İzmir, Aydın, Muğla, Manisa Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • Şu anda çoğu model öyle öngörüyor Balkanlar ve Yunanistan tarafından indiriyorlar. Bu haliyle şansımızın yüksek olacağını düşünüyorum ama 2 gün daha bekleyelim sistem rayına otursun istediğimiz gibi gelirse sistem yağış alıp alamayacağımıza o zaman bakarız artık diye düşünüyorum. İnşallah dediğin gibi finali güzel yapabilirizde kuru soğuk yaşadığımız kışı unutturur bize.

Şu anda çoğu model öyle öngörüyor Balkanlar ve Yunanistan tarafından indiriyorlar. Bu haliyle şansımızın yüksek olacağını düşünüyorum ama 2 gün daha bekleyelim sistem rayına otursun istediğimiz gibi gelirse sistem yağış alıp alamayacağımıza o zaman bakarız artık diye düşünüyorum. İnşallah dediğin gibi finali güzel yapabilirizde kuru soğuk yaşadığımız kışı unutturur bize.

şöle sabahtan akşama kada yağsa,üç-beş cm tutsa kafidir benim için..

• şöle sabahtan akşama kada yağsa,üç-beş cm tutsa kafidir benim için..

Valla Mart olduğu için gündüz yağış olursa sıcaklık açısından sıkıntı olur diye düşünüyorum ben bu ayda kar yağışı olacaksa gece olması en iyisi.

• izmire ab gelmis olsaydi 23 24 siteminde 5 7 cm kar eahat yapardi dunki sistemdede 1 cm yagardi ama ab yok kuru soguk

O sistemde Atina'yı vuran AB bize vursaydı büyük ihtimalle rekor gelirdi 30-40-50ler söz konusu olurdu 5-10 cmle sınırlı kalmazdı normal bir oluşum değildi çok büyük balık kaçtı.

• O sistemde Atina'yı vuran AB bize vursaydı büyük ihtimalle rekor gelirdi 30-40-50ler söz konusu olurdu 5-10 cmle sınırlı kalmazdı normal bir oluşum değildi çok büyük balık kaçtı.

hocam 30 40 cok zor olurdu denize yakin gelen abde sıcak olacagi icin max 15 cm olurdu diye dusunuyorum

• GFS güncellemesinde şu an Yunanistan'a verdiği yağışları umarım vade yaklaştıkça bölgemize verir. Şöyle 192h itibariyle öngördüğü kar haritasını atayım meteociel sitesindeki. Devamında nasıl öngörecek bakalım.

gfseu-16-192.png?12

• İzmir yine kuru soğuk ECMWF, GEM, GFS hepsi kuru soğukta mutabık malesef

Değişmesini bekleyeceğiz hocam şu an varsın vermesin vade yaklaştıkça alabiliriz ama doğulamaması lazım daha fazla yoksa yağış alma olasılığımız çok düşer diye düşünüyorum.

• Ya benim anlamadığım Yunanistan nasıl böyle yağış alabiliyorken bizim nasıl alamadığımız,denizi geçip İzmir'e uğrayamıyor.Kuzeyden gelen yağış zaten yetmiyor Güney Marmara'da kalıyor.Akdeniz'de oluşan kütle Antalya üzerinden kuzeye çıkıyor çok sıkıntı valla en çok bizim bölgemizin hakkı diye düşünüyorum bu sistemin ama bakalım nasip artık.

• Ya benim anlamadığım Yunanistan nasıl böyle yağış alabiliyorken bizim nasıl alamadığımız,denizi geçip İzmir'e uğrayamıyor.Kuzeyden gelen yağış zaten yetmiyor Güney Marmara'da kalıyor.Akdeniz'de oluşan kütle Antalya üzerinden kuzeye çıkıyor çok sıkıntı valla en çok bizim bölgemizin hakkı diye düşünüyorum bu sistemin ama bakalım nasip artık.

Hocam yunanistanın kuzeydoğusu deniz hep rüzgar faktörleri önemli