lakin her sene az çok zaten kestirebiliyoruz soğukların ne zaman etkili olabileceğini .Bu yüzden modelden modele takip etmek en mantıklı olanı ne kadar değişmeye müsait olsada .

Çünkü modeller çok yalpalıyor. Hocaların da burada maalesef yapabileceği pek bir şey yok. 1 günde bu kadar keskin bir dönüş olabilir mi ? Bunu kestirebilmek de mümkün değil zaten. Gece yatıyoruz kar görecez diye sabah kalkıyoruz havada görebilir miyiz diye. Ciddi ciddi modellerin bilimsel karşılığını sorgulamaya itecek yakında beni bu. Veri ile konuşmanın bile önemi kalmıyor böyle bir durumda çünkü. Dün kendine dayanak yaptığın veri yarın en büyük antitezin olarak karşına çıkıyor. Gerçekten tahmincilerin işi çok zor.

• izmir icin kiyi bölgeler ümitlenmemeli zira sicakliklar cok düşmüyor, iç kesimler ise akşam 5 gibi yagislar kara dönse de yagis azaldigindan örtü imkansiz gibi birsey suan. Benim dusuncem sanki yarin hiç kar yağmayacakmis düşunmek artik psikolojim bozulacak bu kadar ilgili olup hüsrana uğramaktan.konumum da alsancak kar ihtimali zaten benim konumum icin cok zor.

• Çünkü modeller çok yalpalıyor. Hocaların da burada maalesef yapabileceği pek bir şey yok. 1 günde bu kadar keskin bir dönüş olabilir mi ? Bunu kestirebilmek de mümkün değil zaten. Gece yatıyoruz kar görecez diye sabah kalkıyoruz havada görebilir miyiz diye. Ciddi ciddi modellerin bilimsel karşılığını sorgulamaya itecek yakında beni bu. Veri ile konuşmanın bile önemi kalmıyor böyle bir durumda çünkü. Dün kendine dayanak yaptığın veri yarın en büyük antitezin olarak karşına çıkıyor. Gerçekten tahmincilerin işi çok zor.

.

• izmir icin kiyi bölgeler ümitlenmemeli zira sicakliklar cok düşmüyor, iç kesimler ise akşam 5 gibi yagislar kara dönse de yagis azaldigindan örtü imkansiz gibi birsey suan. Benim dusuncem sanki yarin hiç kar yağmayacakmis düşunmek artik psikolojim bozulacak bu kadar ilgili olup hüsrana uğramaktan.konumum da alsancak kar ihtimali zaten benim konumum icin cok zor.

Yarın 2-3 gibi en geç Manisa,kemalpaşa başlamış olması lazım kar yağışlarının .Zaten ben her türlü yarın Spile gideceğim yine sinirlenmek istemiyorum .