İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar


 • Bu gece ve sabah saatlerinde lokal kar yağışları olacaktır arkdaslar daha öncede dediğim gibi.

  Dostum taa kaç gün önce yazdın hala yazıyorsun ara ara takip ettiğim kadarıyla, yağarsa sana yazar 😊

 • Mgm hafif yağış olur diyor ecm hafif yağış olur diyor gfs ihtimal var diyor bölge sorumlumuz lokal kar yağışları olur diyor sen niye yağmaz diyorsun hafifte olsa yanlış anlama beni ama surekli karamsar tahminler yapıyorsun bilgine birsey diyemem o da bir gercek:thumbup:

  Karamsar tahmin diye birşey yok gördüklerimi yazıyorum sorular geldiği için :) Mgm çoğu ilçeyi ayrıntılı incelemiyor bile kopyala yapıştır tahmin yapar. Yağış olsa bile merkez ilçelerde düşük rakımlarda yağmur ihtimali var 2-2.5 dereceler yetmeyebilir bu sefer üst seviyelerde ara katmanlarda sıcak hava mevcut .

 • Bu gece 24.00 itibaren cumartesi 15.00 Arası Izmır il genelinde çok bulutlu yer yer lokal kar yağışlı bir sisteme giriyoruz.Ozellikle Bornova,Kemalpaşa,Gaziemir,Kınık,Kiraz,Dikili,Menemen,Aliağa,Foça,Çiğli gibi yerler ile güneyde Bayındır,Tire,Ödemiş,Torbalı,Izmir merkezin yamaclari ve yuksekleri hafifte olsa kar yağışları göreceğiz. Konak,Karşıyaka,Urla gibi kıyı ilçelerde kky ara ara serpme kar yagisida oluşabilir.Buzlanma ve dön olayına karşı dikkatli olmalıyız.Bu gece sıcaklık izmir merkezde bile 0 dereceye inecek.

 • Valla usta siz Salihli icin dün kar ihtimali yok dediniz fakat dün gece güzel kar yağışı gördük bence siz işin basit olan kısmı yağmaz, düşük ihtimal deyip geçiyorsunuz. Bu arada size ve tüm tahmin yapanlara saygım sonsuz.

  Kar ihtimali yok demedim düşük dedim ayrıca heryeri tek tek incelemediğimi ortalama değerleri yazdığımıda söyledim beni dikkate almayabilirsin.turgutlu ve salihli sürpriz yaptı dün manisa merkez civarı dahil, yoksa yanı başındaki hatta daha güneyde bulunan alaşehirdede kar beklemiyorum derdim bir diğer yakın ilçe kemalpaşa’dada kar olmadı diye biliyorum.Ben beni dikkate alanlar için genel bir yazı yazıyorum benim dediklerim olacak diye birşey’de yok özeldende soru geldiği için buradan genel bir yazı, yazıyorum.

 • Kar ihtimali yok demedim düşük dedim ayrıca heryeri tek tek incelemediğimi ortalama değerleri yazdığımıda söyledim beni dikkate almayabilirsin.turgutlu ve salihli sürpriz yaptı dün manisa merkez civarı dahil, yoksa yanı başındaki hatta daha güneyde bulunan alaşehirdede kar beklemiyorum derdim bir diğer yakın ilçe kemalpaşa’dada kar olmadı diye biliyorum.Ben beni dikkate alanlar için genel bir yazı yazıyorum benim dediklerim olacak diye birşey’de yok özeldende soru geldiği için buradan genel bir yazı, yazıyorum.

  Bu gece turgutlu çevresinde yağış olur

  mu?

 • Yağış vermeyen GFS bile sabah 6'da nem oranın %70 olarak vermiş. Ecm ve İcon'da %80'e çıkıyor. Eğer ecm ve iconun öngörüsü gerçekleşirse ve güzel kütle yakalarsak yerleri ıslatacak kadar yağış olur. Hatta Evka-4 tarafları 1-2 cm de olsa örtü bile alabilir.

 • Bu gece turgutlu çevresinde yağış olur

  mu?

  birçok model yağış veriyor, benim baz aldığım verilere göre şartlar kötü bence olmaz.bölge geneli için rakım yükseldikçe yağış şansı artacak ama radarı takip edebilirsin.Manisanın kuzey,kuzeydoğusu daha iyi görünüyor.