İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

• Savaştepe,ivrindi hattında nem çok iyi.Kütleler sabahda söylediğim gibi manisa’nın kuzey ve kuzeydoğusuna (soma,kırkağaç,akhisar,gördes,selendi,demirci) ulaşacak gibi görünüyor bu bölgelerde nem biraz daha düşük seyrediyor yağış gerçekleşecekmi bakalım? dahada önemlisi cephenin ilk girişi üst seviyede sıcak hava barındırıyor kar olarakmı düşücek acaba? Sırf merakdan uyuyamıyorum bergamada hava şuan açık..

• Savaştepe,ivrindi hattında nem çok iyi.Kütleler sabahda söylediğim gibi manisa’nın kuzey ve kuzeydoğusuna (soma,kırkağaç,akhisar,gördes,selendi,demirci) ulaşacak gibi görünüyor bu bölgelerde nem biraz daha düşük seyrediyor yağış gerçekleşecekmi bakalım? dahada önemlisi cephenin ilk girişi üst seviyede sıcak hava barındırıyor kar olarakmı düşücek acaba? Sırf merakdan uyuyamıyorum bergamada hava şuan açık..

Ayrıca 900 metre dolaylarinda cephenin önünde sıcak hava olabilir mi

Çünkü Karabağlar istasyonu -4.5tan -2 ye gerilemiş

• Ayrıca 900 metre dolaylarinda cephenin önünde sıcak hava olabilir mi

Çünkü Karabağlar istasyonu -4.5tan -2 ye gerilemiş

Bazı katmanlar üst seviyede nispeten sıcak eksili değerler olmasına rağmen kar için belli sınırlar vardır 700hpa’da -14,-15 vb. (Atıyorum) bu yükseklik -10 olursa yer seviyeside 0’ın üstündüyse yağışın kar olarak düşmesi çok zor.Sabahda dediğim gibi 2-2,5c’ler kar için bu sefer yetmeyebilir ama dewpointde önemli rol oynuyor sıcaklık yükselmediği sürece 1-1,5c yakalayan yerler kar görür tahminim ,rakım arttıkça yağışın kalitesi artar.

• Bazı katmanlar üst seviyede nispeten sıcak eksili değerler olmasına rağmen kar için belli sınırlar vardır 700hpa’da -14,-15 vb. (Atıyorum) bu yükseklik -10 olursa yer seviyeside 0’ın üstündüyse yağışın kar olarak düşmesi çok zor.Sabahda dediğim gibi 2-2,5c’ler kar için bu sefer yetmeyebilir ama dewpointde önemli rol oynuyor sıcaklık yükselmediği sürece 1-1,5c yakalayan yerler kar görür tahminim ,rakım arttıkça yağışın kalitesi artar.

Hocam Soma ile Bergama arasında 1 derecelik sıcaklık farklı buda bununlamı alakalı

• Hocam Soma ile Bergama arasında 1 derecelik sıcaklık farklı buda bununlamı alakalı

Bergamada hava hala açık o etkiliyor olabilir somada nasıl? Bergama bazında bi beklentim yoktu benim zatende kütle gelicek gibi yağış düşecekmi bakalım.

• Bergamada hava hala açık o etkiliyor olabilir somada nasıl? Bergama bazında bi beklentim yoktu benim zatende kütle gelicek gibi yağış düşecekmi bakalım.

Hocam hava tabir hicasiyle kapalı mavi renginde yüksek gördüğüm kadarıyla 1 2 bulut vaR

Edit : sıcaklık 2.3 den 2.6 yükseliyor aksine Bergama da 2.0 oldı

• İlk geçenler virga alçak seviye bulutları ay ve yıldızlar hala görünüyor arkadaki koyu kütle ne yapacak bakalım. Somaair88 sıcaklık daha fazla yükselmediği sürece kar olarak düşer yağış olursa eğer dewpoint yeterli hala somada 0’ın üstüne çıkmamalı.

• Hocam Soma hafif kar atıyor şimdi baktım

What's Happening in the Forum?

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Orta Karadeniz Raporlar-Yorumlar 1.2k

• Interstellar
    2. Replies
      1.2k
      Views
      41k
      1.2k
    3. Selamikaya

1. Konu Dışı [Genel Sohbet] 1.4k

• Interstellar
    2. Replies
      1.4k
      Views
      44k
      1.4k
    3. Aykut53

1. Deprem Bildirim Konusu 10k

• Gray Cities
    2. Replies
      10k
      Views
      738k
      10k
    3. canbayrock

1. Oraj / Dolu Takip Konusu [2020] 1.4k

• Interstellar
    2. Replies
      1.4k
      Views
      166k
      1.4k
    3. Soğuk Cephe

1. Yabancı Ülkelerdeki Meteorolojik Hadiseler 4.6k

• Aytac
    2. Replies
      4.6k
      Views
      371k
      4.6k
    3. huseinskas

1. Şahsi Tahminler ve Yorumlar (2020 Sonbaharı) 499

• Aytac
    2. Replies
      499
      Views
      43k
      499
    3. DoquKaradeniz28

En Çok İfade Gönderilenler

1. Topic
    2. Replies
    3. Last Reply
    1. Şahsi Tahminler ve Yorumlar (2020/2021 Kışı) 7

• Aytac
    2. Replies
      7
      Views
      172
      7
    3. Dubax123

1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 14 (26.09.2020) Genel Yorumlama 8

• Samet
    2. Replies
      8
      Views
      276
      8
    3. berkay_tuku

1. HF 2020 Yaz Ligi Yarışması 14 (26.09.2020)

• Samet
    2. Replies
      0
      Views
      253