İstanbul Özel Raporlar-Yorumlar

Meteorolojik Model Güncelleme Saatleri
06:30-08:15 (GFS Sabah)
09:00-10:00 (ECMWF Sabah)
12:30-14:15 (GFS Öğlen)
18:30-20:15 (GFS Akşam)
21:00-22:00 (ECMWF Akşam)
00:30-02:15 (GFS Gece)
  • ben şubat sonuna kadar ECWMF diyagramı dışında diyagram bakmayacağım. GFS başka alemlerde çünkü,..

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Aman aman takip önemli ama takip mesafesi de önemli. Hızınızın yarısı kadar boşluk bırakmayı unutmamak lazım.

Kardeşim o zaman hergün efnaeye geliyor diye milleti gazlayanlar bundan sonra ellerini geri vitese taksalar daha iyi aldığı yolu geri gidiyorlar böyle yapınca

• ABD'de hükümet hala kapalı mı? Hükümet kapandı kapanalı GFS iyice sürünüyor. Hatta sürüngenler familyasına geçti..

açıldı diye biliyorum:)

VATAN NE TÜRKİYE’DİR TÜRKLERE NE TÜRKİSTAN VATAN BÜYÜK VE MÜEBBET BİR ÜLKEDİR TÜRKLERE TURAN

• Ay ortası ve sonrasını bekleyelim. Ne olacaksa 17-18 Şubat ve sonrasında olacak. Mart ayıda hareketli görünüyor. Patern 1-1.5 ay bizden yana olacak. Umarım beklediğimize değer ve biz İstanbullular tatmin oluruz.

• Bu konuda son uyarımdır hayal satmak,insanların duygulariyla oynamak gibi tabirleri kim kullanirsa ebediyen bu siteden gidecek. Fütursuzlukta,dengesizlikte zirve değil de bu ne? Gördüğünü söylemek hayal satmak oldu bizim bu tip hastalıklı beyinlere ihtiyacimiz yok israr ederlerse atmasını biliriz. Yeter artık insanlarında sabır sınırı var bir değil iki değil üç hiç değil bir şey söylemedikçe iyice azıttılar. Sonra ben neden banlandım demesin kimse.

• Bu konuda son uyarımdır hayal satmak,insanların duygulariyla oynamak gibi tabirleri kim kullanirsa ebediyen bu siteden gidecek. Fütursuzlukta,dengesizlikte zirve değil de bu ne? Gördüğünü söylemek hayal satmak oldu bizim bu tip hastalıklı beyinlere ihtiyacimiz yok israr ederlerse atmasını biliriz. Yeter artık insanlarında sabır sınırı var bir değil iki değil üç hiç değil bir şey söylemedikçe iyice azıttılar. Sonra ben neden banlandım demesin kimse.

Eleştiridemi yapamıyacağız bu forumda hemen banlama silahına sarılıyosunuz doğru neyse onu söylüyorum üstadları eleştirmek yasakmı bu forumda

• Hava_Forum hocam biz biliyoruz ki, hocalar dan kasıt sensin. çoğul kullanıp seni hedef alıyorlar. Biz seni seviyoruz, bizden daha çok istediğini de biliyoruz. gördüklerini söylediğini biliyoruz. aman hocam aman ha üzülmeyesin..

• Evet efsane hocam doğru efsane sisteme doğru gidiyoruz basınç diyagramlarda anlaşılıyor ingiltere üstüne 10 günlük yüksek basınç yerleşecek ve soğukları oluk oluk indirecen gocam bu döngünün ayın 20 gibi gerçekleşeceğini tahmin ediyorum siz nedersiniz 850/-13-14 istanbulu vurması işten bile değil modellerin 2 -3 gün içerisinde göstereceğini tahmin ediyorum nedersiniz herşey uygun nao-ao tam 20 si gibi tam istediğimiz gibi oluyor o izlanda şişiriyor aldanmayın diyagramlara bakın aldanmayın bütün senaryolar yüksek basınç veriyor gfs ana çıktı yanlış değilmi hocam

• ABD'de hükümet hala kapalı mı? Hükümet kapandı kapanalı GFS iyice sürünüyor. Hatta sürüngenler familyasına geçti..

hükümet kapalı mı 😊

Bu ifade geçen kullanıldı ama maksadı hatırlayamadım, kim neden nasıl kullandı , eğlenceli bişeye benziyor 🤡

• elcin hayırdır tahmin yaparken eleştirel mod mu takılıyorsun buara? Ağzınızdan şu hiç düşmüyor eleştiremezmiyiz? Eleştirirsiniz ama zamanı geldiğinde ve mantıklı bir şekilde.. Size göre eleştirmek boş yere vurmaktan başka birşey değil.

Bu arada banlanmaktan da beter olabilirsin tahminlerini hatırlıyorum da senin senelerdir tutturabildiğin sistem yok 2 tane model çıktısıyla gelip tahmin yapıyorsun sonrada gelip yazarlara mı çatıyorsun? Doğru neyse söylemiyorsun bol keseden boşa sallıyorsun. Kış bitmemiş önümüzde 45 gün varken saçma sapan laflarla gelirsen müdahele edilir tabiki de.

Şimdi nacizhane bize laf yetiştireceğine o çok bildiğin hani her sene başarı üstüne başarı kazandığın tahminlerine dön model takip et.

• Eleştiridemi yapamıyacağız bu forumda hemen banlama silahına sarılıyosunuz doğru neyse onu söylüyorum üstadları eleştirmek yasakmı bu forumda

Direk isim belirtsem bu mesaji yazmaya vaktiniz olmazdi demek ki alindiniz eleştiri anlayışınız farklı sizin algı yapacaksınız anlaşıldı.

• elcin hayırdır tahmin yaparken eleştirel mod mu takılıyorsun buara? Ağzınızdan şu hiç düşmüyor eleştiremezmiyiz? Eleştirirsiniz ama zamanı geldiğinde ve mantıklı bir şekilde.. Size göre eleştirmek boş yere vurmaktan başka birşey değil.

Bu arada banlanmaktan da beter olabilirsin tahminlerini hatırlıyorum da senin senelerdir tutturabildiğin sistem yok 2 tane model çıktısıyla gelip tahmin yapıyorsun sonrada gelip yazarlara mı çatıyorsun? Doğru neyse söylemiyorsun bol keseden boşa sallıyorsun. Kış bitmemiş önümüzde 45 gün varken saçma sapan laflarla gelirsen müdahele edilir tabiki de.

Şimdi nacizhane bize laf yetiştireceğine o çok bildiğin hani her sene başarı üstüne başarı kazandığın tahminlerine dön model takip et.

Ben kışı bitirmedim anlamada problem yoktu umarım hergün efsane beklemeğe karşıyım tahminler tutar tutmaz o ayrı mesele ama herzaman efsane geliyor demek absürüt geliyor bana

• Benim anlamamda problem yokta sende var sanırım bak hala mesela devam ediyorsun, diyorum ki kış daha bitmedi, bitince değerlendirme yaparız. Sen efsane bekleme bekleyene mani olma, efsane geliyor demek sana absürt geliyorsa oku geç bu kadar basit. elcin

• Kardeşlerim,

lütfen kimse kırıcı olmasın. Birbirimizin yanlışlarını ya da yanlış yorumlandığını düşündüğümüz söylemleri kimseyi incitmeden söyleyelim.

Üstün insan öteki insanlara saygı gösterir o zaman dünyanın dört bucağında oturanlar onun kardeşi olur.